- Chcieliśmy bardzo podziękować i pogratulować tak pięknych, wspaniałych efektów, wysiłków, talentu i zabiegów, by polski film rozsławić, pokazać jego ciekawe oblicze - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z twórcami "Idy", "Naszej klątwy" i "Joanny".

- Magdalena Ogórek nie milczy. Proszę pozwolić jej robić kampanię tak, jak uważa to za właściwe. To są jej suwerenne decyzje i trzeba to uszanować - mówił w "Jeden na jeden" Leszek Miller, szef SLD, pytany, kiedy kandydatka SLD zacznie swobodnie wypowiadać się dla mediów.

W niedzielny wieczór wybuchł spór o finansowanie partii politycznych w początkach polskiej demokracji. Wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak na Twitterze - przy okazji dyskusji o stosunku poszczególnych partii do Rosji - napisał o Leszku Millerze "wożącym pieniądze z Moskwy". Tomasz Kalita z SLD odpowiedział komentarzem o "szmuglowaniu" pieniędzy przez obecnych polityków PO i finansowaniu KLD - dawnej partii Donalda Tuska przez niemiecką prawicę.

Zabójstwo byłego wicepremiera Rosji i działacza opozycji Borysa Niemcowa może oznaczać, że Władimir Putin „nie jest tak wszechpotężny”, jak by się wydawało, a zuchwałość morderstwa w bezpośredniej bliskości Kremla wygląda tak, jakby ktoś działał wbrew interesom prezydenta - stwierdził w „Faktach po Faktach” w TVN24 były ambasador RP w Rosji, Stanisław Ciosek.

- Ostatnie poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego dla różnych inicjatyw politycznych nie kończyło się raczej dobrze. Życzmy pani Magdalenie, żeby jej nie poparł - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksandra Jakubowska, była rzeczniczka rządu. Zdaniem Jarosława Sellina (PiS) - który w swej karierze politycznej także ma funkcję rzecznika - Leszek Miller wykonał "sprytny ruch", wystawiając Ogórek do wyścigu o fotel prezydenta.

Identyfikacja kolejnych ofiar komunizmu to budzenie przekonania, że nawet najtragiczniejszy fragment naszej historii musi być przeżywany, inaczej zwyciężyłaby myśl, aby zbrodnie ukryte uczynić zbrodniami nieważnymi - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. W niedzielę w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w trakcie której przedstawiono nazwiska pięciorga kolejnych żołnierzy powojennego podziemia - ofiar komunistycznego terroru, których ciała udało się zidentyfikować. Wśród nich jest legendarna "Inka".

- Wierzę, że w niedługim czasie uda nam się w Polsce zbudować muzeum Żołnierzy Wyklętych – mówił kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda w niedzielę w Gdańsku, podczas uroczystości na Cmentarzu Garnizonowym związanych z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych.

- Pani z biura prasowego kancelarii prezydenta dostanie ode mnie bukiet kwiatów. Dzięki niej mówimy o wystąpieniu Andrzeja Dudy. Nagłośniła nasz program - mówił w "Kawie na ławę" Marcin Mastalerek (PiS), komentując wypowiedź Joanny Trzaski-Wieczorek, która nazwała plagiatem umowę programową zaprezentowaną przez kandydata PiS na prezydenta. - Gdyby nie wystąpienie pani z kancelarii prezydenta nikt by się nie zainteresował programem Dudy - komentował Adam Szejnfeld (PO).

Część z 200 mieszkańców ewakuowanych z bloków w Skarżysku-Kamiennej wróciło już do swoich domów. Lokatorzy jednego z budynków nadal czekają na usunięcie awarii. Mieszkańcy w nocy musieli opuścić swoje domy, z powodu wycieku gazu z podziemniej instalacji.

- Jak sobie wyobrazimy Wielką Brytanię i Polskę jako łąki, to jaka jest różnica? Prawo i podatki - mówiła Magdalena Ogórek, kiedy odwiedziała jeden z łódzkich bazarów. Według Sojuszu, kandydatka SLD rozpoczęła "najważniejszą część swojej kampanii", czyli "bezpośredni kontakt z wyborcami".

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w sobotę aresztował na trzy miesiące 37-letniego Przemysława P., który przed kilkoma dniami wysłał mailem fałszywą informację do biur Radosława Sikorskiego, o podłożeniu ładunku wybuchowego.