Ponad 60 osób musiało opuścić swoje domy po tym, jak robotnicy znaleźli dwa pociski moździerzowe w centrum Łodzi. Akcja służb trwała trzy godziny. W czasie, kiedy saperzy zabezpieczali niewybuchy z czasów II wojny światowej, mieszkańcy czekali w specjalnie podstawionych autobusach.

PiS oczekuje reakcji ze strony PKW na zaprezentowane w środę nagranie, przedstawiające pracę jednej z komisji wyborczych w Warszawie. Na filmie widać m.in. jak członkowie komisji opuszczają lokal bez wywieszenia protokołu. - Wydaje mi się, że PKW, jakby nie było organ konstytucyjny, widziała co widzieli wszyscy. Jestem ciekawy, jak urzędnicy tak bardzo wysokiego szczebla zareagują na to wydarzenie - stwierdził Bolesław Piecha (PiS).

Pensjonariuszki Rodzinnego Domu Pomocy "Ostoja" w Koszalinie będą musiały opuścić miejsce, w którym mieszkają od lat. Powodem są nowe przepisy. Chodzi o zwiększenie liczby metrów przypadających na jedną osobę. - Nam, staruszkom, metraże niepotrzebne - mówią zrozpaczone pensjonariuszki.

Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała w czwartek kandydaturę Tadeusza Jędrzejczyka na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Od października 2013 r. jest on dyrektorem pomorskiego oddziału funduszu.

Marek Migalski po przegranych eurowyborach wraca do Warszawy. - Jestem teraz lepszym politologiem - chwali się przegrany kandydat Polski Razem i snuje plany na przyszłość. - Czym Pan Bóg mnie obdarzył? - zastanawiał się w programie "Wstajesz i wiesz".

Mszą świętą w Katedrze Polowej w Warszawie rozpoczną się jutrzejsze uroczystości pogrzebowe generała Wojciecha Jaruzelskiego. Później na Powązkach Wojskowych odbędzie się świecki pochówek. - Rząd na pogrzebie najprawdopodobniej reprezentować będzie szef MON Tomasz Siemoniak - powiedział w "Jeden na jeden" Paweł Graś, minister w kancelarii premiera.