Pokonała raka. Jedzie walczyć o medale

Aneta Konieczna, jedna z najbardziej utytułowanych polskich kajakarek, na igrzyskach olimpijskich wystąpi po raz piąty i - jak sama mówi - jedzie po medale. Jeszcze niecałe trzy miesiące temu wiele wskazywało na to, że nie zawalczy o złoto w Londynie. Przeżyła załamanie. W maju dowiedziała się, że ma raka.

Ładny, wygodny, z orzełkiem. Ale też "made in China"

Oburzenie i wściekłość - tak Amerykanie zareagowali na informację, że stroje ich reprezentacji przygotowane na igrzyska olimpijskie były szyte w Chinach. Pojawiły się nawet propozycje ich spalenia. Z kolei Polacy, których kostiumów także nie wyprodukowano nad Wisłą, bardzo je sobie chwalą za wygodę.

"To ja jestem Batmanem. Tam jest iluzja, a tu macie krew"

- Być może wyszedł przed ludzi i chciał im pokazać, gdzie jest rzeczywistość. To ja jestem Batmanem, tam jest iluzja, a tu macie krew - taki tok myślenia, zdaniem byłego antyterrorysty, Jerzego Dziewulskiego, mógł przyświecać sprawcy masakry w kinie w Denver. - Mógł się kreować na bohatera filmu, ale nie znamy jego motywów - zgodził się w "Faktach po Faktach" w TVN24 psycholog, Tomasz Kozłowski.

Jest zażalenie na areszt Katarzyny W.

Do sądu wpłynęło zażalenie na areszt Katarzyny W., matki półrocznej Magdy z Sosnowca. Decyzja o jej aresztowaniu zapadła w ubiegłym tygodniu po tym, gdy postawiono jej zarzut zabójstwa dziecka.

Czego śledczy poszukają w Elewarze?

Działanie na szkodę spółki zbożowej Elewarr, niegospodarność – to te przestępstwa będzie chciała potwierdzić lub wykluczyć warszawska prokuratura, która rozpocznie śledztwo po ujawnieniu "taśm PSL". Śledczy chcą też wyjaśnienić czy i po co Władysław Serafin nagrywał rozmowę z odwołanym prezesem Agencji Rynku Rolnego.

Prezydenci Polski i Niemiec zobaczą Przystanek Woodstock

Prezydenci Polski i Niemiec, Bronisław Komorowski i Joachim Gauck na Przystanku Woodstock. Obaj politycy wezmą udział w oficjalnym otwarciu 18. edycji festiwalu w dniu 2 sierpnia. Tego samego dnia spotkają się z uczestnikami imprezy.

Układy i układziki. Nie tylko "ludowe"

Premier po ostatniej aferze taśmowej zapowiada porządki. Ma być dosyć kolesiostwa. W państwowych spółkach i agencjach mają być fachowcy, a nie przyjaciele i znajomi królika. - Przyganiał kocioł garnkowi - mówi opozycja i wytyka podobne układy i układziki PO. Jednak gdyby tak prześledzić partię po partii, takiej która nie ma sobie w tym temacie nic do zarzucenia - próżno szukać.

Premier przyjął dymisję Sawickiego

Premier Donald Tusk przyjął dymisję Marka Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa i przesłał w czwartek wniosek w tej sprawie do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Decyzja prezydenta zapadnie w przyszłym tygodniu.

Kontrola w resorcie rolnictwa? CBA nie wyklucza

Sytuacja panująca w ministerstwie rolnictwa jest dla CBA "sprawą priorytetową" i Biuro nie wyklucza tam kontroli - powiedział w TVN24 rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. W czwartek agenci Biura wkroczyli do podległej Agencji Rynku Rolnego spółki Elewarr. Sprawdzają wydatki zarządu tej zbożowej firmy.

"Wielka rodzina" ludowców. W agencjach rolnych i nie tylko

Niebotyczne wynagrodzenia i zatrudnianie rodzin - tak wygląda rzeczywistość w rolniczych spółkach skarbu państwa. Bohater "taśm PSL", wiceprezes Elewarru Andrzej Śmietanko, zarabia przykładowo 29 tys. zł miesięcznie. W Elewarze pracują też m.in. brat posła Eugeniusza Kłopotka i syn Stanisława Żelichowskiego, w podległej mu spółce-córce - brat Jarosława Kalinowskiego.

Nie powiesz, kto prowadził - zapłacisz większy mandat

Od nowego roku właściciel samochodu, który nie rozpozna kierowcy na zdjęciu z fotoradaru, zapłaci mandat wyższy o 50 procent - pisze "Rzeczpospolita". Ma to usprawnić karanie kierowców, którzy obecnie miesiącami unikają zapłacenia mandatu.

Kampania za milion. Umowa w dniu dymisji

W dniu, w którym do dymisji podał się Marek Sawicki, resort rolnictwa podpisał umowę na promocję z udziałem swojego szefa - pisze "Rzeczpospolita". Kampania mająca promować ekologiczne rolnictwo, miała kosztować milion złotych.

Weterani nowych wojen

Służyli w Iraku i w Afganistanie. Mieli więcej szczęścia niż ich koledzy, którzy z tych misji nie wrócili. Ale mniej szczęścia niż ci, którzy wrócili cali i zdrowi. Czarno na białym żołnierze-weterani. Od niecałych czterech miesięcy, zgodnie z nowym prawem, mogą liczyć na większą pomoc państwa. Wreszcie. Jak bardzo jest im ona potrzebna?

Nowoczesność i muzeum

Armia kontrastów, czyli polska armia ze sprzętem, który zamiast służyć, powinien stać już tylko w muzeum. Oczywiście są nowoczesne F-16 czy Leopardy, ale to za mało, by uznać, że nasze wojsko idzie z duchem czasu. Co ciekawe, problemem nie jest brak pieniędzy, tylko sposób ich wydawania. O czym głośno i dobitnie mówił kiedyś dowódca Wojsk Lądowych, generał Skrzypczak - od niespełna miesiąca nowy wiceminister obrony, odpowiedzialny za zakup uzbrojenia.  Czy swoje słowa zamieni teraz w czyn?

Lux Veritatis donosi do prokuratury na KRRiT

Fundacja Lux Veritatis złożyła w Prokuraturze Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z decyzją KRRiT o rozłożeniu na raty opłat za koncesje dla podmiotów, którym przyznano miejsce na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

"Trzeba przeorać cały ten układ, a to się koalicji nie opłaca"

- Nic się nie zmieni, bo trzeba by przeorać cały ten układ, a to się koalicji nie opłaca - komentował decyzje premiera Donalda Tuska po ujawnieniu tzw. taśm PSL w "Faktach po Faktach" Leszek Miller. Szef SLD dodał, że nie należy się spodziewać rozpadu koalicji i przedterminowych wyborów, bo koalicjanci wiedzą, że za to trzeba by "zapłacić wysoką polityczną cenę".

"Hipokryzja Tuska głębokości Rowu Mariańskiego"

- Koszty i rany, które ponosi PSL po opublikowaniu tej rozmowy, są bardzo głębokie - ocenił stan, w jakim znalazła się partia ludowców po opublikowaniu "taśm PSL", Janusz Piechociński. - Jest szczytem hipokryzji ze strony pana premiera - i ta hipokryzja jest głębokości Rowu Mariańskiego - obarczanie całą winą za tę patologię (...) tylko działaczy PSL - komentował z kolei Joachim Brudziński z PiS.

Odnaleźli zaginioną matkę z noworodkiem. Nie żył

Policja odnalazła 24-letnią mieszkankę powiatu grójeckiego (Mazowieckie), która zaginęła w poniedziałek wraz z dwutygodniową córeczką. W chwili zatrzymania przy kobiecie było dziecko, które - jak się okazało - było martwe.

Stacje benzynowe bez alkoholu? Senat chce ustawy

Czy alkohol zniknie z półek na stacjach benzynowych? Tego chce Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Pomysł zakazu sprzedaży trunków w tych miejscach poparło też Ministerstwo Zdrowia. Senatorowie postanowili, że będą pracować nad ustawą.

Tost księcia Karola sprzedany za 230 funtów

Tost, którego nie zjadł książę Karol w dniu ślubu z Dianą 31 lat temu, został sprzedany w czwartek w Wielkiej Brytanii na aukcji za 230 funtów. Kawałek pieczywa zachowała matka służącej, która sprzątała po śniadaniu w pałacu.

Czuma do Gowina, Neumann do Arłukowicza

Były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma został doradcą obecnego szefa tego resortu Jarosława Gowina. Z kolei poseł PO Sławomir Neumann wesprze Bartosza Arłukowicza i zostanie wiceministrem zdrowia.

Co powiedział ojciec Szymona? Wizja lokalna w domu i nad stawem

Krzyki i głośne komentarze rozlegały się dziś przed kamienicą w Będzinie, gdzie odbywała się wizja lokalna z udziałem ojca Szymona - chłopca, którego ciało dwa i pół roku temu znaleziono w stawie. Mieszkańcy Będzina na widok Jarosława R. nie potrafili opanować swoich emocji. Następnie śledczy wraz z podejrzanym pojechali do Cieszyna, gdzie odbył się dalszy ciąg wizji.