Społeczne obchody rocznicy powstania. Bez Jarosława Kaczyńskiego

Powstanie styczniowe inspirowało do wielkich wyzwań bez chłodnej kalkulacji zysków i strat, kształtowało przyszłość Polski - mówił we wtorek podczas społecznych obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania biskup polowy WP Józef Guzdek. W uroczystościach nie wziął, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Miller odcina się od Kalisza: niech zacznie od swoich dzieci

- Jego stanowisko jest odosobnione - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, komentując słowa swojego partyjnego kolegi Ryszarda Kalisza, który oficjalnie popiera legalizację narkotyków miękkich. - Ryszard Kalisz w SLD ma jeden głos - podkreślił szef SLD.

Prokuratura prześwietla spółkę Remedium. "Drugie Amber Gold?"

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie działalności firmy finansowej Remedium. Do prokuratury wpłynęło kilkanaście zawiadomień od klientów, którzy nie mogą odzyskać pieniędzy wpłaconych na lokaty. - Czy to drugie Amber Gold, czy straciliśmy pieniądze? - pytali ludzie, którzy we wtorek przyszli do siedziby spółki, aby uzyskać informacje o jej sytuacji finansowej

Więcej autostrad, szybsze pociągi. Rządowe plany do 2020 r.

W 2020 r. w Polsce będzie 2 tys. kilometrów autostrad, 2,8 tys. km dróg ekspresowych, a na 350 km linii kolejowych pociągi będą mogły jeździć szybciej niż 160 km/godz. - zakłada Strategia Rozwoju Transportu, przyjęta we wtorek przez rząd.

Burza wokół marihuany. "Wyjątkowa hipokryzja i cynizm"

Politycy niemal wszystkich partii krytykują pomysł Ruchu Palikota, który chciałby zalegalizowania marihuany na własny użytek. - Panowie podchodzą do tego tematu z wyjątkową hipokryzją i wybitnym cynizmem - mówił poseł PO Paweł Olszewski.

W piątek staną pociągi. Dwugodzinny strajk kolejarzy

Kolejarze w piątek przeprowadzą dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Pociągi mają stanąć na dwie godziny - od godz. 7 do 9 - poinformowało Polskie Radio. Informację tę potwierdził w rozmowie z tvn24.pl przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. Jak mówił, protest będzie polegał na "zatrzymaniu ruchu pociągów w różnych regionach kraju".

Były prezes Kolei Śląskich skazany po 10 latach. Nadużywał uprawnień

Na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 100 tys. zł grzywny skazał katowicki sąd byłego prezesa Kolei Śląskich. Prokuratura zarzucała Markowi W. nadużywanie uprawnień i działanie na szkodę spółki, którą kierował ponad 10 lat temu. Były prezes Kolei Śląskich przez siedem lat nie będzie mógł zajmować stanowisk kierowniczych i zasiadać w radach nadzorczych spółek handlowych.

Kolejny producent słodyczy wycofuje produkty

Kolejny producent słodyczy, który wykorzystał zanieczyszczone mleko z Szczekocin, wycofuje niektóre swoje produkty. Chodzi o partie wafli i rurek Fabryki Wyrobów Cukierniczych "JAGO". Wcześniej z hurtowni i sklepów zostały wycofane słodycze firmy Magnolia z Lubska.

Prezydentowi wciąż ufamy najbardziej

Prezydent Bronisław Komorowski pozostaje liderem rankingu zaufania z poparciem 68 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Premier Donald Tusk zajął w sondażu czwarte miejsce. Największą nieufność wzbudza natomiast Jarosław Kaczyński; zaufania do lidera PiS nie ma 54 proc. badanych.

Sondaż: Spadek poparcia dla głównych partii

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów - 29 proc. uzyskałaby PO; na drugim miejscu uplasowałoby się PiS z 23-procentowym poparciem - wynika ze styczniowego sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłyby też: SLD, RP i PSL.

Wyniki badań zanieczyszczonego mleka za kilka dni 

Cała ta seria zanieczyszczonego mleka ze Szczekocin budzi nasze wątpliwości, traktujemy ją jako potencjalne zagrożenie - powiedział w TVN24 Marek Posobkiewicz, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. I dodał: - Wyniki badań mleka, w porozumieniu z prokuraturą, powinniśmy mieć w ciągu najbliższych dni.

Biegli jadą do Rosji. Przebadają smoleńską brzozę

Na przełom lutego i marca przewidziany został kolejny wyjazd prokuratora i biegłych do Rosji w związku ze śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej; chodzi o badanie brzozy, w którą uderzył samolot - poinformowała we wtorek Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Zanieczyszczone mleko zbada biegły toksykolog

Biegły z zakresu toksykologii ma rozstrzygnąć, czy substancja, która zanieczyściła mleko w proszku ze spółdzielni Rokitnianka w Szczekocinach, jest szkodliwa - poinformował na antenie TVN24 prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Chodzi w sumie o 10 ton mleka, które trafiło do 8 firm w kraju, w tym do produkującej słodycze Magnolii z Lubska.

Oto weterani powstania styczniowego

22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar. Zobacz tych, co przeżyli - na zdjęciach Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Matura z polskiego bez prezentacji

Zamiast prezentacji wypowiedź na wylosowane pytanie na egzaminie ustnym z języka polskiego oraz obowiązek przystąpienia do egzaminu pisemnego z jednego z tzw. przedmiotów do wyboru - to najważniejsze zmiany na maturze w 2015 r., które proponuje resort edukacji.

150 lat od powstania styczniowego. "Niezwykłe doświadczenie, wynikające z marzenia o państwie"

- Dwa razy w swojej długiej historii Polska traciła niepodległość, dwa razy tę niepodległość odzyskiwała, dwa razy też, co nie zdarzyło się w historii innych narodów (...) tworzyła w konspiracji państwo podziemne - mówił Bronisław Komorowski przed stołecznym Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Uczcił w ten sposób przypadającą we wtorek 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Rząd ujawni, komu przyznano powojenne odszkodowania

Umowy odszkodowawcze podpisane po wojnie z właścicielami majątku pozostawionego w Polsce będą odtajnione – pisze "Rzeczpospolita". Tak zdecydował minister finansów. Ma to zapobiec wyłudzeniom i pomyłkom.

Rząd wzmocni wschodnią granicę

MSW likwiduje oddziały straży granicznej na południu i tworzy nowe na wschodzie. Przeniesionych ma zostać ok. 1,7 tys. funkcjonariuszy - czytamy w "Rzeczpospolitej".