Petru: nie dam się zastraszyć

- Nie będę się zrzekał immunitetu w sytuacji, kiedy pozew ma charakter czysto polityczny. Chodzi o wyeliminowanie mnie z gry - mówił w "Jeden na jeden" Ryszard Petru. Odniósł się w ten sposób do wniosku o uchylenie mu immunitetu złożonego przez pełnomocnika Macieja Wąsika, zastępcy koordynatora do spraw służb specjalnych.

"Czy ja wyglądam na Jamesa Bonda?". Kariera wiceprezesa Trybunału

Mariusz Muszyński to "najbardziej mroczna postać" w historii Trybunału - jak stwierdził jeden ze zwolnionych urzędników. Na pewno jest to postać z pewną tajemnicą w życiorysie. Tajemnicą, której on sam nigdy nie zaprzeczył, ale też nigdy jej nie wyjaśnił. Choć miał do tego okazję, gdy kandydował na sędziego Trybunału. Materiał "Czarno na białym" TVN24.

Petru: To nie były konsultacje tylko teatr. Potrzebne jest ostateczne starcie

Mam wrażenie, że prezydent myśli bardzo podobnie jak Jarosław Kaczyński, tylko używa dużo ładniejszych słów i mniejszej agresji - stwierdził w "Jeden na jeden" lider Nowoczesnej Ryszard Petru, komentując środowe konsultacje z Andrzejem Dudą. Dotyczyły one przygotowywanych przez prezydenta projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Kolejny popis posła Giżyńskiego. "Budka Suflera i Boney M"

Słynący ze swoich krótkich oświadczeń na temat opozycji poseł PiS Szymon Giżyński znów zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią. - Na niemieckim rynku muzycznym pojawiły się dwie nowe, entuzjastycznie przyjęte kapele: Budka Suflera i Boney M - rzucił z mównicy sejmowej podczas swojego 18-sekundowego wystąpienia. Co dokładnie miał na myśli parlamentarzysta? Wszystko podpatrzyło „Szkło kontaktowe”.

Znikające zdjęcia, zamknięte drzwi, scena-symbol. Kulisy sądowej rewolucji

Kulisy sądowej rewolucji, której symbolem są nie tylko znikające z korytarzy Trybunału Konstytucyjnego zdjęcia poprzedników, czy gabloty z historią konstytucji. O wiele bardziej wymowne stały się drzwi tej instytucji - zamknięte dla mediów, a otwarte dla polityków rządzącej partii. Opowiadają o tym Tomaszowi Marcowi urzędnicy i prawnicy, do niedawana pracujący w Trybunale Konstytucyjnym. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Kampania billboardowa? "Wymierzona w prezydenta, ma go zdyskredytować"

Kampania billboardowa jest próbą sił za publiczne pieniądze, żeby zdyskredytować pana prezydenta - stwierdził w "Kropce nad i" TVN24 Borys Budka, były minister sprawiedliwości. Zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki (Kukiz'15), prezydent Duda zgodził się z nim, że kampania "nie pomaga nam rozwiązywać problemów z polskim wymiarem sprawiedliwości".

Informacje z policji dla Obrony Terytorialnej? "Istotą jest, czy nie będzie to nadużywane"

Zapis w zakresie wymiany informacji może być zapisem, który będzie niebezpieczny, w zależności od tego, kto i jak będzie go interpretował - skomentował w "Faktach po Faktach" TVN24 projekt umowy Wojsk Obrony Terytorialnej z policją były prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. Były wiceszef policji generał Adam Rapacki podkreślił z kolei, że w zakresie działania WOT powinno znaleźć się zastrzeżenie, iż siły te nie mogą być wykorzystywane do przywracania porządku publicznego wewnątrz kraju.

Kiedy prezydent przedstawi swoje projekty? Rzecznik podaje możliwy termin

To były dobre, merytoryczne rozmowy. Przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych podkreślali potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po zakończeniu spotkań Andrzeja Dudy w sprawie projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Dodał, że "wielce prawdopodobne" jest, iż prezydenckie projekty zostaną przedstawione 25 września.

Pięć godzin rozmów z klubami. Zakończyły się konsultacje u prezydenta

W Pałacu Prezydenckim odbyły się konsultacje w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Z Andrzejem Dudą spotkały się delegacje PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL. Jak poinformował po rozmowach rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, jest "wielce prawdopodobne", że projekty zostaną przedstawione 25 września.

Paweł Kukiz trafił do szpitala. "Zmiany miażdżycowe, niewydolność oddechowa"

- Będę żył, czuję się coraz lepiej, bronchoskopia nie wykazała nowotworu, a pani doktor pochwaliła, że przeszedłem badania bardzo dzielnie - poinformował w środę wieczorem Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz'15 trafił do szpitala. Według jednego z jego bliskich współpracowników będzie wyłączony z działalności zawodowej do końca miesiąca.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" może skończyć się w sądzie

Postępowanie prezydent Warszawy w sprawie kampanii "Sprawiedliwe sądy" może skończyć się ustanowieniem zarządcy przymusowego w Polskiej Fundacji Narodowej. Wszystko zależy od tego, co zrobi teraz fundacja, co potem uczyni prezydent Warszawy i co ewentualnie ostatecznie orzeknie sąd. Tymczasem w najbliższy poniedziałek kampanią zajmie się Państwowa Komisja Wyborcza.

Wstrzymane przesłuchanie. "Jedna rozmowa opisana na dwa sposoby"

Komisja śledcza do spraw Amber Gold wstrzymała kolejny etap przesłuchania, w którym zeznawać miał świadek związany ze spółką, mecenas Paweł Kunachowicz. Okazało się, że członkowie komisji dysponują dwoma różnymi protokołami z podsłuchanych rozmów telefonicznych między dzisiejszym świadkiem Emilem Maratem a Marcinem P. - byłym prezesem spółki.

Szymański po słowach Junckera: nieporozumienie trwa

Wystąpienie szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera w Parlamencie Europejskim dowodzi, że Polska i Bruksela różnią się w kwestii tego, jak interpretować praworządność - powiedział wiceszef MSZ do spraw europejskich Konrad Szymański.

Ponad stuletnie sejfy z podziemi dworca i tajemnica. "Szukamy lokalnego Kwinty"

Jeden, mniejszy i już otwarty. Niestety pusty. Drugi, większy, jak na razie owiany aurą tajemniczości, bo zamknięty na cztery spusty. I nie wiadomo co jest w środku. Dwa ponad stuletnie sejfy znaleźli robotnicy w trakcie remontu dworca w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), a urzędnicy i mieszkańcy będą się teraz głowić, jak ten sezam otworzyć i go nie uszkodzić.

Jest świadek, który twierdzi, że widział kłócącą się parę, a potem ciało Ewy Tylman

Na kolejnej rozprawie przesłuchany zostanie Grzegorz W. To może być kluczowy świadek prokuratury. Twierdzi, że przy moście św. Rocha widział dwie kłócące się osoby, a później ciało martwej Ewy. Mężczyzna zwrócił się do prokuratury dopiero teraz, ponieważ wcześniej poszukiwany był listem gończym. Kiedy został ujęty przez funkcjonariuszy zdecydował, że powie o tym, co wie w tej sprawie.