Skazany za zabójstwo, którego nie popełnił. 300 zł za każdy dzień odsiadki

Ile jest wart jeden dzień z życia człowieka? W przypadku Zbigniewa Góry sądy wyceniły ten dzień na trzysta złotych. Mężczyzna, który został niesłusznie skazany za niepopełnione morderstwo, przesiedział w więzieniu 1044 dni. Stracił pracę, przeżył rodzinny dramat, nie miał kontaktu z dzieckiem, odeszła od niego żona. Gdy został uniewinniony, zaczął walczyć o wielomilionowe odszkodowanie. Sąd za wszystkie dni spędzone za kratkami przyznał mu 323 tysiące złotych. Materiał magazynu "Blisko ludzi".

Opór w SLD ws. Ogórek. "Królik z kapelusza"

Kandydatka SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek ma kłopot z uzyskaniem poparcia od kolegów z partii. Na razie - to kandydatka tylko Leszka Millera, który wziął na siebie promocję kandydatki i jej przygotowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Prezydent "strażnikiem żyrandola"? To "rozmijanie się z prawdą i zdrowym rozsądkiem"

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał w "Faktach po Faktach", że jego prezydentura jest znacznie bardziej aktywna niż jego poprzedników. Wykluczył debatę ze swoimi rywalami przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. - Nie było takiego zwyczaju, a ja zwyczaje szanuję - wyjaśnił. Ocenił, że środowisko polityczne, które reprezentuje jego kontrkandydat Andrzej Duda (zgłoszony przez PiS) nigdy nie reagowało na zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego, a teraz jest "jakieś ADHD", które powoduje, że "ciągle czegoś chcą i o coś apelują".

Mordercy i gwałciciele na wolności. Interweniuje Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka zainteresował się sprawą morderców i pedofilów, którzy powinni być izolowani, a - przez opieszałość sądów i biegłych - wychodzą na wolność. Marek Michalak zwrócił się do ministra sprawiedliwości o przekazanie informacji ws. postępowań sądowych dotyczących tych skazanych.

Kaczyński atakuje Komorowskiego w liście do PiS: "reprezentuje skrajnie lewe skrzydło PO"

Bronisław Komorowski na celowniku Jarosława Kaczyńskiego. W liście do członków partii, prezes PiS zarzuca prezydentowi "obronę WSI, przyjaźń z Januszem Palikotem i nienawistny stosunek do śp. Lecha Kaczyńskiego". PO odpowiada: - Jeśli się atakuje konkurenta politycznego, to po pierwsze, nie wystawia się dublera, tylko staje się samemu, a po drugie, używa się argumentów przyzwoitych.

Sejm za ratyfikacją konwencji antyprzemocowej. PiS: Nie uznajemy tej decyzji

Sejm uchwalił w piątek ustawę ws. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Głosowanie poprzedziła burzliwa wymiana zdań. Posłowie PiS i SP mówili o hańbie, mordowaniu naszej cywilizacji i niszczeniu narodu. Po głosowaniu PiS oświadczyło, że nie uznaje decyzji parlamentu.

Rada krajowa PO poparła kandydaturę Komorowskiego

Rada Krajowa PO udzieliła w piątek poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i zainaugurowała tym samym kampanię wyborczą przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami głowy państwa. Prezydent podczas przemówienia zapewnił, że głównym celem jego prezydentury będzie bezpieczeństwo Polski.

Ratyfikacja konwencji przedwczesna? "Niczym nie zagraża"

- Potrzebny jest nam międzynarodowy nacisk i dokument, do którego trzeba będzie się odwoływać - stwierdziła we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Renata Durdy, kierownik pogotowia Niebieska Linia, mówiąc o spornej konwencji antyprzemocowej. Zdaniem prof. Andrzeja Zolla jej ratyfikacja jest przedwczesna.

Przekroczysz prędkość o 50 km/h - stracisz prawo jazdy

Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o minimum 50 km/h w obszarze zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. Z taką samą sytuacją spotkają się przewożący w aucie zbyt dużą liczbę osób. To propozycje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które znalazły się w przyjętej dziś przez Sejm nowelizacji ustawy m.in Kodeksu karnego.

Wójt z zarzutami wygrywa wybory. Z dziennikarzami rozmawiać nie chce

Andrzej Żmuda-Trzebiatowski, wójt Przechlewa na Kaszubach, po sądzie chodzi tyłem i ucieka przed reporterem. Choć dostał zarzuty za prowadzenie samochodu po pijanemu, wciąż cieszy się niezmiennym poparciem swoich wyborców. W cuglach wygrał ostatnie wybory samorządowe. - Ja na wójta nie powiem nic, bo jest dobry chłop - mówi jedna z mieszkanek. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Tną się w szpitalu psychiatrycznym. "Samookaleczenie jest elementem wentylacji emocji"

Tną się, żeby "czuć, że żyją". Trwale się okaleczają. W szpitalu psychiatrycznym w Łodzi można już mówić o prawdziwej pladze samookaleczeń, a nawet prób samobójczych. - Ten oddział to kryminał - mówi reporterce "Blisko ludzi" TTV Marcie Kolbus matka jednej z nastoletnich pacjentek. - Samookaleczanie jest elementem wentylu bezpieczeństwa - odpowiada dyrektor szpitala Monika Domaradzka. Placówką zainteresowała się prokuratura.

Jest akt oskarżenia dla "Froga". Robert N. stanie przed sądem

- Prokuratura Okręgowa w Płocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Robertowi N. - poinformował portal tvn24.pl Dariusz Korneluk, szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. "Frog" odpowie m.in. za sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

"Węgiel u nas jest tylko rosyjski. Polski jest za drogi". Kim jest przywódca związkowców?

To on kilka dni temu wyprowadził rolników na drogi. Specjalizuje się w tym od początku swojej związkowej i politycznej kariery. Kiedyś w Samoobronie, dziś jest szefem rolniczego OPZZ. Sławomir Izdebski, człowiek ze specyficznym darem bilokacji. Broni interesów rolników i popiera górników. A jednocześnie prowadzi biznes, który z tymi interesami stoi w pewnej sprzeczności. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Projekt ws. tabletki "dzień po" niezgodny z prawem? "Nie możemy legitymować"

Tabletki "dzień po" tylko po udokumentowaniu wieku powyżej 15 lat - taką formułę wydawania najbardziej kontrowersyjnego ostatnio medykamentu zaproponowało Ministerstwo Zdrowia. Aptekarze pytają, dlaczego to oni mają legitymować młode pacjentki. I podejrzewają, że propozycja resortu zdrowia jest w ogóle niezgodna z prawem. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Doświadczeni żołnierze opuszczą polską armię. Tak każą przepisy

Ponad 30 tysięcy czynnych żołnierzy ma się pożegnać z armią w najbliższych latach – wśród nich są także ci mający za sobą misje w Iraku i Afganistanie. Dlaczego wojsko w trudnych czasach chce się pozbyć dobrze wyszkolonych i doświadczonych żołnierzy? Bo tak każą przepisy, które stawiają mundurowych w sytuacji bez wyjścia. Materiał "Faktów" TVN.

Duda: Komorowski jest pozbawiony wyczucia politycznego

Mam odpowiednie kwalifikacje, aby zostać prezydentem RP - powiedział w "Jeden na jeden" Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, odnosząc się do słów Bronisława Komorowskiego, że prezydent powinien posiadać "kwalifikacje i doświadczenie konieczne do wypełniania konstytucyjnego obowiązku zwierzchnika Sił Zbrojnych".