Trzyosobowa rodzina zginęła w płomieniach

Sąsiedzi jeszcze przed przyjazdem strażaków z płonącego domu wynieśli jednego z domowników. Jednak mimo szybkiej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. W pożarze zginęli też jego brat i matka.

Wyleciała z pracy za 10 zł

- To jakaś paranoja - oburza się była kasjerka kieleckiego hipermarketu Leclerc. Kobieta straciła pracę, bo pomyliła się wpisując kod "krówek" zamiast Tic Taców, czym naraziła sklep na 10 zł straty.

Zmarł Władysław Kopaliński

O 5.40 nad ranem, po długiej chorobie nowotworowej, zmarł w Warszawie Władysław Kopaliński. Wybitny polski leksykograf, tłumacz i wydawca 14 listopada skończyłby 100 lat.

Trzy ofiary na drodze

W miejscowości Kotlin (Wielkopolska) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby, podróżujący peugotem 205 zginęły na miejscu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad cztery godziny.

Kwaśniewski członkiem "Rady Mędrców"

Między członkostwem w radzie doradczej globalnej firmy lobbingowej, a przewodniczeniem radzie programowej LiD-u nie ma konfliktu interesów - uważa Aleksander Kwaśniewski, który od czwartku doradza firmie APCO Worldwide.

Lepper: dlaczego Kaczyński nie chce ze mną debaty?

Debaty to naruszanie demokracji - stwierdził w TVN24 Andrzej Lepper. Pominięty w publicznych dyskusjach szef Samoobrony uważa, że debaty to reklama nieporównanie skuteczniejsza niż spoty wyborcze. Dlatego dostęp do niej powinni mieć wszyscy liderzy partii, które wystawiły listy we wszystkich okręgach.

Debata: Tusk gotowy na wtorek, Kwaśniewski raczej nie

- Jesteśmy gotowi do debaty we wtorek o godz. 20, mamy informacje, że prezydent Kwaśniewski też - powiedział w TVN24 szef sztabu wyborczego PO Sławomir Nowak. - Debata we wtorek? Nie sądzę, jestem w Gdyni albo Słupsku, sam nie wiem gdzie - odpowiada w TOK FM Aleksander Kwaśniewski.

Dudziński: Tusk to waga kogucia

- Debata Donalda Tuska z Aleksandrem Kwaśniewskim może okazać się gwoździem do trumny PO - uważa szef kampanii PiS-u Tomasz Dudziński i przewiduje, że już za parę dni LiD dogoni Platformę w sondażach.

Nowak: to tylko brudna kampania

- Firma mojej matki nie pracuje dla Platformy Obywatelskiej - tak szef kampanii wyborczej PO Sławomir Nowak odpowiedział na informacje "Rzeczpospolitej". Według dziennika, firma Signum Promotion należąca obecnie do matki Sławomira Nowaka sprzedawała partii gadżety wyborcze warte kilkaset tys. zł.

Nowe stadiony i... więzienia

20 mln euro na rozbudowę więzienia w Medyce i powiększenie aresztów w miastach Euro 2012 - Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje się na piłkarskie mistrzostwa i spodziewany napływ kibiców-bandytów.

Rokita będzie polować na wyborców o 5 rano

Już od piątej rano, razem z warszawiakami idącymi do pracy, swoją kampanię wyborczą poprowadzi Nelly Rokita. W wywiadzie dla "Dziennika" zdradza, że będzie prowadzić kampanię na przystankach autobusowych i tramwajowych.

Archanioł Michał chroni państwową firmę

"Dziennik" ujawnia: Kontrolowana przez państwo, a prowadzona przez ludzi Macierewicza firma Naftor, postanowiła oddać się w opiekę najpotężniejszemu z aniołów - archaniołowi Michałowi.

Kto zacierał ślady Serafina?

"Super Express" dotarł do aktu oskarżenia dla Tomasza Serafina - nie brakuje w nim sensacji. Były dyrektora MSWiA stanie przed sądem w związku z tragicznym wypadkiem, w którym zginęło dwoje policjantów z warszawskiego komisariatu kolejowego.

Uczelnie "zaoszczędziły" na studentach ponad 100 mln zł

Przyznane stypendium wcale nie oznacza, że student je otrzyma - pisze "Gazeta Prawna". Uczelnie mogą wstrzymać ich wypłacanie lub poważnie je okroić za np. niewykupienie bonu na stołówce, niezłożenie indeksu w terminie, czy bez wiedzy studenta pokryć nim jego czesne. Takie praktyki to łamanie prawa - alarmuje NIK.

KRUS sponsoruje podręczniki od Leppera

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego i dwa tygodnie przed wyborami chce obdarować wiejskie sześciolatki podręcznikami. Pół mln zł na ten cel ma otrzymać z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników - dowiedział się "Dziennik".

Kolejni lekarze wracają do pracy

Lekarze, którzy z końcem września złożyli wypowiedzenia, wracają do pracy w Specjalistycznym Szpitalu św. Łukasza w Końskich (Świętokrzyskie). W nocy z czwartku na piątek zdecydowali, że podpiszą porozumienie z dyrektorem.

Będzie Europejski Nakaz Aresztowania dla Wolińskiej?

IPN nie daje za wygraną i nie przestaje ścigać Heleny Wolińskiej. Do końca października z pionu śledczego do prokuratury wpłynie wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania dla stalinowskiej sędzi oskarżonej o zbrodnie komunistyczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Starcie Kaczyński-Tusk: Na to czekają Polacy

Wyborcy musieli ucieszyć się z deklaracji premiera, który obiecał spotkać się Donaldem Tuskiem. Jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Faktu", bezpośredniego starcia liderów PO i PiS oczekuje ponad połowa respondentów.

Rzodkiewka nowym symbolem polskiej lewicy?

Wzajemne oskarżenia o "cyniczną grę" śmiercią Barbary Blidy, podważanie lewicowości politycznego przeciwnika i... rzodkiewka - tak wyglądała wyborcza bitwa szczecińskich "jedynek" - Grzegorza Napieralskiego z LiD i Mateusza Piskorskiego z Samoobrony.

Ciało oficera BOR jest już w kraju

W nocy z czwartku na piątek na warszawskim lotnisku wojskowym wylądował samolot z ciałem funkcjonariusza BOR - plutonowego Bartosza Orzechowskiego. Zmarł on w wyniku obrażeń odniesionych podczas środowego zamachu na konwój z ambasadorem RP w Iraku.

"Blidy pierwszy krok do piekła"

- Jeśli polityk wchodzi w relacje z osobami niewłaściwymi, a w tego rodzaju relacje politycy SLD nagminnie wchodzili, to jest to pierwszy stopień do piekła, czyli do wejścia w świat przestępczych relacji - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Magazynie 24 Godziny".

Kanclerz AWF wziął 189 tys. zł łapówki

Bogusław W. - kanclerz warszawskiej AWF pobierał comięsięczny haracz w wysokości 4 tys. zł. O jego zatrzymaniu przez CBA tvn24.pl informował już wczoraj. Teraz znane są szczegóły tego i kolejnych zatrzymań.

Pociąg do ciągników

Ma hobby motoryzacyjne, ale nietypowe. Inni restaurują trabanty, czy garbusy. On - traktory.

OBWE była w TVP, pójdzie do KRRiT

Jak dowiedział się portal tvn24.pl Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje się na piątkową wizytę obserwatorów z misji OBWE. Rzeczniczka OBWE, Urdur Gunnarsdottir nie chce na razie zdradzać szczegółów wizyt obserwatorów.

15 Polaków rannych w Niemczech

Piętnastu polskich pracowników rzeźni z zachodnich Niemiec zostało rannych w wypadku drogowym w Guetersloh na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii.

O jeden raz za dużo

Marta ze Słupska sięgnęła po narkotyk. Chciała spróbować. Ten jedyny raz skończył się dla niej tragicznie. Dziś dziewczyna walczy o życie.

PiS: Debata Tusk - Kaczyński nie jest przesądzona

- Nie jestem pewien czy po "sparingu" z Kwaśniewskim dojdzie jeszcze do debaty Tuska z premierem Kaczyńskim - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Lider PO chce najpierw spotkać się w debacie z byłym prezydentem, a dopiero potem z premierem.

Prof. Miodek w sądzie walczy o dobre imię

Przed wrocławskim sądem okręgowym rozpoczął się proces wytoczony przez znanego językoznawcę prof. Jana Miodka. Wrocławski dziennikarz Grzegorz Braun publicznie zarzucił profesorowi współpracę z PRL-owską bezpieką.

Szef MON odznaczył afgańską ekipę TVN24

Minister Aleksander Szczygło inaugurując rok szkolny w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, podziękował ekipie TVN24 za sposób relacjonowania sierpniowych wydarzeń w Afganistanie.