Wójt zatrzymany za łapówki. Usłyszał zarzuty

Agenci Centralnego Biura Korupcyjnego zatrzymali wójta gminy Ostrów w woj. podkarpackim orz biznesmena z branży drogowej. Śledztwo dotyczy łapówek w zamian za zlecenia prac remontowych i przyjęcia do pracy w urzędzie. Wójt usłyszał zarzuty korupcyjne.

Zatrzymany po przepychankach o źle zaparkowany radiowóz. "Doszło do znieważenia policjanta"

Policyjny radiowóz stał na chodniku, wzdłuż przejścia dla pieszych. To wzbudziło zainteresowanie. Na miejsce dotarli też nieumundurowani policjanci. Doszło do przepychanek słownych ze świadkiem, a - według policji - również do znieważenia funkcjonariusza. Dlatego tłumaczą funkcjonariusze - pan Wojciech został zatrzymany. On sam twierdzi, że nic złego nie zrobił. Policja prowadzi dwa postępowania w sprawie incydentu.

Żołnierze uratowali małą sarenkę

Szczęście w nieszczęściu miała mała sarenka potrącona przez samochód w Łodzi. Leżące na drodze zwierzę wymijały kolejne samochody, ale w końcu pojawili się dwaj żołnierze Żandarmerii Wojskowej. - Przenieśli sarenkę z drogi i wezwali pomoc. Bez nich nie miałaby szans - opowiadają funkcjonariusze Animal Patrolu, do którego zadzwonili wojskowi.

Zdemolowali halę, zabrali "sektorówkę" Arki Gdynia

Napastników było kilkudziesięciu. Byli zamaskowani i uzbrojeni w kije baseballowe. Wybili szyby, zniszczyli drzwi i parkiet. Straty szacowane są na kilka tysięcy złotych. Najprawdopodobniej byli to pseudokibice. Zabrali flagę Arki, przygotowywaną na zbliżające się derby Trójmiasta.

"Człowiek niepoważny na bardzo poważnym stanowisku"

Politycy opozycji krytykują szefa MON Antoniego Macierewicza za podanie przez niego informacji o tym, że mistrale "zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara". Ich zdaniem minister kompromituje Polskę. Macierewicza bronią posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Ogrodzili drogę, którą miasto wybudowało na ich działkach

Przez lata wszystko było w porządku: z asfaltu wylanego na ul. Dennej korzystali i mieszkańcy i kierowcy szukający skrótu na drodze pomiędzy łódzkimi osiedlami. Wszystko zmieniło się, kiedy okazało się, że wybudowana lata temu droga powstała częściowo na gruntach mieszkańców. Ci zagrodzili więc "ich" fragment jezdni i żądają od urzędników rozwiązania problemu. A na Dennej - jak nigdy - zaczęły robić się korki.

Prezydent o aborcji: dzieci z zespołem Downa powinny być chronione

- Jestem przeciwny jakiejkolwiek formie karania kobiet. Dobrze się stało, że projekt zakładający takie rozwiązanie został odrzucony - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "wSieci". Był pytany także o przetarg na śmigłowce dla wojska, relacje z Jarosławem Kaczyńskim i o to, czy popiera kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję w RE.

Droga-widmo w gminie Bełchatów. "Fikcyjnie zlecono i odebrano roboty"

To droga istniejąca na papierze – ale nie chodzi o taką, która jest dopiero w planach. Takich są tysiące. Ta jest natomiast wyjątkowa, bo były plany, pieniądze i remont, który teoretycznie się odbył – ale praktycznie jest, jak było przed nim. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym przypadkiem.

Tydzień pod znakiem Antoniego Macierewicza. Zamieszanie wokół mistrali i tytuł Patrioty Roku

Polityczny tydzień bez wątpienia należał do niego. Mijający rok w pewnym sensie także. Antoni Macierewicz odebrał w Krakowie tytuł Patrioty Roku, przyznawany przez lokalne wydawnictwo. Uroczysta chwila była swoistą osłodą na gorzką krytykę, która spada na głowę ministra obrony narodowej. Mistrale, Egipt, Rosja - to połączenie wciąż budzi pytania w kraju i za granicą.  Materiał programu "Fakty po Południu" TVN24.

Druga rocznica tragicznej śmierci Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy i ich synka Remika

Dwa lata temu, 23 października 2014 r. przed godziną 5 rano w kamienicy u zbiegu ulic Chopina i Sokolskiej w Katowicach, nastąpiła eksplozja gazu, która niemal doszczętnie zniszczyła budynek. Po katastrofie poszukiwane były trzy osoby: reporter Faktów TVN Dariusz Kmiecik, jego żona – dziennikarka TVP Katowice Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich syn Remigiusz. Po kilkunastu godzinach pracy ratownicy dotarli do ciał ofiar. Materiał "Faktów po Południu".

Prezydent w Budapeszcie: Polacy i Węgrzy "wielokrotnie krwią płacili za wolność"

- Zryw poznańskich robotników do wolności w 1956 r. dał impuls powstaniu węgierskiemu - mówił w niedzielę w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda, który przybył na obchody 60. rocznicy rewolucji węgierskiej. Jak podkreślił, Polacy i Węgrzy "wielokrotnie krwią płacili za wolność". Premier Orban oświadczył z kolei, że "zadaniem miłujących wolność ludów Europy jest dziś uratowanie Brukseli przed zsowietyzowaniem".

"Nie składamy parasolek". Protesty kobiet

W niedzielę po południu w wielu miastach w Polsce i za granicą, organizatorki mówią nawet o ponad 100 miejscowości, trwał Ogólnopolski II Strajk Kobiet, który ma być kontynuowany także w poniedziałek. - Nie składamy parasolek - mówiły demonstrujące. Kulminacją wydarzeń w Warszawie była manifestacja przed Sejmem.

"To jest druga runda". Dziś i jutro kolejne protesty kobiet

- Myślę, że ważniejsze niż liczebność jest to, że te protesty trwają. My protestujemy już niemalże siedem miesięcy - mówiła we "Wstajesz i weekend" Barbara Baran z grupy Dziewuchy Dziewuchom. Niedziela i poniedziałek upłyną pod znakiem ogólnopolskich protestów kobiet.