Od godziny 20.00 nie obowiązuje już alarm przeciwpowodziowy dla Warszawy i dla powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego, grójeckiego, otwockiego, piaseczyńskiego. W stolicy już został otwarty dla ruchu Wał Miedzeszyński, a Wisła cały czas opada. Jej stan, określany do tej pory jako alarmowy, zmienił się w stan ostrzegawczy.

Zdaniem Radosława Sikorskiego obecność gen. Andrzeja Błasika w kabinie pilotów prezydenckiego samolotu mogła ich zestresować i rozpraszać. - To draństwo. Bez dowodów oczernia wybitnego dowódcę - odpowiada Mariusz Kamiński (PiS)

- Nie widzę niczego złego w tym, że my z marszałkiem Komorowskim pomagamy sobie od wielu lat nawzajem - oświadczył w środę Donald Tusk. Premier odnosił się w ten sposób do słów Pawła Poncyljusza z PiS, który twierdził, iż Komorowski jest tylko... "pomagierem" szefa rządu.

Awantura w Senacie. PO chciała umieścić w porządku obrad sprawozdanie z działalności KRRiT w 2009 roku - co, w przypadku jego odrzucenia, mogłoby spowodować wygaśnięcie kadencji Rady przed czasem. PiS się sprzeciwiło, jego senatorowie opuścili obrady i z powodu braku kworum porządku nie udało się przegłosować. Z kolei PO nie chciało punktu o informacji rządu o katastrofie smoleńskiej. W czwartek kolejne podejście.

Chwilę po tym, jak prezydencki samolot znalazł się na wysokości ok. 80 metrów, drugi pilot zasugerował przerwanie podchodzenia do lądowania. Maszyna jednak nadal opadała – dowiedziała się TVN24. A Edmund Klich ocenił: - Piloci prezydenckiego tupolewa świadomie zeszli poniżej tak zwanej wysokości decyzji, czyli 100 metrów

Premier Donald Tusk odwiedził dziś powodzian w gminie Lanckorona (Małopolska). Szef rządu poinformował, że w kilku najbardziej poszkodowanych przez powódź miejscowościach, trzeba odbudować całe osiedla. W tym celu - mówił - powstaną specjalne programy, które będą to finansowały. Z kolei w Kobiernicach (woj. śląskie) premier oświadczył, że przeprowadzany jest specjalny audyt, który odpowie na pytanie, czy nie popełniono błędów przy zrzutach wody.

Prokuratura w Warszawie szuka wszystkich świadków niedzielnego zdarzenia, w którym został śmiertelnie postrzelony Nigeryjczyk. Żona zastrzelonego twierdzi, że mężczyzna wykrwawił się, ponieważ nie udzielono mu pierwszej pomocy. Jak wyjaśnia prokurator Renata Mazur, śledztwo prowadzone jest na razie "w sprawie", a nie przeciwko konkretnej osobie.

Trzej wandale przez dwa dni grasowali w okolicach miejscowości Słutowo, Głębokie i Nętkowo (woj. zachodniopomorskie). Zniszczyli 21 ambon jednego z kół myśliwskich w Szczecinie, wartych łącznie około 19 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu tłumaczyli, że był to odwet za... zastrzelenie psa jednego z nich pięć lat wcześniej.

Policjanci z Gorzowa ustalają okoliczności śmierci 17-latka z Drezdenka (Lubuskie), który zaginął 8 maja br. Jego zwłoki znaleziono w piątek podczas sprawdzania wałów w związku z zagrożeniem powodziowym. W środę zwłoki zidentyfikowała rodzina.

Choć w najbliższych dniach możemy spodziewać się niewielkich opadów, to w najbliższym czasie poziom wód w największych rzekach będzie się stopniowo obniżał – poinformował na konferencji prasowej IMGW. Nie ma też zagrożenia cofkami - zapewnili przedstawiciele instytutu na konferencji prasowej.

Przy wjeździe na stację LPG w Prudniku doszło do mrożącego krew w żyłach wypadku. Samochód nie przepuścił motocyklisty, który miał pierwszeństwo – w efekcie ten uderzył w bok pojazdu i wyleciał jak z katapulty.

Sprawa zakonnicy oskarżonej o pobicie niepełnosprawnej dziewczyny z Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej nie zostanie umorzona - zdecydował Sąd Rejonowy w Augustowie. Proces ruszy w czerwcu.

Kielecka policja podejrzewa 32-letniego mieszkańca pobliskiej miejscowości, o napaść na tle seksualnym na dwie młode kobiety. Podejrzany atakował w czasie, gdy był na przepustce z więzienia.

Na terenach powodziowych sytuacja poprawia się z każdą godziną. W większości rzek stan wód opada, a stany alarmowe przekroczone są tylko o kilka albo kilkanaście centymetrów. Szef MSWiA Jerzy Miller w środę rano oświadczył, że ostatnia doba była najspokojniejsza w ostatnich dniach. - Po pierwsze, na terenie Polski nie było opadów. Po drugie, nie ma ani jednego odcinka rzeki, gdzie stan wody by się podniósł w sposób inny, niż naturalny – mówił minister. Na południu kraju służby zajmują się przede wszystkim sprzątaniem po wielkiej wodzie.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci małżeństwa z Trzebiatowa. Mężczyzna powiesił się, a kobieta została zamordowana. Miała wciśnięty do ręki różaniec i pieniądze.

Maleje poparcie dla Platformy. Mimo to partia Donalda Tuska może liczyć na 257 mandatów, co pozwalałby jej samodzielnie rządzić. W Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko dwie partie - PiS i SLD - wynika z sondażu SMG/KRC dla TVN24.

Kampania wyborcza jest wyjątkowa, bo przebiega w cieniu dwóch dramatów. To rzutuje nie tylko na zachowania polityków, ale też ocenę tego, co jest najważniejsze w tej chwili - przyznaje Bronisław Komorowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". I dodaje: - Nieprzyzwoitością jest rozważanie tego, czy powódź komuś politycznie służy. Nie służy i jest autentycznym dramatem.

Pierwsze pytania kandydatom na prezydenta zadane. Ale wciąż jest czas na kolejne. Akcja "Krótka piłka" tvn24.pl i onet.pl trwa jeszcze do końca tygodnia. Poniżej prezentujemy część pytań, które jako pierwsze przyszły na platformę Kontakt TVN24.

68 worków z resztkami rzeczy należących do ofiar katastrofy TU-154, nadal może zostać zutylizowanych. I nie przeszkodzi w tym decyzja sądu, który się na to nie zgodził. Cały czas toczy się bowiem postępowanie administracyjne. Nie potrwa długo, a intencja Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego jest jasna. - Rzeczy należy zniszczyć. Po obejrzeniu zdjęć nie wyobrażam sobie innej decyzji - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl. A bliscy ofiar chcą, by ktokolwiek zapytał ich o zdanie.

Od poniedziałku kraje Europy Zachodniej nie będą mogły odbierać TVP Polonia, TV Trwam oraz Radia Maryja. Powód? Telewizja publiczna od 1 czerwca rezygnuje z dzierżawy przekaźnika satelitarnego, na którym znajdują kanały - informuje "Polska the Times".