Prokuratura Rejonowa w Brzezinach bada okoliczności wypadnięcia przez okno z pierwszego piętra dwuletniej dziewczynki. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, czeka je operacja neurochirurgiczna.

Sąd Rejonowy w Kielcach uniewinnił 34-letnią Natalię M. oskarżoną o spowodowanie wypadku na zalewie Chańcza (Świętokrzyskie), w którym zginęła 12-letnia dziewczynka. To trzeci wyrok w tej sprawie, poprzednie były skazujące. Wyrok nie jest prawomocny.

Dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który rano zatrzymał się na schodach Miejskiego Przedszkole nr 18 w Oświęcimiu (woj. małopolskie). Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zdjęcie zamieściła w serwisie Kontaktu 24 internautka @anna0109.

Maturzyści przystąpili w poniedziałek o godz. 9.00 do egzaminu pisemnego z języka francuskiego. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z egzaminów obowiązkowych, obok egzaminów z polskiego i matematyki.

- Ośrodek rządowy jest gnuśny i nie prowadzi aktywnej polityki zagranicznej - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 Witold Waszczykowski z PiS. Jego zdaniem "prezydent Komorowski chce tę lukę wypełnić aktywnością w regionie". A komentując ustalenia szczytu NATO ws. obecności w Afganistanie polityk ocenił, że teraz czas na zaangażowanie państw regionu, jak Pakistan, Indie, Iran, Chiny czy Rosja.

Zobaczyć takie pięknego zwierzaka, jak leży, a obok potem drugiego, to trzeba nie płakać, a wyć - tak opisuje swoje emocje Stanisław Jaros, opiekun żyraf z łódzkiego zoo, któremu pozostał już tylko młody samiec Tofik. Po tym, jak dwie żyrafy zdechły w efekcie szoku przeżytego po włamaniu się na jego teren kilku wandali, powraca problem bezpieczeństwa zwierząt w polskich ogrodach zoologicznych.

Im więcej słońca, tym więcej odsłoniętego ciała, a co za tym idzie, większe zagrożenie rakiem skóry. Czerniak "wykluwa się" często z pieprzyków i znamion, na które w ogólnie nie zwracamy uwagi. Właśnie rusza akcja uświadamiania o tej odmianie raka.

Elektroniczny interfejs zastępujący wysłużone faksy, czy też system umożliwiający lokalizację człowieka z dokładnością do kilkudziesięciu metrów. To tylko część technologicznych cacek do jakimi dysponuje straż miejska w nowej siedzibie przy ul. Młynarskiej.

- Tymoszenko nie chce bojkotu Euro 2012 na Ukrainie pod względem sportowym. Chce natomiast, aby europejscy politycy ograniczyli do minimum swoją obecność w loży honorowej prezydenta Janukowycza - powiedział w programie "Fakty po Faktach" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jacek Protasiewicz (PO).

Dwuletnia dziewczynka wypadła z okna z pierwszego piętra wielorodzinnego domu przy ul. Warszawskiej w Koluszkach (Łódzkie). W chwili wypadku rodzice dziecka byli w domu.

16 jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem wysypiska śmieci w Sulisławicach (woj. dolnośląskie, pow. świdnicki). Pożar udało się opanować, obecnie trwa dogaszanie. Zdjęcia i film z miejsca zdarzenia zamieścili w naszym serwisie internauci.

Nikt spośród gości "Kawy na ławę" nie skrytykował wyroku na byłą posłankę PO, Beatę Sawicką, która została skazana na trzy lata za korupcję. Wątpliwości wciąż budzi jednak zastosowana przez CBA metoda prowokacji. - Człowiek jest narażony na pokusę, ale to nie znaczy, że mamy gloryfikować szatana, który wiedzie na pokuszenie - podkreślił Adam Szejnfeld (PO). Porównanie "służb antykorupcyjnych do szatana" oburzyło posła PiS, Adama Hofmana.

Tylko stworzenie szerokiego, patriotycznego frontu pozwoli nam zwyciężyć - przekonywał Jarosław Kaczyński podczas spotkania z sympatykami PiS w Koszalinie. Zachęcał, by do frontu przystępowali nie tylko ludzie o poglądach prawicowych, ale wszyscy polscy patrioci. Prezes PiS opowiedział się przeciwko ulokowaniu w podkoszalińskiej wsi Gąski elektrowni jądrowej, za co dostał "antyatomowy symbol" - moherowy beret.

Centralna Komisja Egzaminacyjna zawiadomiła policję i ABW o ataku hakerskim na swoją stronę internetową - poinformowała rzeczniczka prasowa CKE Mariola Konopka. Zapowiedziała, że CKE zgłosi też sprawę do prokuratury. To nie pierwszy atak hakerski na strony administracji publicznej. W drugiej połowie stycznia zablokowane zostały strony m.in. Sejmu, prezydenta, premiera i kilku ministerstw.

Śledczy postawili zarzuty 45-letniej Iwonie O., która podejrzana jest o zabójstwo swojej 9-letniej córki i ranienie jej 3,5-letniej siostry. Stan młodszej dziewczynki jest ciężki, ale stabilny. Kobieta odmówiła składania wyjaśnień.

Pięć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w niedzielę rano w miejscowości Krzywanice (woj. mazowieckie). Zderzyły się dwa samochody osobowe. Droga krajowa nr 10 Toruń-Warszawa jest już przejezdna.