Prezydent Bronisław Komorowski posadził we wtorek w Lublinie "Dąb Wolności" upamiętniający 25. rocznicę wolności w Polsce. Prezydent zachęcał, aby każdy we własnym zakresie posadził drzewo z tej okazji.

Rozwiązanie z pozoru prostego zadania: 3+2x2 okazuje się być ciężką przeprawą dla wielu osób przepytanych przez "Matura to bzdura". Twórcy serwisu gościli dziś we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 i przekonywali, że matematyka jest potrzebna na egzaminie dojrzałości. Stwierdzili jednak, że szkoła nie przygotowuje do praktycznego zastosowania tej nauki.

Spośród prezydentów dziewięciu dużych polskich miast, których najnowsze oświadczenia majątkowe prześwietliła "Rzeczpospolita", niemal wszyscy pracują również poza urzędem. Najwięcej w ostatnim roku zarobił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Czuję się nieszczęśliwy, bo jeżeli mój partner znajdzie się w szpitalu, to nie mogę go odwiedzić, jeżeli umrze, to nie będę mógł go pochować, bo takie jest w Polsce prawo - mówił w "Kropce nad i" Robert Biedroń (TR). Jarosław Gowin odpowiedział, że jeżeli jego środowisko chce zalegalizować związki partnerskie, najpierw musi doprowadzić do zmiany konstytucji.

Jacek Rostowski, kandydat PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego, skomentował w "Faktach po Faktach" podpisane w ubiegłym tygodniu memorandum pomiędzy Austrią i Rosją ws. budowy austriackiego odcinka gazociągu South Stream. Ma on dostarczać rosyjski gaz Europie Zachodniej z pominięciem Ukrainy. Rostowski postępowanie Austrii nazwał "wybrykiem".

- Siedzi w jednoosobowej celi o chlebie i wodzie. Nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym. Zupełnie zmienił się jej status życiowy i dlatego uważam, że odbywanie przez nią kary nie jest konieczne - powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVN24 mec. Edward Baraniecki pełnomocnik siostry Bernadetty, skazanej za przemoc wobec wychowanków ośrodka, którym kierowała. Jak mówił, zakonnica działała w dobrej wierze, a podopieczni, którzy zeznawali przeciwko niej, chcieli się na niej odegrać.

- To nie tylko pomnik, to miejsce gdzie zginął generał Czerniachowski i jego przeniesienie nie ma sensu - mówią przedstawiciele rosyjskiej delegacji, którzy przyjechali z wizytą do Pieniężna (woj. warmińsko-mazurskie). Władze miasta od lat bezskutecznie zabiegają o usunięcie pomnika sowieckiego generała odpowiedzialnego za likwidację AK na Wileńszczyźnie. W nocy z soboty na niedzielę monument został zdewastowany przez nieznanych sprawców.

- Polska i Węgry mają podobne poglądy na temat tego, co dzieje się na Ukrainie - mówił premier Donald Tusk po poniedziałkowym spotkaniu w Warszawie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Dodał, że oba państwa są zainteresowane pokojowym rozwiązaniem ukraińskiego kryzysu.

"Wesele" i "Potop" na maturze z języka polskiego. Maturzyści musieli opisać żołnierskie emocje bohaterów "Potopu" Henryka Sienkiewicza lub ocenić poezję narodową i sądy o Polakach w wypowiedziach bohaterów "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W tvn24.pl publikujemy arkusze maturalne na poziomie podstawowym.