PiS długo zwlekał z ujawnieniem swoich list wyborczych. Spekulacjom wokół nich nie było końca. Teraz wiadomo: część polityków ukarano i umieszczono na dalekich miejscach. Dobre pozycje ma za to wielu członków rodzin ofiar smoleńskiej katastrofy.

Samoloty, czołgi, artylerię oraz inne rodzaje sprzętu wojsk walczących pod Mławą we wrześniu 1939 r. - to wszystko można było zobaczyć podczas IV. rekonstrukcji bitwy, która w sobotę odbyła się w Uniszkach Zawadzkich k. Mławy.

- Jest kampania wyborcza i trzeba pewne kwestie nazywać po imieniu - tak w "Faktach po Faktach" Beata Kempa tłumaczyła ostrą wypowiedź rzecznika PiS Adama Hofmana o piosence wyborczej PSL. Przyznała też, że ma "potworny żal do posłów PSL-u".

- Muszę przyznać, że czasem takie koszmary mnie dręczą. Nie we śnie, tylko na jawie - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Paweł Graś pytany o to, czy Prawo i Sprawiedliwość ma szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

- Okazuje się, że hasło wyborcze PiS to moje hasło z kampanii w 2005 roku. Zgaduję, że to praca intelektualna Joachima Brudzińskiego, którego serdecznie POzdrawiam:-) - oświadczył na Facebooku Sławomir Nitras (PO). Dziś PiS ogłosiło, że wystartuje w wyborach pod hasłem "Polacy zasługują na więcej". A jak brzmi hasło polityka PO sprzed 6 lat? "Zasługujecie na więcej". Do sprawy w "Faktach po Faktach" odniósł się rzecznik rządu Paweł Graś. - Zarzutów o plagiat absolutnie bym nie stawiał - powiedział.

Nieoczekiwane kłopoty na lotnisku Chopina. Od soboty samoloty miały lądować i startować z wyremontowanego pasa startowego. Niestety nic z tego. - Pogoda pokrzyżowała nam plany - informuje Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska.

- Jeżeli będziecie tam (na konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu - red.) Państwo, to proszę przekazać naprawdę serdeczne pozdrowienia dla uczestników konwencji. Bez ironii - powiedział rano Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami.

Trasa S8 to jedno z ulubionych miejsc, gdzie kierowcy sprawdzają możliwości swoje i swoich maszyn. Część z nich zapomina przy okazji o przepisach ruchu drogowego. Wystarczy tylko obejrzeć nagrania z policyjnych kamer.

Powietrze nad lotniskiem w Radomiu raz po raz przecinają samoloty prezentujące swoje możliwości. Bojowe odrzutowce popisują się ciasnymi skrętami, zespoły akrobacyjne precyzją manewrów. Wszystko na oczach około 100 tysięcy widzów. W Radomiu trwa pierwszy dzień Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2011.

- Cóż począć na głupotę młodego. PiS takimi wypowiedziami skazuje się na przegraną. To jest chyba najbardziej stracony głos - na takie ugrupowanie, które ma takich rzeczników - w mocnych słowach wicepremier Waldemar Pawlak zareagował na wypowiedź rzecznika PiS Adama Hofmana, krytykującą piosenkę wyborczą PSL.

- Z kimś, kto potrafi tylko krytykować, tylko i wyłącznie, a w zamian nie ma nic do zaproponowania, jest bardzo trudno rozmawiać - powiedziała rzeczniczka sztabu wyborczego PO Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji we Wrocławiu.

- Polacy nie chcą rządu, który ciągle mówi, że nic nie może i za nic nie odpowiada. Mają marzenia i aspiracje. Rząd PiS je zaspokoi, marzenia Polaków ziszczą się - powiedział podczas sobotniej konwencji partii prezes Jarosław Kaczyński. I przedstawił hasło wyborcze: - Polacy zasługują na więcej. PiS zaprezentował też listy wyborcze.

- To jest dobry moment, żeby powiedzieć, że Polska przynajmniej w niektórych miejscach buduje się w sposób zapierający dech w piersiach. Tutaj we Wrocławiu możemy powiedzieć, że Polacy potrafią budować drogi i mosty wbrew temu wielowiekowemu przekleństwu - powiedział podczas sobotniej wizyty we Wrocławiu premier Donald Tusk. Szef rządu gościł na budowie obwodnicy miasta, na stadionie i na lotnisku.

- Naprawdę jest tak, że jak polski chłop przyjeżdża do miasta, to nie "baranieje". "Baranieją" inni ludzie, jak widać - stwierdził Donald Tusk komentujący czwartkową wypowiedź posła PiS Adama Hofmana. Polityk oceniając piosenkę wyborczą PSL stwierdził, że "te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy - zdziczeli, zbaranieli".

Wypadek na stołecznej stacji Metro Centrum. Kobieta wpadła pod pociąg. Poważnie ranna została odwieziona do szpitala. Ruch pociągów nie jest wstrzymany, ale między stacjami Pole Mokotowskie i Ratusz-Arsenał składy jeżdżą wahadłowo.

Odpowiedzialność karna za znieważenie szczątków ludzkich i miejsca ich pochówku grozi dwojgu mieszkańcom gminy Zakrzew (Lubelskie), którzy próbowali samowolnie wykopać z grobu szczątki zmarłego. Miały one być przeniesione do rodzinnego grobowca.

Czołgi, artylerię oraz inne rodzaje sprzętu wojsk walczących pod Mławą w pierwszych dniach września 1939 roku będzie można zobaczyć dzisiaj w Uniszkach Zawadzkich, gdzie odbędzie się IV rekonstrukcja bitwy. Oficjalne obchody 72 rocznicy bitwy pod Mławą rozpoczęły się już w piątek inscenizacją nalotu bombowego na miasto. Na miejscu byli nasi Reporterzy 24, którzy zamieścili w serwisie Kontaktu 24 swoje zdjęcia i nagrania z piątkowej inscenizacji.

Dziś we Wrocławiu odbędzie się konwencja wyborcza PiS, na której ma zostać ogłoszone hasło wyborcze partii i oficjalnie zainaugurowana kampania. Podczas konwencji będą też przedstawieni liderzy list partii w wyborach do Sejmu. We Wrocławiu pojawił się też premier Donald Tusk.

Ministerstwo Obrony Narodowej właśnie zdecydowało, że samoloty zlikwidowanego 36. specpułku: Tu-154M i Jaki-40 kupić będzie mógł każdy. W przetargu, bez koncesji, czyli bez ograniczeń. Chociaż ograniczeniem pewnie będzie cena. Ile to kosztuje?

Takich ochroniarzy nam potrzeba? Cała Polska usłyszała o bohaterskim stróżu z Gdyni, który własnym ciałem próbował powstrzymać samochód, który wjechał na prywatny teren. Teraz jego firma szykuje mu nagrodę. Fakty TVN poszukują ideału w tym ciężkim i odpowiedzialnym zawodzie.