Śledztwo ws. cyberwłamania do ARiMR. System zawiaduje miliardami

Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęły śledztwo dotyczące cyberwłamania do systemów informatycznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - dowiedział się tvn24.pl. Poważna ingerencja dotyczyła systemu, dzięki któremu wypłacane są miliardy złotych dotacji dla polskich rolników.

Ślisko! 11 rannych w wypadku autokaru

11 osób zostało rannych w wypadku autokaru turystycznego, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem w miejscowości Krzyżowa na Żywiecczyźnie. Według policji, kierowca na śliskiej drodze stracił panowanie nad pojazdem. Autokar przewrócił się na bok.

"PiS nam urządził trzecią falę kryzysu"

PiS zarządza gospodarką niekompetentnie, w Polsce zanikają inwestycje, a to oznacza kryzys - mówił w "Faktach po Faktach" były minister finansów Jacek Rostowski, dodając, że już teraz można mówić o jego początku.

Oklaski dla prezesa Trybunału. "Takie ciepłe, miłe pożegnanie"

- Rozumiem, że oklaski dla prezesa Rzeplińskiego były wyrazem poparcia dla osoby, która stoi na straży prawa i konstytucji - mówił w "Kawie na ławę" Rafał Trzaskowski (PO). - Jest mi przykro, że sprawa Trybunału Konstytucyjnego zeszła na poziom miary oklasków - ubolewała Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15).

"Prezydent Duda siedzi. Dlatego przejdzie do historii"

"To zdjęcie przejdzie historii" - tak jeden z dziennikarzy skomentował piątkowe owacje na stojąco dla prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Podczas Krajowego Zjazdu Adwokatury do braw nie dołączył się Andrzej Duda i jego współpracownicy. "Prezydent siedzi. Dlatego przejdzie do historii" - uważa rzeczniczka klubu PiS, Beata Mazurek.

"Instynkty ludzkie w PiS-ie nie umarły do końca"

- Żyjemy w kraju, w którym przyzwoite zachowania polityków PiS-u budzą zdumienie - mówił w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów). W ten sposób skomentował piątkową "gotowość przeprosin", zadeklarowaną przez wicepremiera Piotra Glińskiego wobec m.in. Zofii Komorowskiej i Róży Rzeplińskiej.

"Byłoby dobrze, gdyby prezydent wyciągnął lekcję"

Owacje na stojąco dla prezesa Trybunału Konstytucyjnego i chłodniejsze przyjęcie prezydenta Andrzeja Dudy. Na zjeździe adwokatury w Krakowie jasno dało się odczuć, po czyjej stoi ona stronie. Powitanie przez palestrę oraz pozycję prawdopodobnego następcy prof. Andrzeja Rzeplińskiego komentowali goście programu "Babilon" w TVN24 BiS.

Nieprawidłowości w SKOK Wesoła. ABW zatrzymała 16 osób

Zarzuty dotyczące niegospodarności i przywłaszczenia mienia przedstawiła katowicka prokuratura kilkunastu osobom, zatrzymanym w związku z nieprawidłowościami w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej Wesoła w Mysłowicach. Po przesłuchaniu wszyscy zostali zwolnieni za poręczeniami majątkowymi.

Homoseksualizm leczy modlitwą. Burza o zaproszenie

Afera o Kongres Społeczny Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Gościem wydarzenia był holenderski psycholog, który głosi, że homoseksualizm jest chorobą i można go leczyć modlitwą oraz uśmiechem. Organizator nie widzi w tym problemu, ale głosów sprzeciwu nie brakuje. Materiał magazynu "Polska i świat".

Chce być "adwokatem wszystkich adwokatów"

Adwokat Jacek Trela został prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej. Wybrał go w piątek wieczorem obradujący w Krakowie XII Krajowy Zjazd Adwokatury. Trela - dotąd wiceprezes NRA - miał jedną rywalkę - mec. Małgorzatę Kożuch z Krakowa.

"Prywatna armia Macierewicza"? Czym będą Wojska Obrony Terytorialnej

Przez część polityków nazywana jest prywatną armią Antoniego Macierewicza. Wojska Obrony Terytorialnej, bo o nich mowa, mają po przeszkoleniu osiągnąć poziom pozwalający walczyć z rosyjskimi oddziałami specjalnymi. Zapowiedział to sam minister obrony. Opozycja i eksperci mają poważne wątpliwości. Dodatkowo pojawiają się pytania, czy ta ochotnicza armia nie stanie się orężem w walce politycznej. Pytań w sprawie nowych wojsk jest więcej. Materiał "Czarno na Białym".

Wałęsa nie dał podpisów. IPN szukał po księgach kondolencyjnych

Ekspertyza grafologiczna Instytutu Pamięci Narodowej ma potwierdzić lub wykluczyć, czy pokwitowania znalezione w domu Czesława Kiszczaka, są prawdziwe i czy Lech Wałęsa w pierwszej połowie lat 70. współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. IPN zażądał więc od Wałęsy próbek podpisów, ale ten odmówił. Instytut szuka więc, gdzie może. Materiał "Faktów" TVN.

Buzek: Orban nie naruszał prawa, a w naszym kraju to się robi

- Niezaprzysiężenie trzech prawidłowo wybranych sędziów TK było po prostu naruszeniem istniejącego w Polsce prawa. To jest zarzut dalej idący niż ten, który był formułowany wobec Węgier. W związku z tym oni przestali być dla Europy problemem. Takim problemem stała się za to Polska - mówił w "Faktach po Faktach" były premier Jerzy Buzek.