Pijana matka, pijany ojciec i dziecko, które wypada z okna kamienicy na pierwszym piętrze w Łowiczu. Pięcioletni Gracjan i tak miał dużo szczęścia, bo choć upadł na kamienną posadzkę, to jego życiu nic już nie zagraża. Jego rodzina znajduje się pod kuratelą opieki społecznej i sądu rodzinnego, ale - jak widać - efekty tej opieki są żadne.

- Klub PiS opowiada się za odrzuceniem informacji szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat kierunków polskiej polityki zagranicznej w 2014 r. - powiedział Witold Waszczykowski. Poseł PiS przekonywał, że w wystąpieniu szefa MSZ zamiast konkretnych planów są "publicystyczne zaklęcia" i "popisy megalomaństwa". Radosław Sikorski w czwartek przedstawił coroczną informację na temat głównych kierunków polskiej polityki zagranicznej.

W "Kropce nad i" dyskusja na temat kontrowersyjnej decyzji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zdecydował się nie przyznać doktoratu honoris causa szefowi Komisji Europejskiej Jose Manuelowi Barroso. - To bardzo przeciętny szef Komisji Europejskiej, niczym szczególnym się nie wyróżnia poza tym, że wygłasza długie i nudne przemówienia w tym swoim języku europejskim - ocenił działalność przewodniczącego eurodeputowany prof. Ryszard Legutko (PiS). Polemizowała z nim Róża Thun (PO).

Mateusz M., w obecności psychologa, obrońcy i rodziców został wysłuchany w szpitalu psychiatrycznym, w którym przebywa od czasu wypadku. Chłopiec kierował samochodem, którym razem z nim jechała grupa nastolatków. Uderzył w drzewo. 7 osób zginęło na miejscu. - Chłopiec nie zaprzeczył okolicznościom do tej pory ustalonym - powiedziała prokurator Grażyna Wiącek, informując jednocześnie, że Mateusz M. nie trafi do schroniska dla nieletnich.

Jarosława Kaczyńskiego nie było w Sejmie, gdy w czwartek szef MSZ Radosław Sikorski prezentował informacje o głównych kierunkach polskiej polityki zagranicznej. Prezes PiS w tym czasie pojechał do Pułtuska. - Moi współpracownicy rozliczają go (Sikorskiego - przyp. red.) z jego fatalnej polityki - zastrzegł Kaczyński.

Najpierw poseł Witold Waszczykowski (PiS) ostro skrytykował wystąpienie ministra Radosława Sikorskiego na temat priorytetów polskiej polityki zagranicznej. Natychmiast zareagował na to premier. Donald Tusk wyszedł na mównicę i w ostrych słowach wytknął głównej partii opozycyjnej nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na sali obrad.

Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński zawiesił ks. Grzegorza G. w obowiązkach proboszcza po tym, jak duchowny usłyszał zarzuty posiadania pornografii dziecięcej. Zawierającego treści pedofilskie pendrive'a znaleźli policjanci wśród przedmiotów odzyskanych po kradzieży na plebanii w powiecie ostródzkim (woj. warmińsko-mazurskie).

- Nie mogę tego cofnąć - mówi o umówionym na 4 czerwca spotkaniu w Mławie Lech Wałęsa. Były prezydent był gościem "Faktów po Faktach". Stwierdził, że na obchodach rocznicowych będzie, ale "w godzinach, które będą mu odpowiadać". Szef Instytutu im. Lecha Wałęsy wyjaśniał w czwartek: były prezydent "użył skrótu i jak go ktoś zaprosi na uroczystości oficjalne w Warszawie, to zdąży i będzie".

- Wokół polskich granic prowadzone są działania wojenne, których konsekwencje możemy odczuć na całym świecie - powiedział w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski, prezentując coroczną informację na temat głównych kierunków polskiej polityki zagranicznej.