W pięć minut stracił prawo jazdy

900 zł mandatu, 26 punktów karnych i w rezultacie utrata prawa jazdy - taka kara spotkała mieszkańca województwa opolskiego za rajd, który sobie urządził w sobotę. Kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu, kilkakrotnie przekroczył podwójną ciągłą. Inspektorom, którzy go zatrzymali, tłumaczył, że bardzo się spieszył.

Premier o swoim pomniku: bardzo mi się podoba. Teraz monument ruszy w Polskę

Premier przyznał w poniedziałek, że bardzo chętne obejrzałby z bliska pomnik, który przygotowali dla niego związkowcy. - Zdecydowanie wolę poczucie humoru od agresji - tłumaczył Donald Tusk i dodał, iż pomnik bardzo mu się podoba, nawet jeśli jest "nieco złośliwy". Co dalej z pomnikiem, który zdobywa coraz większą sławę? Będzie jeździł po Polsce - mówi Jerzy Wielgus z "Solidarności".

"Wolę happening z pomnikiem niż palenie kukieł"

Postulaty związkowców są "populistyczne" i nie da się ich zrealizować na raz - mówił w "Jeden na jeden" Andrzej Halicki. Mimo tego, zdaniem polityka PO, odpowiedzialność związkowców, która była widoczna na ulicach Warszawy, daje optymistyczny sygnał, że można wrócić do rozmów w Komisji Trójstronnej.

GROM i SKW w afgańskim parlamencie. Podziękowania za uwolnienie Fariby Kakar

- Rola wojsk polskich była tutaj nie bez znaczenia, bo cała rzecz działa się na terenie prowincji Ghazni - mówił w TVN24 gen. Janusz Nosek, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego o akcji uwolnienia afgańskiej deputowanej, w której brali udział żołnierze z GROM i SKW. Afgański parlament w niedzielę oficjalnie podziękował Polakom za tę akcję.

PO wątpi w intencje związkowców. "Będziecie mieli kłopociki"

- Nie gniewajcie się tak na tego (Piotra) Dudę, który wam powiedział kilka słów prawdy ostrzejszym językiem - apelował w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty z SLD do Jacka Protasiewicza z PO. - Chodzi o intencje związkowców, które są wątpliwe - odpowiadał europoseł. Czy przedstawiciele związków zasiądą do rozmów z rządem w Komisji Trójstronnej? - Z tym rządem rozmawiać nie chcą - przekonywał Jarosław Sellin (PiS).

Duda na Jasnej Górze: Rządzący w naszym kraju z pracownika zrobili niewolnika

Szef "Solidarności" Piotr Duda zarzucił w niedzielę rządowi dążenie do konfrontacji ze związkami, poprzez wprowadzanie antypracowniczych i antyspołecznych rozwiązań. Zadeklarował, że związek "będzie walczyć dopóty złe przepisy nie zostaną wyrzucone do kosza". - Trzeba to powiedzieć głośno: rząd premiera Tuska to rząd antypracowniczy, antyspołeczny, antyobywatelski - grzmiał lider związku.

O co modli się "S" na Jasnej Górze? "Sądzę, że o to, by Polska stała się państwem ludzi pracy"

Lider PiS Jarosław Kaczyński opowiedział się w niedzielę w Częstochowie za tym, by Polska "stała się państwem ludzi pracy", które chroni pracę i prowadzi taką politykę, która zapewnia pracę swoim obywatelom. Lider PiS, pytany o intencje i sprawy, z jakimi ludzie Solidarności przyjeżdżają na Jasną Górę, ocenił, że chodzi o wypełnienie marzeń Polaków sprzed ćwierćwiecza.

Podniebny obiad. "Najwyżej w Polsce"

W Łodzi można zjeść posiłek na platformie zawieszonej 55 metrów nad ziemią. Posiłki są przyrządzane na górze, bo oprócz miejsc dla 22 osób, dźwig wynosi stanowisko dla kucharza, barmana i kelnera.

"Nie można obalić rządu, bo ktoś tak chce. Nawet jeśli jest to lider największego związku"

- Ludzie nie wyszli na ulicę dlatego, że zaciągnął ich tam przewodniczący Duda czy przewodniczący Guz - mówił w "Kawie na ławę" poseł PiS Andrzej Duda. Dodał, że wszystko to wina fatalnego rządu i fatalnej polityki. - Nie można obalić rządu, bo ktoś tak chce. Nawet jeśli jest to lider największego związku zawodowego - stwierdził z kolei poseł RP Artur Dębski. - Ten rząd jest zły, wiec trzeba dążyć ku rozwiązaniu, które może tę sytuację odmienić - skwitował lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Mali pacjenci czekają na operację. Skończyły się limity z NFZ

Nikola, Nadia, Borys i Natalia urodzili się z rozszczepem wargi i podniebienia. Dzieci powinny być jak najszybciej zoperowane, bo późna operacja oznacza dla nich kłopoty z mową i duże komplikacje. Tymczasem skończyły się pieniądze na ich leczenie. Rodzice i lekarze bezradnie rozkładają ręce.

Złote Lwy dla "Idy" Pawlikowskiego, Srebrne dla Szumowskiej i Pieprzycy

Tak jak się spodziewano, "Ida" Pawła Pawlikowskiego – opowieść o młodej zakonnicy, odkrywającej historię swojego pochodzenia i tragiczne losy rodziny - zdobyła Grand Prix 38. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Srebrne Lwy przypadły filmom "W imię…" i "Chce się żyć". Nagroda Specjalna Jury trafiła w ręce Kasi Rosłaniec za film "Bejbi blues" i Sławomira Fabickiego za film "Miłość".

Minister zaprasza do Komisji Trójstronnej. Guz: Wyście nie chcieli rozmawiać

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w "Faktach po Faktach" zaprosił przewodniczącego OPZZ Jana Guza do wznowienia dialogu na posiedzeniu Komisji Trójstronnej w najbliższy piątek. Związkowiec nie odpowiedział wprost, czy się pojawi i stwierdził, że spotkanie potraktuje w taki sam sposób, w jaki minister miał, jego zdaniem, potraktować związkowców podczas protestów w Warszawie. - Myśmy przyjechali rozmawiać, wyście nie chcieli rozmawiać - zarzucił szefowi resortu.

Palikot przeprosił Nowicką. "Mam nadzieję, że da się to naprawić"

- Zbyt pochopnie oceniłem postać Wandy Nowickiej. Zbyt emocjonalnie (...) - oświadczył w sobotę na konferencji prasowej w Łodzi Janusz Palikot. Przyznał, że jego zachowanie wyrządziło jej krzywdę. - Mam nadzieję, że da się to naprawić. Przepraszam, z nadzieją patrząc w przyszłość - stwierdził polityk.

Miller o protestach: Decydująca będzie reakcja rządu

- Decydujące jest pytanie teraz, co rząd uczyni, co premier dostrzeże w tych demonstracjach - stwierdził Leszek Miller, odnosząc się do protestów związkowców w Warszawie. Przewodniczący SLD zaznaczył, że demonstracje zorganizowane przez związki zawodowe to ich "wielki sukces".

"To cieniasy legislacyjne". Duda zapowiada zbieranie podpisów za rozwiązaniem Sejmu

- Jestem facetem, ale płakać mi się chce ze szczęścia, że wreszcie żeśmy się obudzili, jako Polacy, jako polscy pracownicy - mówił do zgromadzonych na Placu Zamkowym związkowców przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. W swoim przemówieniu zarzucił rządowi, że manipuluje budżetem i podejmuje "działania antypracownicze". Podkreślił, że parlament powinien zostać rozwiązany i zapowiedział zbieranie podpisów w tej sprawie.

Sztuczki starsze niż internet, ale działają. Tysiące Polaków tracą pieniądze. Jak tego uniknąć?

Otwieramy skrzynkę odbiorczą, a tam e-mail od tajemniczego „bankiera”. Nieznajomy oferuje nam szansę na wielki zarobek, wystarczy tylko mu pomóc… Kto choć raz nie dostał takiej oferty? Oczywiście jest ona oszustwem, znacznie starszym niż internet. Jednak wraz z upowszechnieniem się sieci skala tych przestępstw gwałtownie rośnie. W Polsce w ciągu sześciu lat o 600 procent. Jak się ustrzec przed najpopularniejszymi?

"Płaca jest w centrum tego wszystkiego, co dziś budzi sprzeciw"

- Mając jedną z najniższych wydajności pracy na godzinę w UE, a tak jest w przypadku Polski, daleko nie zajedziemy - ocenił podczas sobotniej konferencji Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skrytykował obecny system pracy w Polsce i zwrócił uwagę na anachroniczne działanie przedsiębiorstw. W tym samym czasie w stolicy zbierali się związkowcy na manifestację, która ma zakończyć kilkudniowy protest.

Rodzice płacą mniej za przedszkola, ale się nie cieszą. Przynajmniej niektórzy

Uszczęśliwianie na siłę, czyli w magazynie "Czarno na białym" o tym, jak Ministerstwo Edukacji Narodowej zafundowało rodzicom publiczne przedszkola za złotówkę. Chcieli dobrze, ale wyszło jak zwykle. "Dobrze", bo ma być taniej - rodzice za każdą kolejną ponad pięć darmowych godzin, nie będą płacili więcej niż złotówkę. A "jak zwykle", bo dotąd w większości płacić więcej chcieli żeby dzieci chodziły na dodatkowe zajęcia. Teraz rodzice płacić - więc i przedszkolaki chodzić - nie mogą.

SLD ma dla Gronkiewicz-Waltz ofertę

Decyzja SLD związana z referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy ma zapaść pod koniec września - poinformował szef stołecznego Sojuszu Sebastian Wierzbicki. Sojusz Lewicy Demokratycznej ma w związku z tym ofertę dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Chce, by spełniła kilka jego postulatów.

Buzek: zmiany w OFE to demontaż. Ale legitymacji partyjnej nie odda

System OFE był precyzyjnie policzony, wymagał stałego monitorowania i dokonywania zmian, co politycy zaniedbali - ocenił w "Piaskiem po oczach" Jerzy Buzek, którego rząd był autorem reformy. Były premier stwierdził, że jest przeciwny "demontowaniu tak ważnego systemu", a krytykę OFE z ust ministra finansów Jacka Rostowskiego określił mianem "nierzetelnej". Mimo wszystko nie zamierza złożyć partyjnej legitymacji, ani dołączyć do przyszłej partii Jarosława Gowina.

OFE przetrwają? Lewandowski: o ile Polacy się nie zagubią

- Chciałbym, żeby OFE przetrwały - powiedział w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski. Unijny komisarz ds. budżetu zaznaczył, że środki z funduszy powinny nadal "ożywiać" polski rynek kapitałowy. Obawia się jednak, że propozycja wyboru pomiędzy OFE a ZUS może spowodować, że "ludzie zagubią się w tym rachunku możliwości".

"Marsz do pokazania czerwonej kartki"

Trwające od środy protesty związkowców są sukcesem - ocenił Janusz Śniadek, poseł PiS, niegdyś szef Solidarności. - Już w tej chwili obserwujemy pewne, niewymierne jeszcze tego rezultaty - mówił w "Faktach po Faktach". - Polska, Polacy, pracownicy usłyszeli swój głos w ustach związkowców. Przekonali się, że związki mówią ich głosem - wyjaśniał.