Prokurator rezygnuje

Leszek Pruski nie będzie dłużej pracował w ministerstwie sprawiedliwości. W czwartek prokurator złożył wypowiedzenie na ręce szefa resortu Andrzeja Czumy. Już w środę wieczorem minister stwierdził, że nie wyobraża sobie, by Pruski dalej zajmował stanowisko wicedyrektora kadr w MS. Media donosiły, że prokurator oskarżał w stanie wojennym opozycjonistów.

Bmw roztrzaskało się na słupie

Tragiczny wypadek na ulicach Krakowa. Rozpędzone bmw z ogromną siłą uderzyło w przydrożny słup. Nie żyją dwóch mężczyzn, a kobieta - inna pasażerka pojazdu - walczy o życie w szpitalu. O wypadku poinformował internauta na platformę Kontakt TVN24.

Order już odesłany pocztą

- Chcę być solidarna z człowiekiem, który jest tłuczony młotkiem przez głowę, w tym przez prezydenta własnego państwa - mówiła Ewa Milewicz, tłumacząc, dlaczego zwraca order. Dziennikarka "Gazety Wyborczej twierdzi, że odznaczenie już odesłała do pałacu pocztą.

Wpadłeś w dziurę? Wywalcz odszkodowanie!

- A gdyby na drodze leżał człowiek, to też by pan go przejechał? - pytała policja, gdy wpadłem w dziurę na drodze – pisze internauta Bogdan. Jednak, gdy uszkodzimy auto po wjechaniu w drogowy krater, nie jesteśmy bezbronni. Można walczyć o odszkodowanie.

"To IPN jest jak czyrak"

Nadanie Lechowi Wałęsie statusu pokrzywdzonego to - według Jana Żaryna - wrzód na ciele IPN. Jednak to Instytut, jak chcą niektórzy, przysparza społeczeństwu "problemów zdrowotnych".- IPN jest czyrakiem dla tylnej części ciała, na której się najczęściej siedzi i to bardzo utrudnia siedzenie - diagnozuje w RMF FM Władysław Frasyniuk. Jego zdaniem wypowiedzi pracowników IPN-u, takie jak Żaryna, świadczą o tym, że nazwanie ich przez prezydenta ludźmi odważnymi "było nieprzyzwoite".

Dzieci z Francji ranne pod Legnicą

Dziesięć osób, w tym ośmioro dzieci, zostało rannych w zderzeniu autokaru z TIR-em na autostradzie A-4 pod Legnicą. Kierowca autokaru, którym jechały dzieci w wieku 11-17 lat, uderzył w tył hamującej ciężarówki. Droga w kierunku Wrocławia jest całkowicie zablokowana. Dzieci jechały ze Strasburga do Krakowa.

Rozpoczyna się Triduum Paschalne

Cheścijanie na całym świecie rozpoczynają w czwartek obchody Triduum Paschalnego. Kościół wspomina tym samym najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

20 tys. za ślub z obcokrajowcem

20 tys. złotych może otrzymać obywatel Polski, jeśli weźmie ślub z obcokrajowcem. Na takiej zasadzie może być zawarte nawet co czwarte małżeństwo międzynarodowe w Polsce - pisze "Rzeczpospolita".

Grad: nie ma konfliktu interesów

Korupcyjne wątpliwości wokół kolejnego działacza Platformy Obywatelskiej. Jak donosi "Rzeczpospolita", spółka, w której udziały miała żona ministra skarbu Aleksandra Grada i jego kolega, wygrała wiele przetargów niedługo po tym, jak Grad objął stanowisko szefa resortu. Minister już sam zwrócił się z wnioskiem o kontrolę do CBA i ABW, a także specjalnej komisji rządowej. - Zarzuty gazety są bezpodstawne - komentował w TVN24

W kampanii nie ma czasu na miłość

Im bliżej wyborów do europarlamentu, tym miłości będzie mniej - PiS kończy z taryfą ulgową dla Platformy i polityką miłości, którą zapowiadało w lutym przy okazji startu kampanii "czyny, nie słowa". Teraz zarówno czyny, jak i słowa mają być ostre. Gęsicka, Natalii-Świat i Kluzik-Rostkowska nie będą już "aniołkami Kaczyńskiego". - Na ciosy PO odpowiemy swoimi. Pięć razy mocniej - zapowiada jeden z polityków PiS.

Z taką koalicją źle, bez niej jeszcze gorzej

Obie partie dzielą podobno standardy, które ujawniły się ostatnio przy okazji zarzutów o konflikt interesów senatora Tomasza Misiaka i wicepremiera Waldemara Pawlaka. Polaków dzielą natomiast opinie o pracy koalicji. Z sondażu Instytutu Homo Homini przekazanego tvn24.pl i "Rzeczpospolitej" wynika, że wspólnym rządom PO i PSL-u złą ocenę wystawia aż 57 procent badanych. Przyczyna? - Przedwyborcze obietnice były duże, a dzieje się niewiele - komentują eksperci.

Jeśli masz toyotę lub vw - uważaj!

Właściciele aut marki toyota i volkswagen muszą mieć się na baczności, szczególnie, jeśli mieszkają w stolicy. Po raz pierwszy od lat wzrasta liczba skradzionych aut. Najłatwiej w stolicy można stracić toyotę lub volkswagena, które potem są sprzedawane na części - ostrzega "Życie Warszawy".

Promotor Zyzaka nie wystąpi

Prof. Andrzej Nowak z UJ miał wygłosić referat na konferencji poświęconej czerwcowi 1989 roku. Zaproszenie zostało jednak odwołane - dowiaduje się "Dziennik Polski".

Życie po skoku

Chwila nierozwagi, jeden skok prowadzący do tragedii - takich historii słyszeliśmy już wiele. Jak żyć ze sparaliżowanym ciałem? O tym opowiedział Mariusz Rokicki w swojej książce "Życie po skoku". Napisał ją kciukiem.

Czuma zwolni prokuratora z PRL

Prokurator Leszek Pruski, który w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów, straci stanowisko wiceszefa działu kadr w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dał to do zrozumienia szef resortu Andrzej Czuma w TV Puls.

"Wałęsa powinien podziękować Zyzakowi za książkę"

Jak Lech Wałęsa powinien zachować się w czasie nadchodzących obchodów 20-lecia przewrotu "Solidarności" w kontekście sporu z IPN-em? - zastanawiali się goście "Magazynu 24 godziny" Tomasz Nałęcz i Jan Rokita. - Te obchody bez Wałęsy byłyby jak ślub bez panny młodej - uważa Nałęcz. Rokita apeluje do byłego prezydenta o rozwagę "żeby nie zniszczył tych obchodów".

PiS odrzuca swojego europosła

Marcin Libicki nie zasiądzie na drugą kadencję w ławach Parlamentu Europejskiego. W środę wieczorem Komitet Polityczny PiS zdecydował, że nie udzieli swojemu europosłowi rekomendacji. Czy ta decyzja spowodowana jest kłopotami lustracyjnymi Libickiego? - Nie będę tego komentował - ucina rzecznik PiS Adam Bielan.

Kutz do TVP: Kaczyński jest waszym Bogiem

- Powinniście Jarosława Kaczyńskiego w rękę całować, bo to dzięki niemu jesteście teraz w TVP – mówił w „Magazynie 24 godziny” Kazimierz Kutz z PO do Krzysztofa Bosaka, byłego posła LPR, a obecnie członka rady programowej TVP. – TVP to spółka niezależna i dlatego doszło tam do takiej zmiany – odpowiadał Bosak.

"Donald Tusk puszcza bąki"

Nelly Rokita, laureatka "Srebrnych ust" za przekonywanie z sejmowej mównicy posłów, że "Donald Tusk stoi w rozkroku", sama wzięła się za ocenę wpadek innych polityków. Wyszło z niej, że Lech Wałęsa za swoje gafy powinien jak najszybciej przeprosić Pawła Zyzaka, a premier Tusk podziękować kolegom z Platformy za to, że stają w jego obronie, gdy ten "puszcza bąki".

"Oddała order? Nie będę się szczególnie przejmował"

- Przykro mi, ale nie rozumiem motywacji - tak Lech Kaczyński skomentował decyzję dziennikarki "Gazety Wyborczej" Ewy Milewicz, która w proteście przeciwko odznaczeniu przez prezydenta pracowników IPN postanowiła oddać swoje odznaczenie - Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Dorn: Tusk to zmutowany Miller

- Pan premier Donald Tusk chce związać ze sobą betonowy, postubecki elektorat – mówił w „Faktach po Faktach” Ludwik Dorn. Tak były polityk PiS tłumaczył pomysł PO, by zmienić ustawę o IPN. – Pan premier Donald Tusk staje się zmutowaną wersją pana premiera Leszka Millera połączonego z Kwaśniewskim – nie miał wątpliwości Dorn.

Oddała prezydentowi order

Nie rozumie na czym polega "odwaga historyków IPN", ale wie, że prezydent nagradzając szefa Instytutu Janusza Kurtykę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, uczynił z Lecha Wałęsy "człowieka nikczemnego". I dlatego znana publicystka Ewa Milewicz oddaje prezydentowi swój Krzyż. - Nie byłoby pana prezydentury, gdyby nie Wałęsa. Proszę przyjąć moje odznaczenie - oświadczyła.

Prezydent wraca z Afganistanu

Lech Kaczyński gościł w środę w Afganistanie. Spotkał się tam z polskimi żołnierzami służącymi na afgańskim lotnisku w Kabulu oraz w bazie w Ghazni. Podczas swojej pierwszej wizyty w Afganistanie polski prezydent rozmawiał też z Hamidem Karzajem.

Niemcy odbiorą nam "nowego Kubicę"?

Dwunastoletni Kuba z Bolesławca ściga się sterowanymi samochodami. Robi to na tyle dobrze, że wywalczył prawo udziału w mistrzostwach Europy. Jednak młody "rajdowiec" nie może w nich reprezentować Polski.

Premier pożegnał mamę

Na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym premier Donald Tusk z najbliższą rodziną, oraz m.in. b. szef MSZ Władysław Bartoszewski i b. prezydent Lech Wałęsa, pożegnali matkę szefa rządu. Ewa Tusk-Ochelska zmarła we wtorek po długiej chorobie. Miała 75 lat. Uroczystość pożegnalna miała charakter rodzinny.

Zakażą wjazdu do centrum?

Co zrobić, żeby w centrum Warszawy nie było tak głośno? Eksperci mają na to rozwiązanie: zakazać samochodom wjazdu do Śródmieścia. Stolica byłaby pierwszym dużym miastem, które zdecydowałoby się na tak odważny krok.

Roztargniony kierowca zakorkował miasto

Zerwane przewody, uszkodzone zapory na przejeździe kolejowym, zdemolowane słupy telekomunikacyjne i kompletnie zablokowana główna ulica wylotowa z Krosna. A wszystko za sprawą kierowcy ciężarówki, który zapomniał złożyć ramię zamontowanego na aucie wysięgnika.

"Stanąć pod górą i ją zdobyć. Tego szukamy"

Przed niespełna miesiącem w studiu TVN24 cieszył się na "niezłą przygodę". Wiedział, że czeka go trudne zadanie. - Tam nikt prawie nie jeździ. My też ścianę znamy tylko ze zdjęć. Będzie bardzo ciężko - opowiadał kilkanaście dni temu Piotr Morawski. Za ciężko. Podczas wyprawy na szczyt Dhaulagiri w Himalajach spadł w 200-metrową przepaść. Morawski był jednym z najbardziej utytułowanych polskich himalaistów.

Kluczowy świadek prosił o pomoc

Chociaż zaznaczał, że śmierć Barbary Blidy była "najtragiczniejszym zdarzeniem w jego karierze", to szybko o nim zapomniał. Oficer ABW, który nadzorował działania w śledztwie ze strony Agencji, często zasłaniał się niepamięcią i nie potrafił odpowiedzieć na pytania posłów z komisji śledczej ds. Blidy. Przesłuchanie oficera trwało około sześciu godzin.