Dzieci coraz częściej przeglądają strony erotyczne w internecie - wynika z opublikowanego raportu eKid przygotowanego przez firmę badawczą Polskie Badania Internetu (PBI) i fundację Kidprotect.pl. Badania wskazują, że prawie połowa dzieci poniżej 13-15 przynajmniej raz w miesiącu zagląda na taką stronę.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce widzieć z kosmosu, co dzieje się na ziemi, pod każdą szerokością geograficzną. W resorcie dobiega końca przetarg na dostarczanie zdjęć satelitarnych z rejonów konfliktów i katastrof naturalnych. To drugie podejście Radosława Sikorskiego do budowy takiego systemu w Polsce. Jeśli tym razem projekt wypali, Centrum Operacyjne MSZ będzie korzystać z tych samych zdjęć, co amerykańska armia. Koszt: około 650 tys. zł rocznie

Kolejny problem mostu Północnego. Silny nurt Wisły podmywa jego filary. Rzeka jest tam już o kilka metrów głębsza niż w planach. Budowniczowie zastanawiają się, jak umocnić dno, żeby nie doszło do katastrofy. Pierwsze kosztowne próby nie przyniosły rezultatów. Czy problem może opóźnić oddanie Północnego? Urzędnicy nie chcą o tym słyszeć.

Chyba tylko jeden scenariusz powyborczy jest do wykluczenia - dziś nikt już nie mówi o koalicji PO-PiS. Inne konfiguracje zależą od poparcia uzyskanego przez partie w jesiennych wyborach. PO-PSL, PO-SLD, a może SLD-PiS? Tak mogą wyglądać koalicyjne układanki. Kto będzie górą, kto będzie dyktował warunki i ile partii stworzy razem stabilną większość?

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że spór o kształt debat wyborczych powinien się zakończyć. Sam będzie się koncentrował na kampanii profrekwencyjnej.

9 października, podczas wyborów do Sejmu, w kilku miastach Polski dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków wyborczych. W stolicy pojedynek liderów: premiera Donalda Tuska i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W innych miastach równie emocjonująco.

Cztery rodziny z kamienicy w warszawskim Ursusie od miesiąca żyją bez dostępu do wody i kanalizacji. Po tym, jak sąd dwukrotnie uznał, że nowy właściciel budynku nie miał prawa wręczać im nakazów eksmisji, ten postanowił zmusić ich do wyprowadzki. Reporterka programu "Prosto z Polski" sprawdziła, dlaczego szykanowani mieszkańcy zostali bez pomocy.

Dokładnie o północy minął termin rejestracji list wyborczych. Największe partie - PO, PiS, SLD, PSL i PJN - nie czekały jednak do ostatniej chwili i większość swoich kandydatów w październikowych wyborach zarejestrowały do godzin wieczornych.

Gorąca dyskusja o kandydatach w nadchodzących wyborach. Zdaniem Bartosza Arłukowicza (PO) decyzja Zbigniewa Chlebowskiego o kandydowaniu do Senatu jest ryzykowna, ale też "niebezpieczne" jest wystawiania na listach PiS byłych szefów CBA i ABW. Drugi gość "Rozmowy bardzo politycznej" Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS) nazwał zaś stawianie tych ludzi na jednej płaszczyźnie z Chlebowskim "szaleństwem umysłowym".

Krzysztof Piesiewicz, mimo uzyskania niezbędnej liczby podpisów pozwalających na zarejestrowanie go jako kandydata w wyborach do Senatu, zdecydował, że nie weźmie w nich udziału. Informację podało radio TOK FM, któremu senator przekazał swoje oświadczenie.

PiS, odmawiając uczestnictwa w debatach, służy tabloidyzacji polityki i podważa zasady demokracji - stwierdził w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Skrytykował w ten sposób partię Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie chce dyskutować na forum publicznym z innymi partiami. Jego zdaniem, zachowanie PiS-u w tej sprawie, to element strategii wyborczej.

Afera hazardowa, której był jednym z bohaterów, zabrała mu polityczne życie, ale w zamian przyniosła "dystans i pokorę". - Zmieniłem się, stałem lepszym człowiekiem i politykiem. Dziś już wiem, że w niej jest za dużo agresji i pomówień - mówi Zbigniew Chlebowski w przededniu walki o mandat senatora. Czy w przypadku wygranej odnajdzie się "izbie refleksji"? Trudno powiedzieć, bo nadal "jest gorącym zwolennikiem likwidacji Senatu". - Żałuję, że nie ma takiej woli. Ale i tak kandyduję.

- Zobaczymy jaka będzie jakość piątkowej debaty, czy to będzie klepanie się po plecach przyszłej koalicji, czy naprawdę debata o przyszłości Polski. Wtedy zobaczymy co dalej z debatami - oświadczył rzecznik PiS Adam Hofman, pytany czy jego partia jednak skusi się na spotkania w stylu przyjętym przez szefów sztabów wyborczych innych partii zasiadających w parlamencie.

Ministerstwo Obrony Narodowej za "nieuprawnione" uznaje roszczenia rodzin żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie. Każda z nich za naruszenie dóbr osobistych - krzywdę, osamotnienie i rozerwane więzi rodzinne - domaga się od armii miliona złotych. Sprawa rozstrzygnięcie znajdzie w sądzie, bo resort wyklucza "milionowe ugody". - MON dla wszystkich żołnierzy wykupuje polisy ubezpieczeniowe - tłumaczy wiceszef ministerstwa Czesław Mroczek.

TVP, TVN i Polsat porozumieli się w kwestii organizacji debat polityków. Nadawcy oświadczyli we wtorek, że podejmują się wspólnie organizacji spotkań wyborczych przed wyborami do Sejmu i Senatu. Organizacyjne szczegóły mają zostać ustalone podczas roboczego spotkania z udziałem przedstawicieli komitetów wyborczych.

Kładka nad Wisłokiem, łącząca Rzeszów z gminą Boguchwała, przypomina raczej konstrukcje rodem z Ameryki Południowej niż ze środka Europy. Co więcej, jest w tak fatalnym stanie, że trzeba ją rozebrać, bo mieszkańcy, dla których jest ona jedyną drogą, codziennie ryzykują na niej życie. Tymczasem urzędnicy nie przyznają się do kładki, przerzucając się korespondencją.

Nie z 18. a z siódmego miejsca na liście PiS w okręgu toruńsko-włocławskim stanie do wyborów Anna Sobecka. Zmiany dokonano w ostatnim momencie. To, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości znajdzie się na liście dopiero pod koniec drugiej dziesiątki jeszcze tydzień temu wydawało się niemal pewne.

Sąd Najwyższy uchylił wydany w 1947 r. wyrok skazujący kobietę, która w czasie wojny wpisała się na volkslistę. Sędzia uznał, że 64 lata temu nie przesłuchano świadków, którzy mogli zeznać na korzyść skazanej. Sprawa wróciła na wokandę po kasacji wniesionej przez Prokuratora Generalnego.

Głosowałem zgodnie ze swoim sumieniem - tłumaczył po posiedzeniu komisji nadzwyczajnej ds. zmian w konstytucji jej przewodniczący Jarosław Gowin po tym jak pomógł posłom opozycji i koalicyjnego PSL odrzucić wszystkie poprawki zgłoszone przez jego partię. Na sejmowych korytarzach pojawiają się informacje, że "poprawianie" Platformy służy tylko temu, by zablokować cały prezydencki projekt. Naciskać w tej sprawie ma sam premier Donald Tusk.

Kilkunastu przesłuchanych świadków, wystąpienie o billingi, kilka wersji śledczych i w dalszym ciągu brak jakichkolwiek przesłanek, że do śmierci Andrzeja Leppera doprowadzić mogły "osoby trzecie" - takie informacje dotyczące śledztwa przedstawił we wtorek w Sejmie posłom prokurator Bogusław Michalski z Prokuratury Generalnej. Tymczasem według informacji tvn24.pl Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpracowuje - operacyjnie - białoruskie kontakty byłego wicepremiera.