Z GPS-em wjechał w las

Kolejny przypadek bezgranicznego zaufania do GPS: kierowca jadący z Tczewa do Słupska, wylądował w lesie pod Bytowem. Nie jest to wymarzony parking, zwłaszcza gdy wiezie się krew do szpitala.

Pazik otruty? Sprawdzą biegli

Kolejna sekcja zwłok Roberta Pazika. Biegli z zakładu medycyny sądowej mają sprawdzić, czy zabójca Krzysztofa Olewnika nie został otruty - donosi RMFFM.

Rodziłaś za granicą? Zwróć pieniądze

Polki coraz częściej decydują się rodzić poza Polską, w innych krajach Unii Europejskiej, bo mają tam lepsze warunki i nie płacą dodatkowo za znieczulenie czy poród w wodzie. Jednak zgodnie z prawem zagraniczny poród przysługuje tylko w nagłych sytuacjach i tylko wtedy NFZ zwraca koszty porodu. Łódzki NFZ chce skontrolować, komu przysługuje refundacja za zagraniczny poród.

"Mózg" nie siedział z Pazikiem

Groźny gangster o ps. "Mózg" nie przebywał w płockim więzieniu, kiedy samobójstwo popełnił Robert Pazik - informuje rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa. Ale przyznaje jednocześnie, że przebywał w olsztyńskim areszcie, kiedy był tam Sławomir Kościuk. Media łączą przestępcę ze śmiercią zabójców Krzysztofa Olewnika.

Ciężki stan stratowanych

Stan dwóch z sześciu osób, które zostały stratowane przez spłoszonego konia z saniami, jest poważny. Jeden z woźniców przebywa od poniedziałku w izbie zatrzymań. Dla prokuratury, która bada okoliczności wypadku, sytuacja się komplikuje. We wtorek zatrzymano drugiego woźnicę. Nie wiadomo do końca, kto powoził i któremu z zatrzymanych postawić zarzuty.

Najbardziej ufamy Wałęsie

Po 20. latach od upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, naród znowu najbardziej ufa Lechowi Wałęsie. Jak pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez CBOS, były prezydent cieszy 63-proc. zaufaniem społecznym, co znaczy, że od grudnia ufa mu o 1 punkt proc. ankietowanych więcej. Takim zaufaniem nie cieszył się od stycznia 1992 roku.

Schetyna: Tusk może być urlopowany

Nie chcę i nie planuję być premierem - oświadczył wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, Donald Tusk na stanowisku premiera to wariant najlepszy z możliwych, a kampanię wyborczą może prowadzić będąc na urlopie.

Czuma chce motywować prokuratorów pieniędzmi

Minister Andrzej Czuma we wtorkowym Salonie Politycznym radiowej "Trójki" zapowiedział, że chce wprowadzić motywacyjny system oceny pracy prokuratorów, oparty na punktacji i zależnego od niej wynagrodzenia. Ma to jego zdaniem spowodować bardziej skuteczną walkę z przestępczością i poprawić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

Siedmiolatek zginął w pożarze

Tragiczna śmierć dziecka w Zabrzu. Siedmioletni chłopiec zmarł po długotrwałej, nieskutecznej reanimacji. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie zaczadzenie. Opiekunowie zostawili chłopca bez opieki, a w mieszkaniu wybuchł pożar. To nie jedyna ofiara pożaru w ostatnich godzinach. W Częstochowie strażacy gasząc pożar znaleźli trzy zwęglone ciała.

"Do końca nie wiedzieliśmy, że jest dobrze"

- Nie wiedzieliśmy, że jest dobrze. Jedyną informacją, która nas uspokajała, było to, że podobno mieliśmy cały czas kontrolę ze strony amerykańskiej marynarki - tak o ostatnich chwilach w niewoli u somalijskich piratów powiedział dla TVN24 jeden z uwolnionych Polaków - Leszek Adler.

Klich: To cios w samo serce

O tym, że miałbym zostać zdymisjonowany, dowiedziałem się z mediów - powiedział w TVN24 minister obrony narodowej Bogdan Klich, zapewniając, że szef rządu z nim na ten temat nie rozmawiał. - Ale jestem lojalnym ministrem i wykonam każde polecenie premiera - podkreślił. Odniósł się też do zarzutów mediów o rzekomym finansowaniu fundacji żony przez spółki Skarbu Państwa: - Zarówno dla mnie jak i dla mojej żony to był cios w samo serce - powiedział

Dorn: W PiS umawialiśmy się na trochę dyktatury

Ludwik Dorn nie daje za wygraną. Przed zbliżającym się kongresem partii znowu próbuje przemówić do sumienia i rozumu jej członków w obszernym wywiadzie udzielonym "Dziennikowi". - Bez zmian PiS będzie nieskuteczne - mówi były wiceprezes i powtarza, jaka zmiana jest najważniejsza: "ograniczenie władzy Jarosława Kaczyńskiego".

Dwaj "saperzy" spotkają się w ministerstwie

- Jak staniesz w niewłaściwym miejscu, to wylatujesz w powietrze – tak w programie "Teraz My!" funkcjonowanie w polityce ocenia Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości. Jak powiedział, "nie należy do osób, które się obrażają" i dlatego z chęcią przyjął zaproszenie wystosowane przez nowego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę. Obaj politycy mają spotkać się we wtorek.

"Przed śmiercią odczuwał zmęczenie i głód"

- Robert Dziekański - polski imigrant, który zginął w 2007 roku na lotnisku w Vancouver rażony przez policję paralizatorem - na kilka godzin przed śmiercią odczuwał skutki zmiany strefy czasowej, zmęczenie i głód - zeznał w poniedziałek na przesłuchaniu kanadyjski celnik. Funkcjonariusze RCMP utrzymują natomiast, że Dziekański był w stanie delirycznego podniecenia (ang. excited delirium) i doświadczał zespołu odstawienia alkoholu. Ruszyły przesłuchania świadków w śledztwie prowadzonym w sprawie śmierci Polaka.

Klich następny do dymisji?

Znów głośno o ministrze obrony narodowej Bogdanie Klichu, bo znów – według doniesień mediów – ma stracić swoją posadę. Ministrowi nazbierało się m.in. za grzechy związane z jego polityką personalną, a także za kontrowersyjne kontrakty w resorcie. Sęk w tym, że plotki o dymisji Klicha sięgają właściwie czasów jego powołania, co czyni go najbardziej trwałym "outsiderem" gabinetu Donalda Tuska.

Bezpłodne pary ścigają się z Gowinem

Bezpłodne pary szturmują kliniki leczenia niepłodności - pisze "Dziennik". Ci, którzy nie mogą mieć dziecka, chcą za wszelką cenę zdążyć z zabiegiem in vitro, zanim w życie wejdzie nowa restrykcyjna ustawa bioetyczna, nad którą pracuje Jarosław Gowin.

Komorowski śladami posłów PiS

Bronisław Komorowski udaje się z trzydniową wizytą na Cypr. Celem podróży marszałka Sejmu są oficjalne spotkania z najwyższymi przedstawicielami Wyspy Afrodyty. Jednak Cypr w polskim Sejmie nieodparcie kojarzy się rozbitymi wózkami golfowymi.

Rząd zaciśnie pasa

- Koniec z szastaniem pieniędzmi w resortach – tak według dziennika "Polska" grzmi ministerstwo finansów i wprowadza wielki program oszczędnościowy. Cel: znalezienie 30 miliardów złotych. Według gazety, skutkami zaciskania pasa mogą być np. tysiące ludzi bez pracy, nieremontowane szpitale i szkoły oraz policjanci wykręcający żarówki w komisariatach.

Zaparkował w przepaści

Zimowe ferie nie zakończyły się zbyt szczęśliwie dla jednej z rodzin z Warszawy. Mimo tego i tak mogą oni mówić o wielkim cudzie. Samochód zaparkowany nad przepaścią stoczył się wprost do rzeki. Na szczęście dzieciom pozostawionym w środku nic się nie stało.

Czuma: niestety, nie mam broni, ale mam dwa duże noże

- Będziemy czuć się bardziej bezpieczni, jeśli będziemy mieć broń w domu - przekonywał w "Kropce nad I" szef resortu sprawiedliwości Andrzej Czuma. Nowy minister podtrzymał swój pomysł na "broń w każdym domu". - Przez sześć lat siedziałem w więzieniu z najgorszymi przestępcami i wiem, że złoczyńcy, którzy chcą zaatakować spokojnego, uczciwego obywatela pięć razy się zastanowią, jeżeli będą wiedzieli, że legalne jest posiadanie broni przez uczciwego obywatela - podkreślił Czuma.

Marcinkiewicz "EuroCity" PO? Umowę ujawni w lutym

- Myślę, że w lutym PO ogłosi pierwsze kandydatury do Parlamentu Europejskiego i wówczas okaże się kto będzie lokomotywą Platformy - zdradził Kazimierz Marcinkiewicz w „Magazynie 24 godziny”. Choć jednoznacznie nie stwierdził, że to on będzie tą "lokomotywą", to dał do zrozumienia, że ma w tej sprawie z Platformą "umowę koleżeńską".

"Prokurator będzie odpowiadać przed Bogiem i historią"

- Trzeba wreszcie zastanowić się, dlaczego prokuratura jest tak nieskuteczna - mówi w "Magazynie 24 godziny" Julia Pitera z PO. Zapowiada też, że wreszcie musi nastąpić rozdział funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. - Jeżeli tak będzie, będzie jeszcze gorzej - ripostuje Beata Kempa i mówi, że "wtedy prokurator będzie odpowiadać tylko przed Bogiem i historią".

Usiadł na kolanach przyjaciela - i odjechali...

To mogła być naprawdę romantyczna historia. W Brzegu zapadał zimowy zmrok, a on siedział na jego kolanach i wspólnie prowadzili auto. Nastrój chwili popsuło jedynie to, że obaj byli w sztok pijani.

"Komorowski czepia się opozycji"

Marszałek zachowuje się jak drobny partyjniak, czepiający się opozycji - tak Łukasz Zbonikowski (PiS) skomentował zakaz reprezentowania polskiego parlamentu na posiedzeniach Rady Europy dla niego i Karola Karskiego. To efekt tzw. afery meleksowej.

Kto chciał przejąć firmę Olewnika?

Czy służby specjalne chronią podejrzanych w sprawie Olewnika? Dlaczego niektóre wątki są objęte tajemnicą państwową? Jaką rolę po porwaniu odegrali politycy płockiego SLD? Próba odpowiedzi na te pytania w dzisiejszym „Superwizjerze” o 23:05 w TVN.

Kotecka wyleciała z TVP?

Okrzyknięta – przez część mediów - „protegowaną Zbigniewa Ziobry” i „komisarzem politycznym PiS” w TVP wiceszefowa Agencji Informacji Patrycja Kotecka nie pracuje już w telewizji publicznej – donosi portal „Gazety Wyborczej”. - Ja nic nie wiem - mówi nam Tomasz Rudomino, członek zarządu TVP.

„Przekonaliśmy Czumę do komisji”

- Po rozmowie z panią Danutą Olewnik minister oświadczył, że jest gorącym zwolennikiem powołania komisji śledczej – ogłosił pełnomocnik Olewników mec. Bogdan Borkowski. Sam Andrzej Czuma był mniej entuzjastyczny: - Dalej uważam, że najlepiej sprawę wyjaśni policja - stwierdził i dał do zrozumienia, że komisja jest głównie dla rodziny zamordowanego Krzysztofa.

NIK: Stołeczny ratusz ustawiał konkursy

Fikcyjne konkursy, zawyżanie wymagań, a jednocześnie zatrudnianie osób bez odpowiednich kwalifikacji - Najwyższa Izba Kontroli opublikowała właśnie raport z kontroli w mazowieckich urzędach. Władzom Warszawy zarzucono m.in. ustawianie konkursów pod konkretnych kandydatów - informuje tvnwarszawa.pl. Rzecznik ratusza tłumaczy, że nie dostrzega nieprawidłowości. - Wykazane w wystąpieniu kontrolnym "uchybienia" miały wyłącznie charakter formalny (proceduralny) - podkreśla w liście, który przysłał do tvnwarszawa.pl.

Marcinkiewicz nie chciał być sam...

O romansie Kazimierza Marcinkiewicza głośno jest od kilku dni. Dopiero jednak teraz, były premier udzielił wywiadu, w którym zdradza, co czuł po wyjechaniu z rodzinnego Gorzowa, najpierw do Warszawy, potem do Londynu. - Pytałem nie tylko siebie: dlaczego muszę być sam? - ujawnia b. premier. Odpowiedź na to pytanie już znalazł.