Stołeczni policjanci pracują nad opracowaniem internetowej mapy przestępczości. Po zakończeniu testów, zostanie zamieszczona w internecie - zapowiada "Życie Warszawy".

Jaki lider, taka partia. Nie tylko Waldemar Pawlak zmienił się w ostatnich latach. Głęboką przemianę przeszło całe Polskie Stronnictwo Ludowe. O wyjątkowej modzie na magistrów i doktorów, jaka zapanowała w partii chłopskiej pisze "Dziennik".

Ustępujący minister obrony dzień po wyborach powołał Biuro Obrony Przeciwrakietowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". MON nie wypowiada się w tej sprawie, zasłaniając się klauzulą tajności.

16-latka będzie sądzona jak dorosła. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej 25 lat więzienia. Wszystko dlatego, że z zazdrości o chłopaka próbowała na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość o sześć lat starszej koleżance. Ofiara Jagody B. cudem uszła z życiem - do końca życia będzie jednak niepełnosprawna.

Pochodzący z Pomorza 33-letni Sławomir N. próbował wwieźć do Wielkiej Brytanii 99,5 kg żywicy konopi indyjskich, której wartość w nielegalnym handlu ulicznym wyceniono na 288 tys. funtów. Nie udało się i Polak przez najbliższe cztery lata będzie oglądał Anglię zza więziennych krat.

Przed sądem w Pabianicach powinien rozpocząć się dziś proces oskarżonych o korupcję byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka oraz lobbysty Marka Dochnala. Nie jest to jednak przesądzone, gdyż Pęczak przeszedł operację kilka dni temu.

Według "Gazety Wyborczej" dziś zrezygnować z pracy ma większość szefów warszawskich prokuratur rejonowych. Ma to związek z dymisją Warszawskiej Prokurator Okręgowej Elżbiety Janickiej oraz wcześniejszą dymisją kilku jej podwadnych.

Stu czterdziestu żołnierzy z pierwszej zmiany polskiej misji wojskowej w Afganistanie wyląduje dziś na wrocławskich lotnisku Starachowice. To pierwsza tura wymiany naszego kontyngentu w tym karju.

Zbigniew Romaszewski oficjalnie kandydatem na wicemarszałka Senatu. Nieoficjalnie, według dziennika.pl, o fotel wicemarszałka Sejmu ubiegać się będzie minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - Zyta Gilowska. Tej informacji nie potwierdza jednak szef klubu PiS Marek Kuchciński.

Warszawa i Bytom spierają się o pomnik lwa odlanego z brązu. Śpiące zwierzę znajduje się w warszawskim zoo, jednak bytomianie przekonują, że to symbol ich miasta i domagają się zwrotu rzeźby.

- Wystąpiłem dziś do prezesa Rady Ministrów o powołanie pana Antoniego Macierewicza na sekretarza stanu po to, żeby nie było wątpliwości, że może, czy nie może, łączyć tych funkcji (szefa SKW i posła) - powiedział Aleksander Szczygło w Magazynie 24 Godziny. - Jest to wyjście, które pozwoli spokojnie funkcjonować tym służbom, bo one odpowiadają za bezpieczeństwo wewnętrzne w wymiarze wojskowym - dodał szef MON.

SLD chce rozliczać liderów za wynik kampanii. Wezwał do tego sekretarz generalny partii Grzegorz Napieralski. Na zebraniu Zarządu Krajowego SLD potwierdził też ustalenia LiD i rekomendował Jerzego Szmajdzińskiego na wicemarszałka Sejmu, a Wojciecha Olejniczaka - na funkcję szefa klubu LiD.

Wojciech Olejniczak przypadkowym bohaterem. Był z wizytą u kolegi, kiedy poczuł dym. Paliło się mieszkanie piętro niżej. Lider lewicy nie czekał, tylko działał. Zszedł po balkonie i ruszył na pomoc uwięzionej w mieszkaniu kobiecie.

- Niech eksperci sprawdzą, czy jesteśmy w stanie wybudować w Warszawie stadion na 55 tys. ludzi. Jeżeli to będzie możliwe to będzie otwarcie, jeśli niemożliwe, to EURO będzie w Warszawie, ale na stadionie Legii i bez meczu otwarcia - powiedział w "Kropce nad i" Mirosław Drzewiecki z PO. - Platforma nie ma żadnej koncepcji, tylko luźne myśli i prowadzi do tego, aby w Warszawie nie było otwarcia - grzmiała minister sportu Elżbieta Jakubiak.

Donald Tusk i Waldemar Pawlak spotkali się na rozmowie dotyczącej kształtu rządu. Trwała ponad dwie godziny, a jej szczegóły mają być podane we wtorek . Nie wiadomo gdzie do spotkania doszło.

- Waldemar Pawlak spełniłby się w wielu resortach – tak Adam Szejnfeld (PO) odpowiada na pytanie, czy lider ludowców weźmie ministerstwo gospodarki. – PSL nie będzie nic „wyszarpywać” – dodaje Janusz Piechociński.

Komisja weryfikacyjna Wojskowych Służb Informacyjnych wezwała "wiele osób" do złożenia wyjaśnień, przed publikacją aneksu do raportu z weryfikacji WSI - poinformował przewodniczący komisji Antoni Macierewicz.

Do śmiertelnego wypadku doszło w centrum Warszawy - śmieciarka potrąciła 74 letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło o 13:30, z niewyjaśnionych na razie powodów ciężarówka jechała pasem wyłączonym z ruchu.

Prokuratura podejmie śledztwo w sprawie dokumentacji medycznej, którą Centralne Biuro Antykorupcyjne zabrało ze szpitala MSWiA w Warszawie.

"Marzysz o podróży zagranicznej? Głosuj na partię ĘĄ, a wyjedziesz z kraju szybciej niż Ci się zdaje. "ĘĄ" - Ąta Rzeczpospolita" - to hasło wymyślone przez Piotra Piotrowskiego najbardziej spodobało się Ędwardowi Ąckiemu i wygrało ogłoszony przez niego konkurs na hasło jego partii ĄĘ. Zwycięzca otrzymał jedyny w swoim rodzaju model Fiata 125p w wyjątkowo wygodnej i jednocześnie pakownej wersji.

Były premier Leszek Miller, zeznając jako świadek w procesie ppłk. Marka Miłosza powiedział, że nie wywierał nacisków, by lecieć mimo złej pogody. Ppłk. Marek Miłosz jest oskarżony o rozbicie śmigłowca z premierem na pokładzie.

Dwójka noworodków zakażonych gronkowcem złocistym leży na oddziale patologii noworodka w szpitalu w szczecińskich Pomorzanach - informuje RMF FM. Trzecie zakażone dziecko zmarło, lekarze twierdzą jednak, że przyczyną śmierci było wcześniactwo.

Polski kompozytor Henryk Górecki (ur. w 1933 r.) znalazł się na 32 miejscu na liście stu żyjących geniuszy, opracowanej na podstawie e-mailowego sondażu światowej firmy konsultingowej Creators Synectics. Listę otwierają wynalazca stron www Sir Tim Berners-Lee, który dzieli pierwsze miejsce ze szwajcarskim chemikiem i wynalazcą LSD - Albertem Hoffmanem.

Spory łup wpadł w ręce pomorskiej policji. W profesjonalnej plantacji we wsi pod Lęborkiem odkryli setki krzaków konopii indyjskich i kilogram gotowego już narkotyku. Ich właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.

Około trzech tygodni może potrwać naprawa zniszczonego przez lądujący samolot oświetlenia na lotnisku w Pyrzowicach. Służbom energetycznym udało się jednak z zapasowych lamp odtworzyć tymczasowy system podejścia samolotów. Lotnisko wraca do normalnej pracy.