Ponad 80 proc. nastolatków codziennie korzysta z internetu dla przyjemności, a prawie jedna trzecia bez powodzenia próbuje ograniczyć czas spędzany w sieci. Problem uzależnienia od internetu nie dotyka jednak tylko młodzieży. O tym, jak rozpoznać, że spędzamy przed komputerem zbyt wiele czasu opowiedział w programie "Wstajesz i weekend" psycholog Tomasz Kozłowski o akcji "Wyloguj się do życia". Kampania ruszyła w tym tygodniu, a promują ją muzycy - Sokół i Marysia Starosta.

Fascynująca opowieść o realizacji własnych marzeń i przenikaniu się życia ze śmiercią. Nasz reporter Artur Zakrzewski po raz pierwszy spotkał się z Agnieszką Kucharek, gdy miała 21 lat i marzyła o pracy w policji. Zanim jednak wstąpiła w szeregi tej służby, postanowiła nabrać dystansu do życia i zatrudniła w zakładzie pogrzebowym. Jej opowieść o życiu i pracy sprzed trzech lat jest naprawdę wyjątkowa - pełna pogody, mądrości i refleksji nad ulotnością i nietrwałością życia. Dziś pani Agnieszka założyła rodzinę, pracuje już w policji, ale jedno się nie zmieniło: w dalszym ciągu naprawdę warto jej posłuchać.

- Zdarzają się trudne okresy i one też mają swój sens, bo jakoś oczyszczają, zmuszają do reformowania - mówił w "Piaskiem po oczach" o sytuacji w polskim Kościele ojciec Maciej Zięba. - Jak Kościół jest pieszczony i jest mu za dobrze, to nie jest tak wcale świetnie - dodał dominikanin. - Jeśli Kościół i ludzie Kościoła chcą mówić o normach, chcą nauczać, to muszą być przezroczyści - stwierdził, odnosząc się do doniesień o przypadkach pedofilii wśród polskich księży.

- To jest dzisiaj problem dla państwa - powiedział o problemach Platformy Obywatelskiej jeden z założycieli partii, Andrzej Olechowski. - Jest ileś spraw, którymi się powinna zajmować, a będzie się zajmować sama sobą. Coraz bardziej rodzi się nastrój, że może będą wcześniejsze wybory, które dzisiaj są używane jako straszak wewnątrzpartyjny - ocenił były szef MSZ. - Ale ludzie słuchają. To się nazywa, o ile ja pamiętam, destabilizacja państwa - dodał.

W jaskiniach i na skałkach co roku zapalają znicze, by uczcić pamięć grotołazów i wspinaczy. - To jest podsumowanie, z całą pokorą, tych chwil, kiedy nam się nie udało ocalić czyjegoś życia - mówi TVN24 Piotr Van Der Coghen, naczelnik jurajskich ratowników GOPR.

- Kopie akt ze sprawy ks. Wojciecha Gila przekazaliśmy stronie polskiej już kilka dni temu - potwierdza tvn24.pl rzecznik dominikańskiej Prokuratury Generalnej. Ale materiałów, bez których polskie śledztwo stoi w miejscu, w Warszawie nikt nie widział. Nasi prokuratorzy nie mają na ich temat żadnej informacji, a MSZ "nie może o nich mówić". Tymczasem, jak twierdzi dominikańska prokuratura, przesłane dokumenty są "mocne oraz jednoznaczne". I wylicza co się w nich znajduje.

Świętość, do której wszyscy jesteśmy powołani, nie jest obok życia, obok naszych codziennych problemów, ale świętość jest w centrum naszego życia - podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.

"Tylko Kościół nikogo nie potępia, dopóki ktoś żyje. Tylko Kościół patrzy na grzech z perspektywy świętości i nadziei na zbawienie" - pisze bp Antoni Dydycz w liście do wiernych, który w piątek odczytywany jest w kościołach diecezji drohiczyńskiej.

"No to już po tobie, człowieku" – grobowym głosem odparł Lech Wałęsa i złapał się za głowę. Tak zareagował, gdy kilka miesięcy temu Donald Tusk pożalił się mu, że jego żona Małgorzata pisze autobiografię. Czy po burzy, jaką dwa lata temu wywołała książka "Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsowej, premier boi się powtórki z historii z powodu "Między nami" autorstwa jego żony? Wałęsie ponoć wówczas odpowiedział: "Pamiętaj, wyłącznie prawda jest ciekawa".