Ponad 6,5 kg marihuany, 10 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy i 35 krzewów konopii przechwyciła bolesławska policja (Dolnośląskie). Policja zatrzymała także mężczyznę, który usłyszał już zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi.

To będzie istna bitwa tytanów. Mowa nie tylko o młodych finalistach "X Factor", ale i o jurorach. Wszyscy troje - Kuba Wojewódzki, Tatiana Okupnik i Czesław Mozil - doprowadzili do finału po jednym ze swoich podopiecznych. Kto wygra - Marcin Spenner, Dawid Podsiadło, czy zespół "The Chance"? Okaże się już dziś o godz. 20 w TVN.

Wyróżnienia za walkę na rzecz praw człowieka i promowanie wolności na świecie rozdane. "Freedom Awards" podczas Wrocław Global Forum otrzymał m.in. Władysław Bartoszewski. Statuetkę odebrał przy owacjach na stojąco.

- Takie słowa są niepotrzebne - mówił w RMF FM Grzegorz Schetyna o wpisie na Twitterza szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego, który zaproponował Barackowi Obamie przysłanie współpracowników do Polski na "reedukację". - Koniec sprawy pomyłki prezydenta Obamy był szybki i dobry, ja jestem usatysfakcjonowany - dodał Schetyna.

Zagubione w mazurskich lasach lotnisko Szymany stało się niesławne za sprawą CIA, które miało tam przywozić pojmanych terrorystów. Tajemnicze loty dawno już ustały, ale teraz o lotnisko toczy się nowa walka - tym razem urzędowa. Samorząd chce odzyskać Szymany od spółki Port Lotniczy Mazury, która - pomimo wypowiedzenia umowy o dzierżawie - lotniska oddać nie chce.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na czas Euro 2012 zostanie przywrócona kontrola na wewnętrznej granicy Unii Europejskiej z: Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą, a także w portach i na lotniskach. 4 czerwca wchodzi w życie rozporządzenie szefa MSW w tej sprawie.

Gdy do Polski dotarł list Baracka Obamy z ubolewaniem za użycie zwrotu "polskie obozy śmierci", piłkarze reprezentacji Niemiec przekraczali bramę byłego nazistowskiego obozu w Oświęcimiu. Trener i zawodnicy, wśród nich ci polskiego pochodzenia, do Auschwitz przybyli bez szumu, w symbolicznym geście.

Problemy zaczęły się niewinnie - od marihuany. Skończyło się na torturach, a mogło być gorzej, gdyby do akcji nie wkroczyła policja. Rozbiła gang, uwolniła dręczonego dilera-narkomana, który był winny bossom pieniądze. Jeden z gangsterów w komórce zachował jednak nagranie z ataku na młodego mężczyznę. Do filmu dotarł reporter magazynu "Polska i Świat".

Pod hasłem "Miłość Cię znajdzie" rozpoczyna się dziś XVI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Pod Bramę-Rybę nad Jeziorem Lednickim w Wielkopolsce ma przybyć - według szacunków organizatorów - nawet 100 tys. osób.

- Życzyłbym wszystkim w Polsce takiej sytuacji, w jakiej ja się znajduje - podkreślił w "Piaskiem po oczach" Janusz Palikot pytany o stan swojego majątku. Jak dodał, "nie jest bankrutem", w swoich oświadczeniach majątkowych nigdy niczego nie ukrywał, a wszyscy, co tak twierdzą, są kłamcami.

"Turkish Airlines wycofały się z rozmów ws. ewentualnego partnerstwa z PLL LOT" - podał przewoźnik w komunikacie przesłanym giełdzie w Stambule. Linie informują, że możliwa transakcja z polskim przewoźnikiem ograniczałaby rozwój tureckiej spółki.

- Trzeba miarkować swoje oczekiwania. (...) Według Amerykanistów ten list, to reakcja bardzo dalece idąca. Niczego więcej się nie doczekamy - powiedział doradza prezydenta Tomasz Nałęcz o czwartkowym liście Baracka Obamy do Bronisława Komorowskiego.

Tysiące litrów podrobionego oleju silnikowego wprowadziła na rynek w całej Polsce firma z Katowic. Śląscy policjanci i celnicy wykryli, że w legalnie działającym zakładzie podrabiano olej znanej marki. Zatrzymano prezesa spółki i dwie inne osoby.

28-kilometrowy odcinek autostrady A1 Pyrzowice-Wieszowa wraz z niespełna 2-kilometrowym łącznikiem do drogi S1 w Pyrzowicach otwarto dla kierowców - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wykazał klasę właściwą dla męża stanu i dla prezydenta sojuszniczego państwa - w ten sposób premier Donald Tusk odniósł się do listu, który amerykański przywódca skierował do prezydenta Bronisława Komorowskiego.