Krakowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie zarażenia paciorkowcem kobiet w szpitalu MSWiA w Krakowie. Pacjentki nadal są w ciężkim stanie, a dwie z nich utrzymywane są w stanie farmakologicznej śpiączki.

Pięciolatki z grupy przedszkolnej przy Szkole Podstawowej w Oleśnikach mają tydzień na nauczenie się załatwiania w toalecie. Jeśli im się nie uda, nie będą mogły przychodzić na zajęcia - donosi "Dziennik Wschodni".

To Donald Tusk jako premier - a nie prezydent Lech Kaczyński - powinien reprezentować Polskę na kolejnych szczytach Unii Europejskiej - stwierdza w TVN24 eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski, wymieniany jako kandydat na szefa MSZ.

Ze szpitala w Ełku specjalnym śmigłowcem przewieziono do Suwałk chłopca z podejrzeniem sepsy. Dozorem epidemiologicznym zostały objęte cztery osoby z najbliższej rodziny chłopca. Jak mówią lekarze, dziecko jest w stanie stabilnym.

Jeśli PO nie popełni jakichś strasznych błędów, to ma na długo zapewnioną władzę: gospodarka jest w doskonałym stanie, do wzięcia jest około 60 mld euro. Starczy dla wszystkich: dla uczciwych i dla złodziei, dla mądrych i dla głupich - można było usłyszeć w Radiu Maryja w powyborczych tygodniu.

O zwycięstwie Donalda Tuska w debacie z Kaczyńskim zadecydowały okulary - tak przynajmniej twierdzi Adam Łaszyn. Doradca medialny PO na łamach "Dużego Formatu" dzieli się wrażeniami z debaty oraz opowiada w jaki sposób przygotowywał do niej lidera Platformy.

Anna Baranowska, uczestniczka pierwszej edycji "Big Brothera", nie żyje. Zmarła w tajemniczych okolicznościach, w mieszkaniu swego partnera na lubelskim osiedlu Czuby - donoszą tabloidy.

Na sobotnim "tajnym" spotkaniu liderów PO i PSL w Gdańsku zapadła decyzja: w poniedziałek Waldemar Pawlak otrzyma propozycję teki wicepremiera i ministra gospodarki - dowiedziała się TVN24. PSL podzieli się jednak resortami gospodarczymi z Platformą.

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości były senator Henryk Stokłosa po raz drugi stara się o wydanie listu żelaznego. W poniedziałek decyzję w tej sprawie ma wydać warszawski sąd okręgowy.

Ośmiu generałów usłyszy wkrótce zarzuty korupcyjne. Wśród podejrzanych są byli szefowie Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Lądowych, Akademii Obrony Narodowej - pisze dziennik "Polska".

Katowicki sąd ma zadecydować o losach prokuratorskiego odwołania o decyzji uchylającej areszt wobec lobbysty Marka Dochnala. Przed tygodniem sąd orzekł, że po wpłaceniu pół miliona złotych Dochnal może opuścić areszt.

Pod pasem startowym wojskowego lotniska w Świdwinie znajduje się kilkanaście ton substancji toksycznych. "Trybuna" opisuje sprawę lotniska, na którym stacjonuje jednostka wchodząca w skład lotnictwa taktycznego NATO.

Prezes TVP na dzień przed wyborami zdjął z anteny spoty zachęcające do udziału w wyborach. Teraz prowadzi śledztwo, mające ustalić, kto zezwolił na emisję spotu, który według Jarosława Kaczyńskiego przyczynił się do wyborczej klęski PiS, pisze "Gazeta Wyborcza".

Prokuratura będzie musiała zbadać sprawę zabrania ze szpitala MSWiA przy ulicy Wołoskiej dokumentacji medycznej pacjentów. Zrobili to funkcjonariusze CBA. Warszawski sąd uchylił decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia takiego śledztwa.

Na lotnisku Aeroklubu Konińskiego w Kazimierzu Biskupim (woj. wielkopolskie) runęła na ziemię motolotnia. Podczas katastrofy zginęło dwóch mężczyzn: 39-letni policjant z konińskiej komendy oraz 38-letni mieszkaniec Poznania, doświadczony pilot szybowcowy.

- PiS na pewno miało dobre ideały, ale zapłaciło za rządzenie, bo każda władza się zużywa i traci na popularności. W samej kampanii sprawniejsza socjotechnicznie była Platforma - tak o wyborach i nowej ekipie rządzącej mówi w "Dzienniku" prymas Józef Glemp.

"Należy się obawiać, że zwyciężyło - oby nie na długo - chamstwo polityczne i barbarzyństwo moralne, atakujące Polskę z centrów Europy, która dawno przestała być sobą i stała się chorym tworem politycznym" - tak o zwycięzcy wyborów parlamentarnych pisze ks. prof. Jerzy Bajda na łamach "Naszego Dziennika".

Tydzień po wyborach na Platformę głosowałoby 44 proc. Polaków, wobec 41,51 siedem dni temu. Prawie dziesięć pkt. procentowych stracił natomiast PiS - wynika z pierwszego powyborczego sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Funkcjonariusze CBA uchylali się od zatrzymania Tomasza Lipca, byłego ministra sportu podejrzanego o korupcję - donosi "Newsweek". - To perfidne kłamstwa - mówi tvn24.pl Tomasz Frątczak, dyrektor gabinetu szefa CBA

"Mówi pański znajomy od śrub w samochodzie" - tak na taśmach prokuratury, rozpoczął ostrzeżenie byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego przed akcją CBA niezidentyfikowany dotąd mężczyzna. Według "Wprost" to niejaki Majami, powiązany z trójmiejskim półświatkiem były policjant.

- Zainstalowanie elementów tarczy antyrakietowej USA w Polsce nie jest przesądzone - powiedział w BBC Radosław Sikorski. Typowany na przyszłego szefa MSZ polityk przez godzinę odpowiadał na antenie pytania widzów z całego świata.

Pistolet z tłumikiem i 15 sztuk ostrej amunicji zabezpieczyli mokotowscy kryminalni. Broń była przedmiotem transakcji, którą policjanci powstrzymali.

PSL nie da się wciągnąć w konflikt między parlamentem a prezydentem - mówi wiceprezes stronnictwa Janusz Piechociński. Ludowcy zapewniają, że nie pozwolą Platformie na powrót do liberalizmu i apelują do PiS, aby ten nie przechodziło do "twardej opozycji".

Od wyborów minął już tydzień, a Lech Kaczyński - mimo zapowiadanego orędzia - milczy. Według premiera prezydent czeka na przeprosiny Donalda Tuska. Tadeusz Cymański przyznaje: -Sytuacja jest trudna, a przedstawiciele PO i PSL mówią: - Gratulować nie musi, byleby dalsza współpraca była owocna.