Po wielkiej fali, która przeszła przez Warszawę, sytuacja w stolicy wraca do normy. Poziom wody w Wiśle cały czas opada i wynosi w czwartek rano 631 cm. Jak zapewniła straż pożarna, nie ma sygnałów o przesiąknięciach czy uszkodzeniach wałów.

Opadająca na południu kraju woda odsłania straty wyrządzone przez powódź. Obok zniszczonych gospodarstw i zrujnowanych pól, znajdowane są niestety także kolejne ofiary śmiertelne. Nieprzejezdnych jest wciąż także wiele dróg w całym kraju.

Gutek Film wycofał się z dystrybucji filmu Ewy Stankiewicz - donosi "Rzeczpospolita". - W związku i medialną burzą wywołaną filmem "Solidarni 2010" podjęliśmy decyzję o rezygnacji z dystrybucji kinowej "Nie opuszczaj mnie" - takiego maila dostali producenci fabuły.

Dwaj pełnomocnicy rodzin ofiar katastrofy Tu-154 domagają się od wojskowych prokuratorów, by zapytali, co wie i jakie dokładnie materiały posiada akredytowany przy MAK szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich. Pisemny wniosek w tej sprawie mecenasi Piotr Pszczółkowski i Rafał Rogalski już złożyli. Prokuratura nie mówi nie.

Prokuratorzy znaleźli nieznane dotąd ślady krwi w salonie, z którego w 2001 r. siłą uprowadzono Krzysztofa Olewnika - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Powitanie prawdziwych Patriotów. W Morągu na Mazurach minister obrony i mieszkańcy witali amerykańskich żołnierzy i baterie obrony powietrznej Patriot. W miasteczku będzie ich baza, więc można już mówić o Patriotach z Mazur.

Fala powodziowa przepłynęła Wisłą przez całą Polskę, zbierając wszystko, na co po drodze trafiła. Teraz wlewa się z tym wszystkim do morza. A wakacje już za pasem. Czy Bałtyk po powodzi będzie się nadawał do kąpieli?

Waldemar Pawlak kontynuuje swoją kampanię promocję nowych technologii przy okazji kampanii wyborczej. - Każdy uczeń i student powinien mieć tablet zamiast teczki, oczywiście najlepiej z otwartym oprogramowaniem - stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Nawet kosztem podręczników.

Pełnomocnik m.in. rodziny państwa Kaczyńskich, Rafał Rogalski ostro krytykuje Edmunda Klicha za ujawniane w mediach informacje nt. domniemanej winy pilotów za wypadek Tu-154. - Być może niebawem prokuratura ujawni informacje, które zadają kłam twierdzeniu o wyłącznej winie pilotów - mówi mecenas w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24. I dodawał: Klich mija się z prawdą. Tomasz Hypki i mjr Michał Fiszer też nie dają wiary tym doniesieniom.

Skazany, niedoszły student Jonasz S., w lutym 2009 roku zamordował w swoim mieszkaniu w Warszawie 41-letnią kobietę, a następnie ją poćwiartował. Policjanci odkryli zwłoki już kilka godzin po morderstwie. W środę Sąd Okręgowy w Warszawie skazał go na 15 lat więzienia po niejawnym procesie.

Zarząd Polskiego Radia odwołał w środę wieczorem dyrektora III Programu PR Jacka Sobalę - poinformował Jarosław Hasiński, prezes publicznego radia. Sobala odchodzi w atmosferze kontrowersji. W podobnej - obejmował fotel szefa Trójki.

Fala kulminacyjna na Wiśle dotarła na północ kraju i spływa już do Bałtyku. Z kolei fala powodziowa na Odrze znajduje się w okolicach Krosna Odrzańskiego i zbliża się do granicy niemieckiej. Województwo lubuskie, przez które przechodzi fala kulminacyjna na Odrze, jest w stanie gotowości. W łódzkim nadal jest zagrożenie, zwłaszcza w dorzeczu Warty w okolicach Uniejowa.

- Przekroczyli wszelkie dopuszczalne możliwości tego samolotu i tego lotniska. To jest wszystko pisane krwią - grzmiał "Faktach po Faktach" płk Stefan Gruszczyk, b. pilot specpułku. - To było złamanie wszystkich przepisów - wtórował mu kpt. Dariusz Sobczyński, pilot Boeinga. Piloci odnieśli się w ten sposób do najnowszych informacji TVN24 o okolicznościach tragicznego lotu Tu-154.

Jak radzić sobie z sprzątaniem po powodzi? Co zrobić z zanieczyszczoną studnią, glebą, domem czy ubraniami? Czy trzeba się szczepić? - pytają widzowie i internauci przez platformę Kontakt TVN24. Na pytania w środowym programie Prosto z Polski odpowiadał dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. profilaktyki zakażeń.

Andrzej Olechowski na wały się nie wybrał i krytykuje kandydatów, którzy w ten sposób prowadzili kampanię wyborczą. - Bojowe kaski i ciapkowate kalosze - odrzucam takie sposoby zabiegania o wyborców, uważam je za żenujące, napisał na blogu.

Od 24 godzin zapora we Włocławku zrzuca około 5,5 tys. metrów sześciennych wody na sekundę. Poziom wody w Wiśle (poniżej tamy) systematycznie, choć powoli obniża się. W samym Włocławku jednak się podniósł.

To była wina pilotów - tak twierdzi agencja Ria Novosti i telewizja Russia Today, powołując się na wypowiedzi Edmunda Klicha. Rosyjskie media nie pozostawiają wątpliwości co do przyczyn katastrofy, podpierając się nazwiskiem przewodniczącego państwowej komisji badania wypadków lotniczych.

Coraz mniej Polaków dobrze ocenia pracę rządu, rośnie natomiast grono niezadowolonych. Prawie połowa badanych przez TNS OBOP wystawia gabinetowi Donalda Tuska złą ocenę, a przeciwnego zdania są niecałe dwie piąte. Samego premiera chwali równo połowa badanych.

Największym zaufaniem Polacy darzą Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Największą nieufność, choć mniejszą niż kilka miesięcy temu, budzi natomiast Jarosław Kaczyński - wynika z badania CBOS. Sondaż przeprowadzony został po smoleńskiej tragedii, jednak przed powodzią.