Możliwość głosowania przez internet chce wprowadzić w ciągu najbliższych czterech lat Platforma Obywatelska. Jak powiedział wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski, pilotażowo takie głosowanie mogłoby zafunkcjonować już podczas najbliższych wyborów samorządowych.

Zbigniew Ziobro swoimi słowami wypowiedzianymi na antenie Radia Maryja obraził marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę - orzekł w środę Sąd Okręgowy w Krakowie. Były minister sprawiedliwości musi w ciągu miesiąca przeprosić marszałka w mediach, zapłacić 20 tys. zł na rzecz fundacji Akogo? i pokryć koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

Wydawca "Gazety Wyborczej" nie musi przepraszać byłego ministra kultury Zdzisława Podkańskiego za podanie w 1996 r., że chciał on umówić się wtedy z nieżyjącym pisarzem i malarzem Józefem Czapskim - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

"Macierewicz wywołuje kontrowersje, a Winid zabiera się do pracy" - to tytuł depeszy Wikileaks na temat byłego wiceministra obrony narodowej. Macierewicz opisany jest jako zagorzały antykomunista, który "polował na czarownice" i "ma paranoję na punkcie teorii spiskowych", a jego "nieodpowiedzialne zachowanie szkodzi dyplomacji".

Poprawia się stan zdrowia Jarosława Wałęsy. We wtorek przeszedł ostatnią z zaplanowanych operacji - kończyn górnych - i najprawdopodobniej wkrótce będzie mógł rozpocząć rehabilitację. - Operacja się udała, pacjent jest wydolny i stabilny. Jesteśmy zadowoleni z leczenia - powiedział w rozmowie z tvn24.pl rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie Piotr Dąbrowiecki.

Kierowcy jadący drogą ekspresową S7 powinni liczyć się z utrudnieniami na terenie powiatu grójeckiego (woj. mazowieckie). Przejeżdżający przez miejscowość Skurów kierowca tira z nieustalonych przyczyn zjechał na barierki dzielące drogę. Rannego kierowcę przewieziono do szpitala. O wypadku poinformował @contril.

- Chcemy ze spokojem, optymizmem i pogodą ducha wygrać te wybory. PSL jest odpowiedzią na wołanie o spokój i rozsądek w polskiej polityce - przekonywał w TVN24 nowy rzecznik PSL, 23-letni student Krzysztof Kosiński.

W Kowalewicach w woj. pomorskim samochód, którym jechało dwóch policjantów, zjechał z drogi i uszkodził znaki drogowe. Jeden z funkcjonariuszy... uciekł z miejsca zdarzenia - podaje portal gp24. Jak dowiedzieliśmy się, poszukiwania cały czas trwają.

"Pragnę podziękować za sobotnią walkę. Jest ona dowodem na to, że można przegrać i pozostać niezwyciężonym" - napisał 12 września w liście do Tomasza Adamka prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kaczyński chwali postawę i waleczność boksera i prognozuje: "Jestem przekonany, że już wkrótce będzie pan nosił mistrzowski pas, a my Polacy będziemy z tego dumni".

Na figurze Chrystusa w Krośnie - Polance pojawiła się czerwona substancja. Parafianie powtarzają między sobą, że to cud. Proboszcz podchodzi do sprawy sceptycznie, ale zlecił badanie substancji w laboratorium.

Głosować na PiS "to nie obciach, lecz postawa i działanie cool, jazzy" - tak mają myśleć młodzi po nowej kampanii PiS - pisze środowa "Gazeta Wyborcza", która poznała dokument sztabu PiS opisujący plan kampanii skierowanej do młodych wyborców.

Policjanci pobierają próbki DNA za pomocą specjalnych zestawów, które przeterminowały się cztery lata temu. Zdobyte w ten sposób dowody mogą zostać unieważnione przed sądem - donosi środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennikarze Superwizjera TVN dotarli do nagrań z monitoringu pokazujących krwawe porachunki gangów powiązanych z kibicami Cracovii i Wisły. Wśród nich są zdjęcia oprawców Tomasza C. - "Człowieka" - którzy biegną za mężczyzną z maczetami. Jest też nagranie z pogoni za "Masterem", który jak twierdzi policja, został następcą "Człowieka". Ten miał zginąć, bo wcześniej sam brutalnie zaatakował przeciwnika.

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak. Partia któregoś z nich wygra nadchodzące wybory parlamentarne. "Czarno na Białym" prezentuje portrety psychologiczne szefów PO, PiS, SLD i PSL.

Rodzice przedszkolaków z Biskupca (Warmińsko-Mazurskie) przez kilka godzin okupowali tamtejszy Urząd Miasta. Domagają się mniejszych stawek za pobyt ich dzieci w jedynym w miejscowości samorządowym przedszkolu. Tam strajk trwa już od początku września.

Według depeszy z 2005 roku, którą ujawnił portal Wikileaks, zastępca szefa misji ambasady USA w Warszawie Kenneth Hillas, określa Kazimierza Marcinkiewicza jako "doskonały kontakt", który "nieustannie robi wrażenie swoją racjonalną postawą i otwartością".

Portal "Echodnia.eu" chwali się, że jako jedyne medium w Polsce sprawdziło doniesienie o rezygnacji Beaty Kempy ze startu w wyborach i od razu podało prawdziwą informację o fałszywym mailu. - Ustalenie, skąd został wysłany mail, zajęło nam pięć minut - twierdzi redakcja.

Beata Kempa wycofuje się ze swoich słów o tym, że za zabezpieczenie skrzynek mailowych odpowiada polski rząd. - To zostało źle zinterpretowane. Rano byłam jeszcze w zupełnym szoku - powiedziała w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.