Noc w miasteczku "zimna i deszczowa". Duda spał w mieszkaniu, bo "role są podzielone"

Ponad 150 demonstrantów spędziło minioną noc w "miasteczku protestujących" w Warszawie - relacjonował reporter TVN24. Nie było wśród nich przewodniczącego "Solidarności" Piotra Dudy, który spał wówczas w mieszkaniu. Jak tłumaczył na antenie Radia Zet, wszystko dlatego, że "role są podzielone". W rozmowie z reporterką TVN24, zapowiedział jednak, że "jeśli będzie potrzeba, że przewodniczący Duda ma tu być, to będzie".

"Manifestowanie na ulicach nie sprzyja Polakom"

Manifestowanie na ulicach nie sprzyja Polakom. W kraju, w którym są napięcia społeczne niechętnie się inwestuje - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan. I dodał, że związkowcy powinni się zastanowić, czy zależy im, aby inwestorzy uciekali do innych krajów. - Mam jednak nadzieję, że pójdą po rozum do głowy - zaznaczył.

Graś: W listopadzie zmiany w rządzie

Rekonstrukcja rządu nastąpi w połowie kadencji, mniej więcej w listopadzie - powiedział w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że nie będzie przy tym "medialnego spektaklu".

Ruch Palikota szuka nowej nazwy. Wśród propozycji pomysły naszych internautów

Nowoczesne Państwo, Nowoczesna Polska, Wolność i Równość albo Wolność i Tolerancja - taką nazwę może po kongresie w październiku przyjąć Ruch Palikota - informuje "Rzeczpospolita". Co ciekawe, wśród propozycji, które partyjne władze przekazały specjalistycznej firmie badawczej, znalazły się również te, które w sierpniu za pośrednictwem Kontaktu 24, wymyślili nasi internauci.

Tajemnica Willi Chimera. Ludzie zniknęli, a ciał nigdy nie znaleziono

Sprawa Piotra B. przypomina połączenie koszmaru z czarnym kryminałem. Z tą postacią wiąże się szereg tajemniczych zaginięć, osób które jej zawadzały. Ciał nigdy nie odnaleziono. Były współpracownik bezpieki siedzi obecnie na ławie oskarżonych, ale prokuraturze brak twardych dowodów. "Czarno na Białym".

Mamy polubić fotoradary. Dzięki kampanii za 4 mln złotych

Błysk zza krzaka i po powrocie do domu dostajemy "miłą" pamiątkę w postaci zdjęcia z trasy. Razem z nią mandat. Trudno znaleźć osobę, która lubi fotoradary. Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce to zmienić. Za 4 miliony złotych będzie przekonywał Polaków, że fotoradary ratują ludziom życie.

Hofman przeprasza za "rubaszne żarty"

Jeśli ktoś poczuł się urażony moimi rubasznymi, niepotrzebnymi żartami, to przepraszam - oświadczył w "Kropce nad i" Adam Hofman, rzecznik PiS. Odniósł się w ten sposób do ujawnienia przez "Wprost" jego rozmowy z pracownicami klubu PiS, w której poruszył kwestię wielkości swojego penisa. Hofman zapowiedział jednocześnie, że nie zrezygnuje z pozwu, bo zarzuty tygodnika, jakoby dopuścił się molestowania, są zarzutami ciężkiego przestępstwa.

"Chłopcy się obrazili, że ktoś zaczyna się bawić w ich piaskownicy"

- Medialnie jest to pokazywane tak, że jest to konflikt, wojna między Piotrem Dudą i premierem Tuskiem - komentował w "Faktach po Faktach" środowe protesty w Warszawie Piotr Duda. - A to jest problem dialogu w naszym kraju - wyjaśniał szef "Solidarności". Duda podkreślał przy tym, że w czasie środowych protestów ani jeden minister nie wyszedł do protestujących, aby odebrać petycję pracowników, mimo że np. obiecywał to minister Kosiniak-Kamysz.

PiS nadal przed PO. Ale przewaga maleje

PiS nadal zachowuje kilkupunktową przewagę nad PO. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 30 proc. badanych, zaś na Platformę - 25 proc. - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown dla "Faktów TVN".

Policyjny śmigłowiec pomoże ominąć korki

Łódź przygotowuje się do zamknięcia głównych ulic w mieście. Kierowcom na pomoc ruszył policyjny śmigłowiec. Funkcjonariusze sprawdzają gdzie najlepiej wyznaczyć objazdy w czasie remontów.

"Przybyliśmy, żeby upomnieć was po raz ostatni. Bal się skończył"

Dzisiejsza data, 11 września panie premierze, będzie się panu śniła po nocach, jako koszmar - mówił lider "Solidarności" Piotr Duda podczas manifestacji związkowców przed Sejmem. Ostro skrytykował nieobecność ministrów podczas pikiet resortów, mówiąc, że to pokazuje butę, arogancję i hipokryzję władzy. - Przyjechaliśmy na tę manifestację, by zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu, nieludzkiemu, śmieciowemu rządowi. Razem jesteśmy silni - przekonywał z kolei szef OPZZ Jan Guz

"Po cóż nam bezradny minister?" PiS złożył wniosek o odwołanie Kalemby

Klub PiS złożył w środę w Sejmie wniosek o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby. Posłowie PiS zarzucają Kalembie m.in. bezradność w sprawie malejących cen skupu płodów rolnych. Inny z zarzutów PiS to niższe środki dla Polski przewidziane ze Wspólnej Polityki Rolnej w budżecie UE na lata 2014-2020. Koalicja komentuje wniosek krótko: to "gra polityczna" i "bicie piany".

Macierewicz: Eksperci zespołu gotowi do dyskusji ze stroną rządową

Eksperci parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M są gotowi do udziału w dyskusji ze stroną rządową - zadeklarował Antoni Macierewicz w odpowiedzi na list prezesa PAN Michała Kleibera. Zastrzegł jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłby udział ekspertów rządowych w drugiej Konferencji Smoleńskiej, która ma odbyć się w październiku. Szef zespołu smoleńskiego przy kancelarii premiera, Maciej Lasek, przyjął deklarację Macierewicza "z zadowoleniem", uznał jednak, że druga Konferencja Smoleńska nie może zastąpić konferencji naukowej PAN.

RPO żąda dyscyplinarek dla sędziów za skazywanie upośledzonych

Za skazywanie na więzienie osób, o których wiadomo, że są niepełnosprawne umysłowo, powinno się wszczynać postępowania dyscyplinarne wobec sędziów - powiedziała we wtorek rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz. W jej ocenie zdarza się, że orzeczenia o ciężkiej niepełnosprawności umysłowej są ignorowane przez sąd.

"Ta kula śnieżna ruszyła". Duda wierzy w sukces protestów

- Ta kula śnieżna ruszyła i zatrzyma się wtedy, gdy rząd zrozumie, ze trzeba rozmawiać, albo go po prostu nie będzie - powiedział Piotr Duda, szef "Solidarności". W środę rozpoczęły się w stolicy czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa".

Rada Europy wzywa Polskę do zakończenia śledztwa ws. więzień CIA

Komisarz praw człowieka Rady Europy wezwał Polskę do zakończenia śledztwa ws. domniemanych więzień CIA i opublikowania jego wyników. Nils Muiżnieks zaapelował także o rozliczenie odpowiedzialnych za ich powstanie, nawet jeśli są to osoby pełniące wysokie funkcje w państwie.

Cenne odkrycie w polu. Tak AK chowało broń

- Kiedy żołnierze AK chcieli się na jakiś czas się ukryć, nie zabierali broni ze sobą, tylko zostawiali w specjalnych skrytkach - tłumaczy Ludwik Misiek, kombatant i były żołnierz Armii Krajowej. W ten sposób tłumaczy niecodzienne znalezisko w Zbyczynie.

Miesiącami produkowali nielegalną mączkę? Inspektorzy "nie zauważyli" maszyn

Po interwencji reporterów programu "Uwaga!" w zakładach w Olszówce pojawili się wojewódzcy lekarze weterynarii. Ich ustalenia podważyły wyniki inspektorów powiatowych i oświadczenie właściciela firmy. Okazało się, że na terenie kompostowni znajdują się urządzenia wykorzystywane do produkcji mączki. Działalność spalarni została zawieszona, a sprawę bada prokuratura.

Kopacz: To związki wyszły z Komisji Trójstronnej

- To nikt inny jak związki zawodowe wyszły z Komisji Trójstronnej. Tam jest miejsce do rozmów i jeśli ktoś mówi, że brakuje mu dialogu, a jednocześnie opuszcza miejsce pzeznaczone do tego dialogu, to pytanie czym się kierują związki zawodowe - powiedziała podczas konferencji przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu marszałek Ewa Kopacz.