Kampania promująca zmiany w sądownictwie to "dynamit pod państwo"

To publiczne pieniądze wykorzystywane przez fundację, która ma promować polską markę, do atakowania jednej z władz konstytucyjnych przez inną władzę - mówił w "Tak jest" o kampanii dotyczącej reform w wymiarze sprawiedliwości rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek. - To sytuacja bez precedensu, kiedy dochodzi do takiej kampanii nienawiści - dodał.

"Tworzą nowe ORMO". MON chce, żeby policja szkoliła Wojska Obrony Terytorialnej

Policja powinna przekazywać swoje informacje Wojskom Obrony Terytorialnej i szkolić jej członków - wynika z projektu, który powstał w Ministerstwie Obrony Narodowej. Dokument o współpracy z WOT trafił już do Komendy Głównej Policji. - Projekt umowy bardzo mnie niepokoi - komentuje generał Adam Rapacki, były wiceszef policji. Krytykuje go także generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Syn prokuratorów pobił sąsiada za wezwanie policji. Policja przeprasza, sprawca na wolności

25-latek został skatowany za to, że wezwał policję do hałaśliwych sąsiadów. Jednym z napastników był syn prokuratorów. Drugi groził 25-latkowi i jego żonie śmiercią, jeśli znowu wezwą policję. Dotąd podejrzani nie zostali aresztowani mimo zażalenia prokuratury. To poszkodowani musieli uciekać z miasta. Po publikacjach w mediach policja przeprosiła 25-latka i zaproponowała ochronę. Odmówił.

Saakaszwili ścigany za przedarcie się na Ukrainę. Szef MSW porównuje to do Donbasu

Ukraińska policja wszczęła postępowanie wobec byłego prezydenta Gruzji i byłego gubernatora Odessy na Ukrainie Micheila Saakaszwilego. W niedzielę wieczorem Saakaszwili przedarł się przez zamkniętą granicę polsko-ukraińską. Szef MSW Arsen Awakow porównał to do wydarzeń z 2014 roku na granicy w Donbasie, gdzie konflikt poprzedzony został przez liczne nielegalne przekraczanie punktów kontrolnych z Rosją.

Litwa i Ukraina protestowały, Błaszczak ogłasza zmiany w polskich paszportach

763 tysięcy osób przedstawiło swoje opinie w sprawie nowego polskiego paszportu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości - ogłosił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W związku z tym, jak dodał, z projektu dokumentu znikną wizerunki Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich, przeciwko użyciu których protestowały Litwa i Ukraina. Pojawi się za to coś innego.

Robili selfie z ciałem Ewy Tylman. Tłumaczyli, że to przez "odpadniętą stopę"

Dwaj pracownicy firmy pogrzebowej, którzy w lipcu ubiegłego roku mieli robić zdjęcia ciału Ewy Tylman, zostali oskarżeni o znieważenie zwłok. Podczas pierwszej rozprawy przyznali się do winy. - Ciało było w takim stanie, że ta odpadnięta stopa nie była winą z naszej strony - tłumaczył motywy działania jeden z oskarżonych. Chcą dobrowolnie poddać się karze 10 tysięcy złotych grzywny. Sąd ogłosi wyrok w tej sprawie 25 września.

Karczewski o decyzji prezydenta: pewnego rodzaju zawód

Pochodzimy z jednej formacji politycznej, jesteśmy kolegami, ale przede wszystkim mamy takie same poglądy - ocenił w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Przyznał też, że decyzja prezydenta o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa była "pewnego rodzaju zawodem".

Spotkanie Duda-Kaczyński "trochę jak kiedyś Breżniewa z Carterem"

- Powinno być rutyną, że prezydent spotyka się z szefem partii, z której się wywodzi i nikt tego specjalnie nie ogłasza, nie stoją dziesiątki reporterów pod Belwederem, żeby o tym powiedzieć - komentował rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim poseł PO Tomasz Siemoniak, gość programu "Jeden na jeden".

Rzecznik Andrzeja Dudy: czy PiS spłacił dług wobec prezydenta?

To prezydenckie zwycięstwo Andrzeja Dudy wywołało falę, na której PiS zdobył bezwzględną większość w Sejmie. Gdyby Andrzej Duda nie wygrał wyborów, a przypominam, że Prawo i Sprawiedliwość nie miało dla niego żadnej alternatywy, to prezydentem byłby dzisiaj Bronisław Komorowski - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński w wywiadzie dla "Wprost".

Wycinka przed Trybunałem Sprawiedliwości. Rusza postępowanie w sprawie Polski

Polski rząd przekonuje, że cięcia są niezbędne, by chronić siedliska rzadkich gatunków oraz by zapewnić bezpieczeństwo publiczne. I tak najpewniej będzie argumentować w Luksemburgu, gdzie w poniedziałek przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpocznie się postępowanie w sprawie decyzji o natychmiastowym wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej.