Mniej "polskich obozów" w USA

Ukazujący się w Kalifornii znany dziennik "The San Francisco Chronicle" zmienił swój stylebook, czyli regulamin pisania tekstów, tak aby nie używano w nich określeń w rodzaju "polskie obozy koncentracyjne".

"Każdy teraz nosi przy sobie podsłuch"

Według nieoficjalnych danych liczba podsłuchów w Polsce, w ubiegłym roku, wynosiła ok. 20 tys. Jeśli dodamy do tego milion zapytań o dane telekomunikacyjne, obraz będzie nad wyraz ponury. Kto i na jakiej podstawie może nas inwigilować sprawdzał reporter TVN24.

"Od razu w nas walą". Bo dwugłos w rządzie

Minister pracy chce demontować OFE, minister finansów się nie zgadza. Jolanta Fedak wprowadza obowiązek NIP na zwolnieniach lekarskich, Jacek Rostowski NIP likwiduje. Jedni z najważniejszych ministrów w rządzie Donalda Tuska nie potrafią dojść do porozumienia i przemówić jednym głosem. Czy Fedak i Rostowski to wciąż koalicja?

Spór o Smoleńsk? "Konflikt zastępczy"

- Spór o Smoleńsk jest klasycznym konfliktem zastępczym - uważa historyk prof. Karol Modzelewski. W "Faktach po Faktach" w TVN24 stwierdził, że gdybyśmy "nie dali się zwariować" i na sprawę katastrofy spojrzeli spokojnie, "to właściwie nie bardzo jest o co się kłócić".

PJN gotowa do koalicji z PO

- Tak, jesteśmy gotowi na koalicję z PO po wyborach - zadeklarowała w wywiadzie dla agencji Reutera szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Zastrzegła przy tym, że warunkiem takiej koalicji byłaby umowa, w której Platforma Obywatelska zobowiązałaby się do przeprowadzenia reform gospodarczych.

Zderzenie tramwajów. 10 osób rannych

Groźny wypadek u zbiegu ul. Broniewskiego i Włościańskiej. Zderzyły się tam dwa tramwaje. Jak informuje policja, w wypadku rannych zostało 10 osób. Nie kursują składy w stronę metra Młociny.

Kałuża pod napięciem. Pies zdechł, kobieta porażona prądem

To miał być zwykły spacer z psem, zakończył się jednak tragicznie - śmiercią czworonoga. Zwierzę wdepnęło w kałużę, przez którą przepływał prąd ze stojącej obok, uszkodzonej latarni. Jego właścicielka została ranna i trafiła do szpitala. Czy wypadek był spowodowanymi błędami przy konserwacji latarni? Wyjaśniają to policja i prokuratura.

MSZ: "Bączki? Jeszcze nie zdecydowaliśmy"

Zestaw drewnianych kręcących się zabawek ma być gadżetem polskiego przewodnictwa w Unii - informuje RMF24. Okazuje się jednak, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie podjęło jeszcze decyzji o tym, jaki promocyjny prezent zostanie wybrany. - Z formalnego punku widzenia żaden prezent nie został jeszcze wybrany - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Piotr Paszkowski z MSZ.

Wrak wiózł dwa razy więcej dzieci, niż powinien

Aż 82 dzieci jechało dziś rano do szkoły w Klikuszowej (woj. małopolskie) w zdezelowanym autobusie. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Nowym Targu wręczyli kierowcy najwyższy, jaki mogli mandat i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. - Teraz autobus musi zostać naprawiony, przejść badanie techniczne i dopiero wtedy dokumenty zostaną zwrócone - powiedział tvn24.pl rzecznik prasowy Inspektoratu, Alvin Gajadhur.

Nisko oceniamy pracę parlamentu

Tylko 18 proc. Polaków pozytywnie ocenia działalność Sejmu. Niewiele większe poparcie dla swojego działania - bo 22 proc. - ma Senat - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

"Złote Blachy" za walkę z piractwem

Koalicja Antypiracka przyznała we wtorek "Złote Blachy" wyróżniającym się skuteczną walką z piractwem jednostkom policji. W tym roku uhonorowano Komendy Wojewódzkie Policji w Lublinie i Katowicach oraz Komendę Miejską w Koszalinie.

Ultimatum PiS. Dali ministrowi 48 godzin

PiS domaga się od ministra rolnictwa Marka Sawickiego przeprosin w ciągu 48 godzin. Zarzuca mu rozpowszechnianie kłamstwa, że frakcja w europarlamencie, do której należy Prawo i Sprawiedliwość, chce likwidacji Wspólnej Polityki Rolnej i dopłat bezpośrednich. Jak poinformowała rzeczniczka ministra rolnictwa, Marek Sawicki nie będzie komentował konferencji PiS.

Tusk i rząd coraz gorzej oceniani

Polacy coraz krytyczniej oceniają rząd Donalda Tuska. Jego działalność źle ocenia 65 proc. badanych - to o 9 punktów proc. więcej niż w styczniu - wynika z sondażu TNS OBOP.

Minister jednak do przesłuchania ws. skrzynek

- Po wykonaniu wszystkich podstawowych czynności, w tym przesłuchaniu 11 świadków, prokurator uznał, że wezwanie ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego ws. odsłuchania czarnych skrzynek TU-154 jest jednak konieczne - mówi tvn24.pl rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej Bogusława Marcinkowska. Prokuratorzy długo zwlekali z podjęciem tej decyzji. Postępowanie - jeśli nie zostanie przedłużone - powinno zakończyć się 25 lutego.

Przestępcy torturowali 18-latkę

Z zemsty przez trzy dni więzili i z zimną krwią torturowali 18-latkę tak, że potrzebowała pomocy lekarza. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali już zatrzymani przez policjantów z Pragi Północ.

Wdowa po gen. Błasiku: usunąć dokumenty z sekcji zwłok męża

Usunięcia ze stron internetowych Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego dokumentacji z sekcji zwłok gen. Andrzeja Błasika, w imieniu Ewy Błasik - wdowy po nim, żąda jej adwokat. W tym celu wystosował specjalne pismo do przewodniczącej MAK Tatiany Anodiny. Jak argumentuje, zamieszczenie takiej ekspertyzy jest złamaniem Konwencji Chicagowskiej (na podstawie której wyjaśniane są okoliczności katastrofy smoleńskiej) oraz przepisów polskiego prawa.

Prezydentowi Komorowskiemu raz poparcie rośnie, a raz spada

Dwa wtorkowe sondaże poparcia przynoszą różne oceny prezydentury Bronisława Komorowskiego. Według CBOS, wzrosła liczba Polaków, którzy pozytywnie oceniają jego działalność. Z kolei badania TNS OBOP wynika, że w lutym pogorszyły się notowania głowy państwa.

Prokuratura pyta: czemu pocięliście wrak?

Polscy śledczy pytają Rosjan dlaczego pocięli wrak Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. W stołecznej prokuraturze toczy się śledztwo ws. niszczenia materiału dowodowego, jakim są szczątki samolotu.

Uciekł przed policja do "toi - toia"

To było nietypowe zakończenie policyjnego pościgu. Mężczyzna podczas ucieczki skradzionym samochodem marki Subaru uderzył w radiowóz, a po kolizji zostawił auto i schował się w pobliskiej publicznej toalecie. Nie miał szans, po kilku minutach poddał się.

Zatrzymał go lód

33-latek z powiatu namysłowskiego za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania, i dlatego w czasie ucieczki przed policjantami, niewiele myśląc, wskoczył na kruchy lód. Kiedy ten się pod nim załamał, pierwsi z pomocą pospieszyli mu funkcjonariusze. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Pożegnanie arcybiskupa w trzech miastach

Wierni z trzech miast: Tarnowa, Chełma i Lublina będą mogli pożegnać abp. Józefa Życińskiego podczas jego ostatniej drogi. Pogrzeb metropolity odbędzie się w sobotę, 19 lutego w lubelskiej archikatedrze. Weźmie w nim udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Telegram z kondolencjami przesłał papież Benedykt XVI.

Od trawy w bagażniku do psychotropów

Podczas kontroli drogowej w bagażniku zatrzymanego samochodu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli trzy kilogramy marihuany. To odkrycie oraz prowadzone w związku z nim śledztwo doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami.

Nie zapolował na słonia, żądał odszkodowania

37 tys. zł domagał się polski myśliwy od organizatora polowania na słonie w Zimbabwe. Zarzucał mu, że nie sprawdził, czy na danym terenie te zwierzęta faktycznie się znajdują. - To, że ktoś słonia nie spotkał, nie świadczy, że go tam nie było - stwierdził sąd i uznał żądanie za bezzasadne.

O pomniku ofiar katastrofy zdecyduje sondaż

- W maju zostanie zlecony sondaż, w którym warszawiacy będą mogli się wypowiedzieć, czy oprócz pomnika na Powązkach chcą w centrum stolicy innego pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem - powiedziała w "Poranku" TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Funkcjonariusze ABW w areszcie za łapówkę

Trzech funkcjonariuszy ABW trafiło do aresztu tymczasowego. Są podejrzewani o wzięcie łapówki i działanie w zmowie z nieuczciwym biznesmenem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. To pierwszy taki przypadek w 9-letniej historii ABW.

Prezydent podejmie ostatnich cichociemnych

Z ostatnimi żyjącymi cichociemnymi spotka się dziś prezydent Bronisław Komorowski. Spotkanie odbędzie się w 70. rocznicę pierwszego skoku cichociemnego na terytorium Polski.

"To nie tajemnica. Wygramy z Platformą"

W Prawie i Sprawiedliwości nikt nie przejmuje się się łatką partii bez zdolności koalicyjnej, jaka do niej przylgnęła. - Najbliższe wybory wygramy. Wtedy nie będziemy mieli kłopotu - słychać wewnątrz ugrupowania.

"Zamierzam wystartować do Sejmu"

Wbrew słowom swoich partyjnych kolegów, Jarosław Gowin nie przymierza się do Senatu. - Szykuję się tam, gdzie będzie widziała dla mnie rolę moja partia - poseł PO stwierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" wskazując, że tym miejscem będzie Sejm.