Po śmierci bliźniąt we Włocławku ordynator stracił pracę

Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku został zwolniony z pracy w związku ze śmiercią bliźniąt - poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Dzieci zmarły w styczniu, kilkanaście godzin przed planowanym cesarskim cięciem. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.

Śmiertelnie pobity podczas spaceru z dziewczyną

Policja zatrzymała w poniedziałek 30-latka, który miał brać udział w ataku na mężczyznę w centrum Łęczycy (woj. łódzkie). Zdaniem śledczych, miał być jednym z napastników, którzy skatowali 26-latka w niedzielę wieczorem. Wcześniej w ręce policji w tej sprawie trafił 19-latek.

"Zarzucili, że zrobiono mi w Polsce pranie mózgu"

- Kiedy pierwszy raz przyszłam pod ambasadę, wyszedł do mnie jej pracownik. Pytał, kto mi za to zapłacił. Dla mnie to było przerażające - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Masza Makarowa, Rosjanka, która bierze udział w protestach przed rosyjską placówką w Warszawie. Jak mówiła, część jej rosyjskich znajomych uważa, że "stała się ofiarą zachodniej propagandy, a w Polsce zrobiono jej pranie mózgu".

Przeciw niemieckiej hipokryzji i francuskim mistralom. "Jak zasady, to zasady"

- Francja nie powinna sprzedawać do Rosji okrętów desantowych typu Mistral. Powinniśmy powiedzieć Francuzom, że jak wspólna Europa, to wspólna Europa, jak zasady, to zasady. A jeśli nie, to my nie kupujemy broni z kraju, który pomaga agresorom, łamiącym prawa międzynarodowe - powiedział w "Jeden na jeden" Paweł Kowal, eurodeputowany Polski Razem. Jego zdaniem, Polska nie powinna brać wyłącznie na siebie ciężaru sankcji wobec Rosji, jeśli nie chce ich Zachód.

Świadkowie: Policjant uciekł z miejsca wypadku. Winę wzięła na siebie żona

Szef lokalnej drogówki uderzył samochodem w słup, a następnie uciekł - twierdzą świadkowie kolizji, do której doszło w Szamotułach (woj. wielkopolskie). Winę wzięła na siebie jednak jego żona, która pojawiła się na miejscu wypadku i zapłaciła mandat. Prokuratura od czterech miesięcy bada sprawę, a funkcjonariusz pokonuje w tym czasie kolejne szczeble policyjnej kariery. Materiał "Faktów" TVN.

SLD chce referendum w sprawie igrzysk w Krakowie

Referendum obejmującego całą Małopolskę ws. zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. w Krakowie oraz odwołania z funkcji szefowej Komitetu Konkursowego Kraków 2022 Jagny Marczułajtis-Walczak domagał się na niedzielnej konferencji Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Łódź stawia na "strażników pierwszego kontaktu"

Gdzie zadzwonić, by zaalarmować o nielegalnym wysypisku śmieci, niepokojącym zachowaniu sąsiada czy źle zaparkowanym aucie? Większość łodzian dzwoni na numer alarmowy straży miejskiej albo policji. A można sprawę załatwić szybciej.

Plan Putina. "Mieszanina strachu i groteski"

- Zachód sprzedaje na naszych oczach Ukrainę. Aneksja Krymu jest faktem - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Dodał, że "tego nikt nie cofnie, bo jest zaangażowana twarz Putina". Inni goście programu uważają, że Putin w sprawie Krymu ośmieszył się i pozostał sam na arenie międzynarodowej, a większe sankcje na Rosję nie leżą w interesie gospodarczym Wielkiej Brytani czy Niemiec.

Protasiewicz nie startuje do PE. "To nie on podjął tę decyzję"

- Jacek Protasiewicz byłby bardzo słabym punktem w kampanii wizerunkowej PO. Myślę, że to nie on podjął decyzję o tym, że nie będzie go na liście do PE - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Urbański, były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego, komentując to, że Protasiewicz nie będzie się ubiegał o mandat europosła. - Wypominano by mu zachowanie na lotnisku we Frankfurcie i pokazywano w ten sposób, czym jest Platforma - dodał prof. Paweł Śpiewak, socjolog.

Prof. Rotfeld: Przyłączenie Krymu wyjdzie Rosji bokiem. Jej się to nie opłaci

- Rosja pogwałciła fundamenty istniejącego porządku międzynarodowego - uważa prof. Adam Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, który był gościem "Faktów po Faktach". Jego zdaniem, dalszy rozwój sytuacji na Ukrainie, przyniesie Moskwie negatywne skutki. - Rosja przez przyłączenie Krymu zapłaci taką cenę, że to jej wyjdzie bokiem - stwierdził.

Historia Łodzi na starych fotografiach

O tym jak wyglądało życie w Łodzi i okolicach w okresie międzywojennym i po II wojnie można się przekonać oglądając zdjęcia opublikowane na jednym z portali społecznościowych. Pochodzą z prywatnego archiwum. Na fotografiach widać jak wyglądały ulice czy budynki oraz jak obchodzono np. Święto Żołnierza Polskiego.

Przegląd prasy: Szarpał się, klął, kopał. "Wy kur..., jestem posłem!"

Szarpał się z policjantami, klął, obrażał policjantów, kopał - "Gazeta Wyborcza" dotarła do wniosku Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o uchylenie immunitetu posłowi Przemysławowi Wiplerowi. Wniosek dotyczy szarpaniny, do jakiej doszło pomiędzy posłem a funkcjonariuszami stołecznej policji w październiku ubiegłego roku. Wipler idzie w zaparte: - Nie obawiam się procesu. To ja zostałem pobity.

Protasiewicz rezygnuje ze startu w wyborach do PE

Przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk poinformował o tym w sobotę przed zarządem regionu partii. Decyzja ma związek z incydentem z udziałem Protasiewicza na lotnisku we Frankfurcie.

Dzień Jana Karskiego w USA? Jest rezolucja w Senacie

Do Senatu USA wpłynął ponadpartyjny projekt rezolucji ws. ustanowienia dnia 24 kwietnia 2014 roku "Dniem Jana Karskiego", tak by uhonorować słynnego emisariusza polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej w przypadającą tego dnia 100. rocznicę jego urodzin.

Polscy Tatarzy chcą odzyskać swój utracony język

- Straciliśmy swój język. Teraz chcemy go odzyskać. Chcemy rozmawiać w języku naszych praojców - wyjaśnia Jan Adamowicz prezes Rady Centralnej Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, która w Sokółce od trzech lat organizuje lekcje języka tatarskiego.