Borusewicz: Czuję się rozrywany

- Nie jestem tak naładowany, żeby wybuchać - mówił w "Magazynie 24 godziny" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I choć na zapowiadaną transferową bombę Platformy się nie szykuje, przyznaje: "Czuję się rozrywany".

Kamiński: PiS walczy z problemem, a nie z partiami

- W wolnym czasie mogę pomagać kolegom z partii. Legitymacji nie złożyłem. Dla PO prawdopodobnie takiego spotu bym nie wymyślił - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński. Tymczasem Monika Olejnik spot reklamowy PiS nieco zmieniła...

Szałek: Nie wiedzieliśmy o planach zatrzymania Blidy

- Minister zobowiązał mnie, bym zebrał informacje na temat sprawy mafii węglowej na wypadek, gdyby był o to pytany - mówi Naczelny Prokurator Wojskowy kilka godzin po złożeniu zeznań przed sejmową speckomisją. Posłowie z jego zeznań wyciągają daleko idące wnioski.

Jeżdżąca lekcja historii

Zaborców chciał pokonać sposobem i zamieszkał w wozie. W Poznaniu na placu Adama Mickiewicza można oglądać zrekonstruowany pojazd Michała Drzymały.

Kucharz znalazł zwłoki marynarza

Zakrwawione zwłoki marynarza znalazł w mesie na statku Pyrgos kucharz okrętowy. Statek bandery Antigua i Barbuda stoi przy nabrzeżu Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

IPN opublikuje katalogi współ- pracowników bezpieki

17 lub 18 września IPN rozpocznie publikowanie katalogów m.in. oficerów służb specjalnych PRL oraz informacji z akt IPN dotyczących osób pełniących dziś najważniejsze funkcje publiczne - zapowiedział prezes IPN Janusz Kurtyka.

Rokita kontra Rokita?

Czy Nelli Rokita zmierzy się w walce o głosy wyborców ze swoim mężem Janem Rokitą? Wszystko wskazuje na to, że żona znanego polityka PO, wystartuje do parlamentu z list wyborczych PiS - twierdzi "Wprost".

Wpadł z ponad 100 kg heroiny

Przemyt 118 kg heroiny o wartości około 24 mln zł udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku (Lubelskie). Zatrzymano Turka, kierowcę ciężarówki.

PO: Firmy bez polityków

- Po wyborach złożymy projekt ustawy, która uniemożliwi politykom zasiadanie we władzach firm państwowych. Obalimy oligarchiczny układ PiS - zapowiedzieli politycy PO i... przewrócili stolik obrazujący oligarchiczną sieć PiS.

LPR: Niech o euro zadecydują wyborcy

LPR zamierza uczynić obronę złotówki - czyli rezygnację przyjęcia europejskiej waluty euro - jednym z głównych tematów swej kampanii wyborczej. - Od Mieszka I bicie monety było oznaką suwerenności - mówi lider Ligi Roman Giertych.- Chleb będzie kosztował jedno euro, czyli dwa razy drożej niż teraz - tłumaczył Sylwester Chruszcz

Premier: Bender kandydatem PiS na senatora

Pierwszy raz słyszę, żeby Zbigniew Wrzodak czy Jan Łopuszański kandydowali z list PiS - powiedział premier Jarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów. Przyznał jednak, że PiS wystawi do Senatu Ryszarda Bendera.

"PO podpisuje swoje billboardy"

Happeningiem Platforma Obywatelska rozpoczęła ogólnopolską akcję podpisywania swoich billboardów, które pojawiły się na ulicach przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.

Gosiewska załatwia uzdrowisko

Dzięki Jadwidze Gosiewskiej, matce wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, wieś Dąbki zostanie uzdrowiskiem, donosi "Gazeta Wyborcza". I to być może jedynym w Polsce.

Ocena z religii do Trybunału

Klub SLD zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego rozporządzenie ministra edukacji wliczające ocenę z religii do średniej ocen na świadectwie szkolnym.

"Gejbomber" pozostanie bezkarny

Śledztwo w sprawie podłożenia dwa lata temu atrap bomb w centrum Warszawy będzie umorzone, bo działania policji nie przyniosły efektu - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Targi o Marcinkiewicza

Namawiam Kazimierza Marcinkiewicza na start w wyborach parlamentarnych – zadeklarował rzecznik PiS Adam Bielan w RMF FM. "Życie Warszawy" pisze natomiast, że PO chce, by były premier został twarzą jej kampanii.

Płażyński z PiS lub PSL

- Propozycje startu do Sejmu składają mi PiS i PSL - oświadczył Maciej Płażyński. Wcześniej wicemarszałek Senatu stwierdził, że do PO nie wróci.

Zalewski wycięty, ale wierny

"Wycięty" z listy wyborczej w swoim rodzimym okręgu wiceprezes PiS Paweł Zalewski deklaruje w TVN24, że nie zamierza przejść do PO: - Jedyną partią, z której list mógłbym startować do Sejmu jest PiS - zaznaczył.

Dorn: Sikorski to przywiędłe ziółko

Zgiełk, jaki towarzyszy "transferowi" do PO byłego ministra obrony Radosława Sikorskiego, to - jak mówi marszałek Sejmu Ludwik Dorn - dowód niewiary Platformy we własnych ludzi. Samego Sikorskiego określa zaś mianem "przywiędłego ziółka"

Polska emigracja musi wracać

Wielu Polaków, którzy mieszkają i pracują za granicą, będzie musiało w najbliższych miesiącach wrócić do kraju, żeby wymienić stary dowód osobisty na nowy - informuje "Rzeczpospolita".

Mirosław G. pozywa Ziobrę

Do krakowskiego sądu wpłynął pozew kardiochirurga Mirosława G. przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. - Jest na etapie badania formalnego - potwierdził TVN24 Waldemar Żurek z sądu okręgowego W Krakowie.

Wielka klapa TVP

Miał być fajerwerk, ale, jak donosi "Rzeczpospolita" - był niewypał. Nowy program TVP "Przebojowa noc" miał tak małą popularność, że został przesunięty, a szefowa projektu zagrożona zwolnieniem.

Ustawione przetargi dla CBŚ?

Fundacja PZU, by sfinansować między innymi zakup aut dla CBŚ, musiała sprzedać jednostki uczestnictwa TFI PZU za 11 milionów złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Radio Maryja układa listy wyborcze?

Antoni Macierewicz, Anna Sobecka, Ryszard Bender i Zygmunt Wrzodak. To tylko niektórzy znani politycy kojarzeni z Radiem Maryja, którzy mają wystartować do parlamentu z list PiS - pisze "Dziennik". Taką cenę miał wyznaczyć ojciec Tadeusz Rydzyk w zamian za poparcie jego rozgłośni dla Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach.

Corhydron znowu w aptekach

Niemal rok temu w atmosferze skandalu wycofano z obrotu corhydron. Teraz w ramach darowizny z przeprosinami od producenta, lek znowu trafia do aptek. Problem w tym, że nie chcą tego ani pacjenci, ani aptekarze.