Pociąg na złym torze. Maszynista zatrzymał skład

Pociąg pasażerski relacji Opole-Brzeg skierowano na zły tor. Zauważył to maszynista, który natychmiast zatrzymał skład. Nie wiadomo, co było przyczyną pomyłki - wyjaśni to specjalna komisja. - Mógł zawieść sprzęt albo ludzie - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. O zdarzeniu poinformował portal lokalny 24opole.pl.

Boni: Koniec traktowania Polski jako przestrzeni neokolonialnej

Centralny Wykaz Ubezpieczonych oraz elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych - to m.in. projekty które chce realizować resort cyfryzacji, opisane w przedstawionym dziś raporcie "Państwo 2.0. Nowy start dla e-administracji". - Powinniśmy wyjść z XX wieku - przekonywał minister Michał Boni.

Ziobro: Komorowski nie może umywać rąk

Solidarna Polska po raz kolejny prosi prezydenta o interwencję w sprawie Telewizji Trwam. Zbigniew Ziobro złożył w Kancelarii Prezydenta pismo do Bronisława Komorowskiego, w którym prosi go o publiczne zajęcie stanowiska wobec nieprzyznania telewizji o. Rydzyka koncesji na cyfrową emisję naziemną. Tymczasem według Kancelarii Prezydenta, składanie kolejnego pisma w tej sprawie zakrawa na "medialny show, a nie rzeczywistą troskę".

Nieudane wyprzedzanie. Zderzenie czterech aut

Trzy samochody osobowe i ciężarówka zderzyły się w poniedziałek po południu na krajowej "3" w okolicy Radomierza (woj. dolnośląskie). Do wypadku doszło, gdy kierująca nissanem kobieta próbowała wyprzedzić ciężarówkę. Zdjęcia zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 lukplo.

Dachowała na cudzej posesji. Miała dwa promile

2 promile alkoholu w organizmie miała kobieta kierująca mitsubishi, który dachował na jednej z posesji w miejscowości Marzenin w woj. lubuskim. Samochodem podróżował też mężczyzna, który - jak się potem okazało - też był pod wpływem alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ruszył proces oskarżonego o uduszenie czterech osób

Uduszenie czterech osób - męża i córki swojej kochanki, uczestnika kursu tańca i warszawskiego księdza, te wszystkie morderstwa zarzuca prokuratura 31-letniemu Mariuszowi B. Proces w sprawie zabójstw rozpoczął się w poniedziałek przed warszawskim sądem okręgowym.

"Wścieklizna polityczna". Lis "szczuje"

Na okładce najnowszego tygodnika "Newsweek" posła Antoniego Macierewicza przedstawiono jako terrorystę - uważa PiS, które skierowało w tej sprawie protest do Rady Etyki Mediów. Zdaniem szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, okładka ta jest przejawem "wścieklizny politycznej". - Nie twierdzimy, że Macierewicz jest talibem - mówi w rozmowie z tvn24.pl Aleksandra Karasińska, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek".

Ciało 85-latki w rowie melioracyjnym

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 85-letniej mieszkanki jednej ze wsi w gminie Trzciel w woj. lubuskim. Po kilkugodzinnej akcji policji i straży pożarnej ciało kobiety znaleziono w rowie melioracyjnym.

Oskarżony o zakatowanie 2-latki zwolniony z aresztu

Mimo iż wciąż nie ma wyroku w głośnej sprawie śmiertelnego pobicia 2-letniej Wiktorii ze Żnina, oskarżony o to ojciec dziewczynki został zwolniony z aresztu. Matka Wiktorii w tym samym procesie odpowiada za nieumyślne narażenie zdrowia i życia dziecka. 2-latka zmarła w styczniu ubiegłego roku w wyniku uszkodzenia jelit. Na jej ciele widoczne były liczne ślady przemocy.

Duchowny skazany za molestowanie upośledzonej

Na 4 lata więzienia skazał w poniedziałek Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim prawosławnego duchownego, oskarżonego o współżycie w miejscowości Boćki z młodą, niepełnosprawną dziewczyną. Wyrok nie jest prawomocny.

Obława na miłośników nielegalnych wyścigów

Policyjna obława na miłośników nielegalnych wyścigów. W Wodzisławiu Śląskim policjanci skontrolowali 42 pojazdy, które brały udział w nielegalnym ściganiu. Zatrzymano pięć dowodów rejestracyjnych i wypisano 12 mandatów karnych.

Wracają kontrole na granicach. Na Euro 2012. "Formalność"

Polska w czasie Euro 2012 tymczasowo przywróci kontrole na swoich granicach z Unią Europejską - zapowiedział w poniedziałek szef MSW Jacek Cichocki. Porozumienie z Schengen, którego Polska jest sygnatariuszem, umożliwia taką możliwość "w ściśle określonych warunkach".

Jechał z otwartą wywrotką. Efekt? Utknął pod mostem

Ciężarówka utknęła pod wiaduktem na ul. Poznańskiej w Świebodzinie. Kierowca nie zauważył, że jedzie z podniesioną naczepą i zahaczył o wiadukt. Szoferka pojazdu podniosła się, żeby uwolnić kierowcę, konieczna była interwencja strażaków. Droga jest zablokowana. Informację oraz zdjęcia nadesłali do naszej redakcji internauci @Artur i @Paweł.

Wyrwał słupek, wyjechał i odstawił "na miejsce"

Na warszawskim Placu Unii Lubelskiej jeden z kierowców zaparkował w niedozwolonym miejscu, gdy zorientował się, że został "zastawiony" - postanowił "działać". Z pomocą życzliwego przechodnia... wyrwał słupek i wyjechał przez pasy dla pieszych - relacjonuje @bagatela, który nagrał niecodzienny manewr.

Reforma sądów z poślizgiem

Reforma sądów, która przewiduje m.in. połączenie części mniejszych sądów rejonowych z większymi, powinna wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku, a nie, jak dotąd zakładano, 1 lipca br. - poinformował minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Przyznał jednocześnie, że mniej sądów zostanie zniesionych.

Biegli chcą dłuższej obserwacji dyżurnego ze Starzyn

Zespół biegłych psychiatrów zwrócił się o przedłużenie o kolejne cztery tygodnie okresu obserwacji dyżurnego ze Starzyn - poinformował w poniedziałek prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, badającej okoliczności marcowej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.

Pierwszy pociąg na stacji Lotnisko Chopina

Pierwszy pociąg wjechał na podziemną stację Warszawa-Lotnisko Chopina. Na razie bez pasażerów. Ci będą musieli poczekać do czerwca. - W piątek 20 kwietnia 2012 roku o 22:35 pierwszy raz otworzyły się drzwi pociągu pasażerskiego, który wjechał na podziemną stację Warszawa Lotnisko Chopina – ogłosił Maciej Dutkiewicz z Centrum Realizacji Inwestycji PKP.

Żołnierz z Tatr dostał grupę inwalidzką

Włodzimierzowi N., byłemu żołnierzowi odnalezionemu w lutym w Tatrach, przysługuje druga grupa inwalidzka, taka jaka przysługiwała mu już wcześniej - poinformował w poniedziałek rzecznik MON Jacek Sońta. Orzeczenie ws. inwalidztwa chorążego w stanie spoczynku wydała w ubiegły piątek terenowa wojskowa komisja lekarska w Ełku.

Bez aresztu dla kierowcy ciężarówki

Kierowca ciężarówki, który według prokuratury doprowadził do sobotniego wypadku z udziałem autokaru w Zachodniopomorskiem, pozostanie na wolności. Sąd w Stargardzie Szczecińskim nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt tymczasowy. W wyniku sobotniego wypadku do szpitala trafiło 25 osób, stan siedmiu określany jest jako ciężki. Prokuratura zapowiada odwołanie od decyzji sądu.

Mustang w rowie. "O centymetry minął drzewo"

Poranna ulewa w Warszawie i niekorzystne warunki na drogach pokrzyżowały plany niektórym kierowcom. Internauta @Tytus nadesłał zdjęcie Mustanga, który na mokrej drodze wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Mniej więcej w tym samym czasie @Michał obserwował kierowców, którzy na zalanej ul. Bartyckiej nie zauważali przepełnionych deszczówką rowów.

"Strona rosyjska lubi, kiedy w Polsce jest awantura"

Słabość rządu ws. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej źle się dla niego skończy - ocenił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Paweł Kowal, lider PJN. Jego zdaniem, niedobre jest to, że polski rząd nie potrafi wyjaśnić społeczeństwu, dlaczego wciąż nie sprowadzono do kraju wraku tupolewa. - W Rosji jest śledzone to, że u nas kwestia wraku staje się nagle sprawą głównej rozgrywki politycznej. Strona rosyjska lubi, kiedy w Polsce jest awantura - stwierdził Kowal.

Skoda wbiła się w ciężarówkę

W miejscowości Wojnicz koło Tarnowa (woj. małopolskie) doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. Kierowca skody, który próbował wyprzedzić ciężarówkę w niedozwolonym miejscu, zginął na miejscu.

Płonące auta w Krakowie

Jeden samochód spłonął doszczętnie, dwa zostały nadpalone po nocnym pożarze na ul. Aleksandry w Krakowie.

Samolot zniszczył im dom. Pomagają artyści

Rodziny Nowaków, na których domy w ubiegłym roku spadł samolot, mają szansę na własne cztery kąty - jeszcze w tym roku. W pomoc poszkodowanym zaangażowali się polscy artyści, którzy na specjalnym koncercie zbierali dla nich pieniądze.

Superradar na wagę złota

Zdjęcie z fotoradaru może kosztować kierowcę nawet tysiąc złotych i choć nie należy do miłych pamiątek, skutkuje. Tam, gdzie zainstalowano nowoczesne urządzenia, spada liczba wypadków i wykroczeń drogowych. Dlatego do końca roku na polskich drogach pojawi się trzy razy więcej fotoradarów niż obecnie, a w stolicy zainstalowane zostaną nowe "superradary".

"Sytuacja charakterystyczna dla wybuchu". Lasek: wykluczyliśmy

- Ostatnio mieliśmy kilka przykładów, że po prostu samolot skosił las, na Syberii i nikomu się nic nie stało. (...) A tutaj mamy jeszcze te odpryski, te odłamki. No i wszyscy zginęli. Sytuacja jest charakterystyczna dla wybuchu - powiedział Jarosław Kaczyński w swoim niedzielnym przemówieniu w Sieradzu. Do tych słów odniósł się w "Faktach po Faktach" w TVN24 dr Maciej Lasek z komisji Millera, która badała katastrofę smoleńską. Po raz kolejny powiedział, że możliwość wystąpienia zamachu czy wybuchu została przez komisję wykluczona.

Jest wniosek o tymczasowy areszt dla kierowcy

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał kierowca ciężarówki, która zderzyła się w sobotę z autokarem pod Stargardem Szczecińskim. - Prokurator przyjął, że przestępstwo zostało popełnione na szkodę 28 osób - poinformowała Małgorzata Wojciechowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie dla kierowcy do Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim.

Chcesz grać na rynku? To na egzamin

Do tej pory to mieszkańcy Krakowa i turyści oceniali ulicznych grajków, mimów i szczudlarzy, decydując, czy należy im się zapłata. Teraz decydować będzie o tym komisja złożona z profesjonalistów. Artyści się buntują, ale wszystko wskazuje na to, że specjalne pozwolenie na uliczne występy potrzebne będzie już w czerwcu.

Marsz dla Życia: "Liczy się Prawda"

Kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w niedzielę w "X Szczecińskim Marszu dla Życia", którego celem było podkreślenie wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem "Liczy się Prawda".