- Jak idziemy osobno, to mamy wyższe poparcie - w ten sposób szef Samoobrony Andrzej Lepper potwierdził, że jego partia w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje samodzielnie.

- Wywiad Aleksandra Kwaśniewskiego dla niemieckiego wydania "Vanity Fair" świadczy o jego zdradzie - powiedział dziś Roman Giertych w "Sygnałach Dnia". Były prezydent sugerował w wywiadzie, że Niemcy powinny postępować z Polską ostrzej, jeśli nadchodzące wybory wygra PiS.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek wycofał swoją kandydaturę na premiera z wniosku Ligi i Samoobrony o konstruktywne wotum nieufności dla rządu - poinformował w piątek rano lider LPR Roman Giertych.

Komentatorzy zgodnie oczekują samorozwiązania Sejmu. "Trwanie zanarchizowanego parlamentu będzie koszmarnym widowiskiem" - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Semka. Jan Wróbel z "Dziennika" chce zaś przyszły Sejm... sprywatyzować.

Pracownicy Szpitala Miejskiego w Szczecinie protestują. Na dziś zaplanowana jest manifestacja pod Urzędem Miasta, przeciwko planom przeniesienia placówki i połączenia jej z innym szpitalem w peryferyjnej dzielnicy Zdroje.

Jak bić się naprawdę, to zawsze lepiej we dwoje - mówi jeden z polityków PO. Tak komentuje pojednania, do jakiego doszło w ostatnich dniach między Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą - pisze "Dziennik".

Dziś pogrzeb tragicznie zmarłych pilotów z grupy Żelazny. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11 na terenie lotniska Przylepie, pod Zieloną Górą. Do wypadku doszło w minioną sobotę podczas Air Show w Radomiu.

Telewizja Publiczna odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej o jak stwierdza partia "szerzenie partyjnej propagandy na rzecz PiS". TVP zapowiada skierowanie pozwu do sądu, bo - według stacji - zarzuty są "głęboko krzywdzące" i nieuzasadnione.

Mimo spodziewanej pracy do białego rana, posłowie o wpół do pierwszej poszli spać. W czasie tej kadencji nie zajmą się już projektami ustawy o dezubekizacji i usunięciu symboli komunizmu.

- Za nieobecność kar cielesnych nie będzie, ale wnioskowałbym o wykluczenie z partii - mówi w "Kropce nad i" szef klubu PiS Marek Kuchciński zapowiadając ścisłą dyscyplinę w jutrzejszym głosowaniu nad samorozwiązaniem Sejmu.

Czołowy polityk PiS z Torunia Antoni Mężydło opuszcza szeregi partii. Według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl, wczoraj złożył rezygnację u premiera. Poseł nie chce wypowiadać się na ten temat. Potwierdza to jednak w "Kropce nad I" w TVN24 szef klubu PiS.

Straż miejska w Bolesławcu bez powodu zatrzymała wracającego w nocy do domu mężczyznę. Został on dotkliwie pobity. Musiał dochodzić do siebie w szpitalu.

Odwołanie wszystkich ministrów to bardzo ryzykowny manewr. Pewne sprawy da się przygotować z wyprzedzeniem i przekazać następcy, ale co z sytuacją powodziową? - o swych niepokojach minister gospodarki Piotr Woźniak mówił w TVN CNBC Biznes.

- Uzasadnienie sądu w sprawie zatrzymania Janusza Kaczmarka świadczy o braku bezstronności i wykracza poza granice wyznaczone przepisami prawa - twierdzi prokuratura. Warszawski sąd rejonowy uznał dziś, ze zatrzymanie byłego szefa MSWiA było bezzasadne.

Poznańscy kardiochirurdzy dokonali autotransplantacji serca. Pierwszy raz tego typu zabieg dokonano poza Stanami Zjednoczonymi i dopiero po raz dwunasty w świecie. Zabieg usunięcia nowotworu serca wykonali lekarze w Poznaniu.