PiS chce zmian w sądownictwie. "To wywraca konstytucyjny porządek"

W środowym bloku głosowań Sejm zdecyduje, czy przeprowadzić trzecie czytanie projektów nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów - poinformował w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Głosowanie nad projektami już kilka razy było zdejmowane z porządku obrad.

Ciężarówka wjechała w autokar wiozący dzieci. Pięć osób w szpitalu

W miejscowości Wikłów koło Częstochowy w godzinach porannych doszło do wypadku. Ciężarówka transportująca odpady wjechała w tył autokaru wiozącego dzieci na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego. Według informacji przekazanych przez policję, wśród dzieci nie ma poważnie rannych, jednak po wstępnych oględzinach kilka osób trafiło do szpitala.

Nie żyje profesor Lech Morawski

Nie żyje prof. Lech Morawski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego oraz były wykładowca prawa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Trybunał Konstytucyjny odroczył sprawę wyboru trzech sędziów

Trybunał Konstytucyjny odwołał wyznaczony na czwartek termin rozprawy w sprawie konstytucyjności wyboru w 2010 roku trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Stanisława Rymara, Piotr Tulei i Marka Zubika. Wiceprezes Trybunału Mariusz Muszyński poinformował, że powodem jest wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wyłączenie go z tej sprawy.

"To były sekundy i już leżeliśmy na boku, było słychać krzyki"

- To się bardzo szybko działo. To były sekundy, chwila moment i już leżeliśmy na boku, było słychać krzyki - opowiada jedna z nastolatek podróżujących autokarem, który uległ wypadkowi na północy Serbii. Turyści z Polski wracali nim z Grecji. W wyniku wypadku zginął jeden z kierowców, a ponad 20 osób odniosło obrażenia.

Tajemnicza terapia amigdaliną. "Przecież chemioterapia nie leczy"

Przedsiębiorca z Nowego Sącza amigdaliną "leczy" chorych na raka - ustalili reporterzy programu "Uwaga!" TVN. Problem w tym, że onkolodzy od lat nie pozostawiają na tej metodzie suchej nitki i twierdzą, że szkodzi ona pacjentom. Jednym z nich był 12-letni Boguś, który chorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną - nowotwór w 90 procentach przypadków wyleczalny. Jego matka zdecydowała się na leczenie niekonwencjonalne syna. Chłopiec po kilku miesiącach zmarł.

"Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł przejechać się tym polskim, wspaniałym, komunistycznym fiatem"

Mały, biały fiat 126p - kupiony i odrestaurowany przez mieszkańców Bielska-Białej specjalnie dla Toma Hanksa - trafi do niego jesienią. Amerykański aktor, jadąc przez Nowy Jork, nagrał wideo, w którym ogłosił: "Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł przejechać się fiatem". - Tym polskim wspaniałym, komunistycznym fiatem. Zrobię wszytko, co mogę, aby dobrze się nim zająć - zapowiedział. Hanks podjął też próbę wypowiedzenia nazwy miasta Bielsko-Biała w języku polskim i podkreślił, że jest szczęściarzem. (materiał magazynu "Teleserwis")

Dera o propozycji szefa MSWiA: nie szedłbym w tę stronę

Utrzymujmy styl pokojowy. Ja bym osobiście nie szedł w tę stronę, żeby obarczać kosztami tych, którzy blokują demonstracje. To jest w demokracji niepotrzebne - mówił w "Tak jest" w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Odniósł się w ten sposób do propozycji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, aby tak zmienić ustawę o zgromadzeniach, by można było obciążyć kosztami ochrony manifestacji tych, którzy je blokują.

Wypadek polskiego autokaru w Serbii. Kierowca zatrzymany

W wyniku wypadku autobusu na północy Serbii zginął polski obywatel, a ponad 20 odniosło obrażenia - poinformowało we wtorek po południu biuro prasowe MSZ. Autokar, wiozący wracających z Grecji polskich turystów, wypadł z drogi i się przewrócił. Jak relacjonowała wieczorem specjalna wysłanniczka TVN24 Agnieszka Veljkovic, kierowca, który w momencie wypadku prowadził pojazd, został zatrzymany na 48 godzin.

Kaczyński "po raz pierwszy zarysował kres maszerowania co miesiąc"

Sądzę, że to była bardzo ważna wypowiedź prezesa - powiedział Tomasz Siemoniak w programie "Kropka nad i", oceniając słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS stwierdził, że miesięcznice będą obchodzone tak długo, aż na Krakowskim Przedmieściu staną pomniki upamiętniające ofiary tragedii smoleńskiej.

"Dokonuje się zamach na wasze wolności"

Jeśli chodzi o prawa człowieka, kwestie wolnościowe, godnościowe, to nie ma usprawiedliwienia dla tego, co się dzieje - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Celiński, były minister kultury, senator i opozycjonista w PRL. Komentował wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu w 87. miesięcznicę smoleńską.

Schetyna o Błaszczaku: on nie rozumie tego, co mówi

PiS boi się Polaków, boi się warszawiaków, boi się innego zdania - mówił lider PO Grzegorz Schetyna odnosząc się do obchodów miesięcznicy smoleńskiej. - Ten spektakl, to odgradzanie, odsuwanie ludzi, którzy przyszli na Krakowskie Przedmieście, jest pokazem strachu. Oni się naprawdę boją - dodał.

Tak z bliska wyglądała wielka detonacja. MON pokazuje nagranie

Dwumetrową, ważącą pół tony bombę z lat II wojny światowej, zdetonowali w poniedziałek saperzy na poligonie w Orzyszu. Wcześniej niewybuch został znaleziony w Białymstoku podczas przebudowy jednej z ulic. Akcję usunięcia i przewiezienia bomby na poligon realizował 16. Patrol Rozminowywania w Białymstoku, zabezpieczany przez Żandarmerię Wojskową i policję. Na ten czas ewakuowano blisko 10 tysięcy osób.

Zaskakująca deklaracja o "polskich kłach". "Rozbudowa do niebotycznych rozmiarów"

Nie około 50, ale 160 - tyle ma być wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu Homar, najsilniejszej polskiej artylerii. Tak przynajmniej oznajmił dzisiaj Antoni Macierewicz. - To tylko deklaracja - mówi tvn24.pl ekspert Dariusz Cielma, który pozostaje sceptyczny co do słów ministra. Zwraca uwagę, że oznacza to wydanie kilkunastu miliardów złotych zamiast kilku planowanych dotychczas.

"Mamy armagedon. Musimy przerwać spektakl". Nie wierzyli, śmiali się, a las znikał, jak 25 lat temu

Wichura zniszczyła w piątek 1,5 ha lasu. Ponad stuletnie dęby. W domu kultury trwał właśnie spektakl teatralny. Widzowie nie wierzyli, że wokół nich właśnie powtarza się armagedon. - Śmiali się, gdy prosiłem o spokojne opuszczenie sali. Myśleli, że to część przedstawienia - opowiada dyrektor. To ten sam las, który płonął w 1992 roku, w największym pożarze w powojennej Europie.

Polacy ocenili pracę posłów, prezydenta, Trybunału

29 procent badanych pozytywnie ocenia pracę posłów, negatywnie - 56 procent. O prezydenturze Andrzeja Dudy z uznaniem wypowiada się 55 procent ankietowanych, 35 procent jest z niej niezadowolonych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.