Rodzinna modlitwa i koncerty reggae to tylko część programu tegorocznego Święta Dziękczynienia. Będzie też można wygrać... bilety na mecz Euro 2012.

W maju poparcie dla rządu Donalda Tuska zadeklarowało 27 proc. badanych. Przeciwnych jest mu 43 proc. z nas - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Tym samym rządowi udało się zatrzymać trwający od początku roku spadek notowań. Obecne poparcie dla gabinetu Tuska jest niemal takie samo jak w kwietniu.

Siedem osób zatrzymanych ws. porwania nastoletniego syna biznesmana z Wielkopolski usłyszało zarzuty uprowadzenia i działania w zorganizowanej grupie przestępczej - poinformowała we wtorek Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Chłopca uwolniła policja po 10 dniach przetrzymywania w bunkrze.

Taczka gnojówki polanej whisky przywitała we wtorek posła SLD Ryszarda Kalisza, który przyjechał z wizytą do Gorzowa Wielkopolskiego. Taki "prezent" przygotował posłowi Mariusz Wójcik, ze Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. - Skostniała lewica zapomniała o ludziach potrzebujących - mówił Wójcik. Kalisz na happening zareagował emocjonalnie. - Podszywasz się pod kogoś, jesteś nieautentyczny - odpowiedział poseł.

Pełnomocnik rodziny Olewników zapowiedział we wtorek złożenie w sądzie wniosku o postępowanie pojednawcze z gdańską prokuraturą. Wniosek ma związek z roszczeniami rodziny m.in. za rzekome podawanie przez śledczych nieprawdziwych informacji na jej temat.

W radomskim szpitalu psychiatrycznym, w którym zgwałcony został 9-latek nie ma oddzielnych procedur dotyczących monitorowania pacjentów w salach - wynika z kontroli przeprowadzonej przez urząd marszałkowski. Kontrolerzy stwierdzili też, że "ze względów architektonicznych oddziału niezwykle trudne jest sprawowanie nadzoru nad pacjentami".

Nie bez ironii politycy komentują słowa prezesa PiS o "politycznym zawieszeniu broni na czas Euro". - Nie powinien robić tego przed kamerami, tylko stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że Polacy chcą święta kibiców i spokoju - powiedział Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO.

Półtorametrowego węża znalazł na osiedlu w Oświęcimiu mieszkaniec pobliskiego Rajska. Gad znajdował się na chodniku przy ulicy Więźniów Oświęcimia. Policja szuka właściciela zwierzęcia. O tym niecodziennym znalezisku poinformował serwis faktyoswiecim.pl

W ciągu kilku najbliższych miesięcy wrak Tu-154M zostanie przekazany Polsce - oświadczyła we wtorek przewodnicząca Rady Federacji Rosji Walentyna Matwijenko. Jak podkreśliła, rosyjski Komitet Śledczy jest gotowy rozpocząć konsultacje techniczne ze stroną polską ws. przekazania wraku.

Odejście z Kościoła jest zawsze smutnym wydarzeniem, jednak okoliczności, w jakich Janusz Palikot chciał tego dokonać, nie zasługują na uznanie - uważa kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Kilka dni temu szef Ruchu Palikota ogłosił publicznie akt apostazji. Kartkę z takim oświadczeniem przykleił na drzwiach kurii w Krakowie.

We wtorek zmarł Bolesław Sulik - filmowiec, scenarzysta, publicysta i krytyk, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, b. członek Rady Nadzorczej TVP. Miał 83 lata.

Solidarność nie zawiesi działalności na czas Euro 2012, nie zadeklaruje w tym czasie spokoju, ale też nie zamierza straszyć protestami. Związek nadal liczy na odłożenie sprawy zmian emerytalnych na czas po wakacjach - mówi szef związku Piotr Duda. Kilka godzin wcześniej "polityczny rozejm" i wstrzymanie akcji ulicznych przez PiS na czas Euro zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Odejście z Kościoła jest zawsze smutnym wydarzeniem, jednak okoliczności, w jakich Janusz Palikot chciał tego dokonać, nie zasługują na uznanie - uważa kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Kilka dni temu szef Ruchu Palikota ogłosił publicznie akt apostazji. Kartkę z takim oświadczeniem przykleił na drzwiach kurii w Krakowie.

W wieku 83 lat zmarł Bolesław Sulik - filmowiec, publicysta i krytyk, w latach 1993-95 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.