Zniszczone mosty, drogi, zalane piwnice - to efekt intensywnych opadów w województwie śląskim. W sześciu gminach Podkarpacia w niedzielę rano obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe. Woda w rzekach jednak powoli opada.

W Gołubiu na Kaszubach doszło do przepychanki pomiędzy właścicielem terenu na którym stoi obelisk upamiętniający śmierć porucznika Józefa Dambka z rąk gestapo, a członkami stowarzyszenia imienia "Gryf Pomorski".

Nowodwór, Trzcianki i Bobrowniki - to tylko niektóre miejscowości w województwie lubelskim, które są całkowicie odcięte od wody pitnej. Mieszkańcy skarżą się: "nikt nas nie poinformował o skażeniu"!

- Mam wrażenie, że mamy do czynienia z tchórzami, którzy nie potrafią powiedzieć prawdy twarzą w twarz - tak Leszek Miller skomentował decyzję o niewystawieniu go na liście LiD. - Miller sam pożegnał się z Lewicą i Demokratami - ripostował Jerzy Szmajdziński w Magazynie 24.

Ponad tysiąc interwencji małopolskiej straży pożarnej w związku z ulewnymi deszczami w regionie. Zalane piwnice, gospodarstwa rolne - to skutki intensywnych opadów. Prawdopodobnie usuwanie szkód będzie trwało jeszcze 3-4 dni.

- To ja przygotowałem projekt o bezpieczeństwie w szkole, a klub LPR ustawę becikową - stwierdził Roman Giertych. Lider PR uważa, że rząd Jarosława Kaczyńskiego często przypisuje sobie nie swoje zasługi.

Rozpoczęła się walka o głosy wsi. - Nie ma dwóch narodów wiejskiego i miejskiego - mówił premier Jarosław Kaczyński na Kongresie Wsi Polskiej w Wierchosławiach. - Wrogami wsi są liberałowie, którzy wyznają rację, że wygrywa silniejszy, a reszta nie dostaje nic - dodał.

- Będą ataki na nas. Kłamstwa szczególnie pod moim adresem - stwierdził Andrzej Lepper. - My takich metod nie będziemy stosować, nasza kampania będzie merytoryczna - zapewnia lider Samoobrony.

- Polska nie zmieniła stanowiska. Nadal chcemy, aby w traktacie konstytucyjnym UE znalazło się odwołanie do mechanizmu Joaniny - zapewniła Anna Fotyga. Szefowa MSZ reprezentuje nasz kraj na nieoficjalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii w portugalskim Viana du Castelo.

- Nasze wnioski o odwołanie ministrów miały uzasadnienia merytoryczne i polityczne - zapewnia Bogdan Zdojewski z PO. - Były źle przygotowane, a PO stawia swój własny interes ponad interesem Polski - odpowiada PiS.

- Odwołani ministrowie szybko będą wracać na swoje stanowiska. Pan Polaczek już jest ministrem, bo dzisiaj leci na rozmowy do Chin - premier Jarosław Kaczyński zapewnia, że decyzję o odwołaniu szefów resortów podjął dla dobra Polski i oskarża PO o polityczne awanturnictwo.

- Zepsuł mi bardzo udane wystąpienie! Dostałem po nim 60 sms-ów gratulacyjnych - skarżył się na Romana Giertycha na antenie TVN24 Jacek Kurski. Większość gazet oceniła, że we wczorajszej utarcze w Sejmie, to lider LPR był górą.

Choć politycy zgodnie przyznają, że na kampanię programową jest już zdecydowanie za późno, dziennikarze "Rzeczpospolitej" pokusili się o sprawdzenie, co proponują potencjalni kandydaci do rządu i do parlamentu.

Nawet 9 mln złotych mogą kosztować budżet państwa odprawy, które trzeba będzie wypłacić posłom, którzy nie wrócą po wyborach do Sejmu. Do tego dojdą wydatki na odprawy dla pracowników biur i remonty pomieszczeń - pisze "Gazeta Wyborcza"

Platforma Obywatelska rozpoczęła akcję przejmowania polityków PiS na swoje listy wyborcze - pisze "Rzeczpospolita". Na transferowej giełdzie krążą nazwiska Kazimierza Marcinkiewicza, Radosława Sikorskiego, Pawła Zalewskiego i Bogdana Borusewicza. Jednak PiS zdaje się tym nie przejmować i liczy, że po wyborach klub PO się rozpadnie - pisze gazeta.

150 osobowa grupa turystów z Poznania, która od przedwczoraj koczowała na lotnisku na Rodos z powodu awarii samolotu, wraca do Polski. Linie lotnicze Centralwings, po prawie 36 godzinach opóźnienia, podstawiły nową maszynę.