200 inwestycji za kwotę 768 mln zł

W tym roku prowadzimy blisko 200 inwestycji za kwotę 768 mln zł - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski na sobotniej konferencji prasowej, podczas której przedstawił informację o dokonaniach i zamierzeniach resortu w związku z zeszłotygodniowym tzw. drugim expose premiera Donalda Tuska. Minister zapewnił również, że resort inwestuje w szkolnictwo artystyczne.

Warszawa-Białystok z Glińskim. "Rozumiem swoją rolę"

- Rozumiem swoją rolę. Nie wiem, czy jestem remedium, na pewno chcę współpracować z PiS - mówi reporterowi "Czarno na białym" prof. Piotr Gliński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Nasza kamera towarzyszyła mu w podróży z Warszawy do Białegostoku.

Anonimowi zaatakują w sobotę? Przeciwko INDECT

Hakerzy identyfikujący się ze środowiskiem Anonymous zapowiadają na sobotę ataki m.in. na strony polskich uczelni zaangażowanych w projekt INDECT. Projekt ma na celu stworzenie systemu wykrywania sytuacji niebezpiecznych np. przy użyciu monitoringu miejskiego. MSW już poinformowało, że "nie planuje wdrożenia tego projektu".

Kręcina: PZPN to symbol sukcesu. Najlepszy dowód? Ma 93 lata

- Najlepszy dowód na to, że PZPN to jest symbol sukcesu, to jest to, że ma już 93 lata - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Zdzisław Kręcina. Były sekretarz PZPN o swojej kandydaturze na szefa związku mówił następująco: - Gdybym czuł się w jakikolwiek sposób winny, to by mi nie przyszło do głowy, żeby kandydować.

Miller o nocnych rozmowach w Brukseli. "Jest na kim oko zawiesić"

- Obowiązuje formuła "mój przyjacielu", ale czasem dochodzi do walk, podczas których jest twardo i ostro - tak o unijnych szczytach w Brukseli mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller. Według niego jednak, weto to "straszak", o którym wszyscy wiedzą. - Jeśli zawetujemy unijny budżet, zostaniemy ugodzeni w innym miejscu - przekonywał.

Gowin "swoim działaniem nie wyczerpał znamion przestępstwa"

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa na wniosek SLD o możliwym przekroczeniu uprawnień przez m.in. ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Chodzi o zwrócenie się do gdańskiego sądu o przekazanie akt spraw dot. szefa Amber Gold Marcina P.

Uzbrojony mężczyzna terroryzuje kino. Tak ćwiczy policja

Uzbrojony mężczyzna bierze zakładników i żąda pieniędzy oraz samochodu z gwarancją opuszczenia miasta. Napastnika obezwładniają i aresztują policjanci. Taki scenariusz miały ćwiczenia policyjne przeprowadzone w Bolesławcu. Funkcjonariusze mieli udoskonalić swoje postępowanie w sytuacjach kryzysowych.

ABW przedstawia kalendarz działań ws. zdjęć ofiar

W sprawie drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej, które ukazały się w internecie, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego działała "w takim zakresie, w jakim to było możliwe" - poinformował szef MSW Jacek Cichocki. Podkreślił przy tym, że służby w Polsce nie mają prawa blokować stron w sieci. ABW przedstawiło kalendarz swoich działań w sprawie zdjęć.

Książę Monako z księżną Charlene zwiedzili Auschwitz

Książę Monako Albert II z księżną Charlene zwiedzili w piątek były niemiecki obóz Auschwitz. Pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11, gdzie Niemcy rozstrzelali tysiące osób, głównie Polaków, złożyli kwiaty i oddali hołd zgładzonym.

Joński i Miller przepraszają za "ciążę" minister Muchy

Jeśli pani minister Joanna Mucha poczuła się jakkolwiek urażona, chcę ją za to głęboko przeprosić - oświadczył poseł SLD Dariusz Joński w reakcji na lawinę krytyki, jaka spadła na niego za komentowanie jej prywatnego życia. Chodzi o wypowiedź, że Mucha "powinna złożyć rezygnację i zająć się ciążą, a potem swoim dzieckiem". Przeprosił też Leszek Miller, szef SLD.

"Szczególnie chroniony" Marcin P. zmienił areszt

Marcin P. opuścił areszt w Gdańsku i został przewieziony do Piotrkowa Trybunalskiego. Początkowo założyciel Amber Gold miał trafić do Łodzi. Decyzję o jego przeniesieniu do innego aresztu podjął tamtejszy Sąd Okręgowy.

MON ma przeprosić Suboticia za "agenta WSI"

MON ma przeprosić byłego sekretarza programowego TVN Milana Suboticia za to, że w "raporcie Macierewicza" został opisany jako agent WSI. Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie zmienił niekorzystny dla niego wyrok I instancji, która w zeszłym roku oddaliła jego pozew.

Episkopat w obronie sumień posłów

O poszanowaniu wolności sumienia posłów i senatorów podczas głosowań w parlamencie przypomina w wydanym w piątek oświadczeniu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Apel ma związek z ostatnim głosowaniem części posłów Platformy, którzy opowiedzieli się za dalszymi pracami nad zaproponowanym przez klub SP projektem ustawy, zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji.

Tu będzie siedział szef Amber Gold

Areszt śledczy w Piotrkowie Trybunalskim jest jednym z najnowocześniejszych zakładów penitencjarnych w Polsce. Na Marcina P. czeka tam monitoring i obserwacja przez całą dobę, kontrola i cenzura korespondencji, osobna cela, specjalny system zabezpieczeń i kilkuset funkcjonariuszy służby więziennej. Jako więzień szczególnie chroniony może też być poddawany tzw. szczególnej izolacji.

Centrum Zdrowia Dziecka wyemituje obligacje. Liczy na 100 mln zł

Centrum Zdrowia Dziecka znalazło sposób na pozbycie się zadłużenia. Chce wyemitować obligacje i sprzedać je na giełdzie. Szpital zamierza w ten sposób zarobić 100 mln zł. - Minister Arłukowicz odniósł się do tego pomysłu pozytywnie - powiedział w TVN24 rzecznik CZD Paweł Trzciński.

Prosił polską ambasadę o pomoc. Bez skutku

Białoruski opozycjonista Aleś Bialacki przed skazaniem go na karę 4,5 roku łagru był w polskiej ambasadzie w Mińsku. Prosił, by nie wysyłano z Polski informacji o pieniądzach, jakie otrzymywał na działalność centrum "Wiasna" - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Stało się jednak inaczej.

Kwiatkowski: Wyrok ws. kibiców jest błędny

Nie zgadzam się z decyzją sądu ws. kibiców, którzy wbiegli na murawę Stadionu Narodowego - powiedział we "Wstajesz i wiesz" były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Czyn, którego się dopuścili, był wykroczeniem, a nie przestępstwem - tłumaczył były minister.

Premier przyspieszy z in vitro. Ominie Sejm?

Jeśli dyskusja na temat in vitro w parlamencie będzie ciągle blokowana, to rząd zdecyduje się na szybką ścieżkę administracyjną i wyda odpowiednie decyzje za pomocą rozporządzenia, omijając Sejm - zapowiedział premier Donald Tusk. - Żeby przynajmniej opisać procedurę tak, aby nie było wątpliwości, na przykład decyzją ministra zdrowia - wytłumaczył Tusk.

Duda: Premier jest hipokrytą. Leje wodę

Absolutnie nie wierzę premierowi. Jest hipokrytą - stwierdził w programie "Jeden na jeden" szef "Solidarności" Piotr Duda, odnosząc się do drugiego expose szefa rządu. Wskazał, że z jednej strony Donald Tusk zapowiedział wydłużenie urlopów macierzyńskich, a z drugiej strony oświadczył, że nie będzie uzusowienia umów śmieciowych. - Kobiety pracujące na takich umowach nie skorzystają z tych urlopów - zaznaczył Duda.

Masz służbowy samochód? Zapłacisz podatek

Aż 850 tys. osób w Polsce korzysta z samochodów służbowych. Według fiskusa taka możliwość to często dodatek do pensji, dlatego powinien zostać opodatkowany. Materiał "Polski i Świata".

"Dwie godziny ostrej kłótni" Tuska z Cameronem. O eurobudżet

Po dwóch godzinach kłótni głównie z Wielką Brytanią Polska uzyskała satysfakcjonujące zapisy o ewentualnym mechanizmie finansowym dla eurolandu - zapewnił Donald Tusk. Mechanizm ten będzie "odseparowany" od negocjacji budżetu całej UE - podkreślił premier wychodząc z obrad szczytu.