Pierwsi ruszyli dzieciom na ratunek. "Dziękujemy za każdą parę skarpet". Wzruszający list rodziców

Drzewa łamały się jak zapałki. Odcięły od świata harcerski obóz w Suszku. Olga i Asia zginęły, a kilkadziesiąt dzieci zostało rannych. Na pomoc ruszyli oni - mieszkańcy Lotynia i Nowej Cerkwi. Ratowali innych, choć sami w nawałnicy stracili domy. Rodzice harcerzy napisali do nich list: "Dziękujemy za każdą parę skarpet, która ogrzała ich przemarznięte stopy i każdy gest, który rozgrzał ich przerażone serca".

Tusk będzie przesłuchany jako świadek w procesie Arabskiego

Donald Tusk będzie wezwany na świadka w procesie w sprawie organizacji lotu z 10 kwietnia 2010 r., w którym oskarżony jest m.in. były szef kancelarii premiera Tomasz Arabski - poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie. Przesłuchanie Tuska miałoby nastąpić na koniec procesu.

Spowodowała zderzenie auta, ciężarówki i cysterny. Mandat 500 złotych

Kobieta, która spowodowała zderzenie samochodu osobowego, ciężarówki i cysterny na A4 w środę została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. - Sprawa nie budzi wątpliwości - skomentował decyzję policji młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Nagranie zdarzenia otrzymaliśmy od Reportera 24.

"Droga przez miasto jak ekspresówka, piesi jak ruchome cele"

- To miejsce to jakiś koszmar, co chwilę dzieje się coś złego - mówi mieszkający niedaleko skrzyżowania ul. Mazowieckiej z al. Rataja w Skierniewicach pan Piotr. Dwa dni temu zginęła tu piesza, a do niebezpiecznych sytuacji dochodzi tutaj - jak twierdzą miejscowi - niemal codziennie.

Premier: nie ma mowy o polexicie

- Polski rząd nigdy nie zgodzi się na to, żeby rozmawiać o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej - oświadczyła premier Beata Szydło na czwartkowym spotkaniu z ambasadorami RP.

Polska vs. Unia Europejska. Wyjaśniamy procedury i konsekwencje

Co może zrobić Komisja Europejska i inne instytucje Unii Europejskiej w sprawie Polski? Maciej Sokołowski, korespondent TVN24 w Brukseli, wyjaśnia, czym różnią się od siebie procedury naruszenia unijnego prawa i procedura ochrony praworządności oraz jak działa Artykuł 7.

Waszczykowski: trudno, będziemy się bronić

- Bezpieczeństwo Polski jest ważniejsze, niż nierozważne decyzje instytucji europejskich w sprawie uchodźców - oświadczył szef MSZ, Witold Waszczykowski. Jego zdaniem, decyzja o relokacji uchodźców była podjęta niezgodnie z prawem. Jeśli Polska nie wykona zaleceń Unii Europejskiej, sprawa może trafić do Trybunału Sprawiedliwości.

Prace nad prezydenckimi projektami dobiegają końca. Jak przyjmie je PiS?

Z nieoficjalnych informacji zdobytych przez TVN24 wynika, że prace nad projektami ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości w Pałacu Prezydenckim dobiegają końca. Nadszedł czas na konsultacje, a miarą kompromisu w obozie władzy będzie sposób, w jaki rząd premier Beaty Szydło przyjmie zmiany proponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę, po tym, jak zawetował on ustawy, których orędownikiem był Zbigniew Ziobro. Materiał pochodzi z magazynu "Polska i Świat".

Prof. Królikowski: decyzja prezydenta o wetach genialna, mądra i propaństwowa

- Rozumiem zamysł przebudowy sądownictwa i potrzebę korekty, ale to były projekty krótkowzroczne - mówił w "Kropce nad i" o zawetowanych przez Andrzeja Dudę dwóch ustawach zmieniających sądownictwo profesor Michał Królikowski, który doradza prezydentowi w pracach nad nowymi propozycjami. - Nie dopuszczam sytuacji, że można lojalnością wobec państwa tłumaczyć tak radykalny zamach na instytucje - dodał.

"Wyjąć kulturę z bieżącej naparzanki"

- Chcielibyśmy stać się siłą, z którą trzeba się liczyć - mówił w "Tak jest" w TVN24 pisarz Zygmunt Miłoszewski. - Kultura to jedna z najsilniejszych broni, jakie wykształca społeczeństwo - wtórował mu Andrzej Saramonowicz, pisarz i scenarzysta. Twórcy komentowali w studiu TVN24 akcję polskich artystów Kultura Niepodległa.