"Każdy z nas nosi buławę w plecaku. Nie tylko mężczyźni, ale i kobiety"

- Spór nie jest oparty na żadnej dyskusji merytorycznej. Widać, że w Nowoczesnej co do linii partii właściwie wszyscy się zgadzają, kłócą się tylko o jednostki - skomentowała wybory na przewodniczącego Nowoczesnej Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska. - Chciałabym zaprotestować przeciwko mówieniu, że polityka to nie personalia. Polityk nie jest tylko twarzą. Nazwisko polityka to co jest to, co go określa, jego poglądy - oponowała Julia Pitera z PO. W programie "Babilon" w TVN24 BiS dyskusja o wyborach przewodniczącego Nowoczesnej.

"Wszyscy chcemy, by Nowoczesna zaczęła zyskiwać w sondażach"

Musimy uruchomić nasz potencjał i sprawić, aby Nowoczesna stała się najpierw wiodącą siłą opozycyjną, a potem sięgnąć po pierwsze miejsce - mówiła w sobotę Katarzyna Lubnauer. Nowa przewodnicząca Nowoczesnej wystąpiła na koniec konwencji wyborczej, na której pokonała Ryszarda Petru.

Schetyna: premier lub Kaczyński powinni wyeliminować Macierewicza

Jak najszybciej i w jak najtwardszy sposób należy ten kompromitujący spektakl z udziałem Macierewicza zakończyć - powiedział w sobotę w Koszalinie (Zachodniopomorskie) przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Szefa MON nazwał "największym szkodnikiem, który był w polskiej polityce w ostatnich latach".

"Mamy razem z Nowoczesną wielką rzecz do zrobienia"

Życzę jak najlepiej Nowoczesnej, Katarzynie Lubnauer, Ryszardowi Petru i wszystkim koleżankom i kolegom w Nowoczesnej, bo wspólnie mamy wielką rzecz do zrobienia. Musimy wygrać wybory samorządowe - komentował dla TVN24 szef klubu Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann.

"Ma być to partia, która staje się ikoną klasy średniej"

Wracamy do źródeł, do pewnych korzeni, z których powstała partia - wyjaśniła swoją wizję partii nowa przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Ma być to partia, która staje się ikoną klasy średniej, partia, która reprezentuje interesy ludzi ciężko pracujących codziennie - podkreśliła.

Jezioro na drodze S3 w Gorzowie Wielkopolskim

Wystarczył dłużej padający deszcz, by otwarty zaledwie przed miesiącem wjazd na drogę S3 w Gorzowie Wielkopolskim zalała woda. A kierowców zalewa krew, bo to już kolejna tego typu sytuacja na tym odcinku.

Petru: Grałem tak, żeby wygrać. Ale z partii nie uciekam

Jestem lekkim optymistą co do przyszłości. Nigdzie nie uciekam, nigdzie z partii nie odchodzę - powiedział Ryszard Petru w krótkim wystąpieniu po ogłoszeniu wyników wyborów przewodniczącego Nowoczesnej. Przewagą dziewięciu głosów pokonała go Katarzyna Lubnauer.

Pomagał wnosić zakupy i okradał. Wpadł pod Poznaniem

Okradał w Poznaniu bezbronne staruszki, którym oferował pomoc, a potem wyjmował z torebek cenne przedmioty. Przez kilka miesięcy pozostawał nieuchwytny. Wpadł kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Wielkopolski. Gdy policjanci zapukali do jego drzwi, nie krył zdziwienia. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Andrzej Duda w "Kawie na ławę"

Sprawa nominacji generalskich, trwający konflikt z szefem MON Antonim Macierewiczem, prezydenckie ustawy o sądownictwie i rekonstrukcja rządu - między innymi te tematy Bogdan Rymanowski poruszy w rozmowie z Andrzejem Dudą. Prezydent w niedzielę o 10.45 będzie gościem specjalnego wydania "Kawy na ławę" z Belwederu w TVN24.

Napadł na bank i uciekł gubiąc banknoty

Policjanci z Katowic poszukują sprawcy napadu na bank. Zamaskowany mężczyzna wszedł w czwartek do placówki i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował personel. Uciekł z pieniędzmi. Policja publikuje nagranie z monitoringu i prosi o pomoc w ujęciu sprawcy.

Pytania referendum możemy poznać przed wakacjami

Treść pytań referendum konsultacyjnego dotyczącego zmiany konstytucji może być znana przed wakacjami 2018 roku – powiedział w piątek dziennikarzom zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Zastrzegł, że nie jest to termin wiążący, a ostatecznie decydował będzie o tym prezydent.

Pieniądze dla Rydzyka. Na walkę z przestępczością

Kolejny zastrzyk gotówki dla ojca Rydzyka. Tym razem jego szkoła i fundacja mają przeciwdziałać przestępczości i to za bardzo dużą kwotę. Decyzję podjął minister sprawiedliwości. Jakie jest uzasadnienie i dlaczego na takie samo wsparcie nie mogło liczyć Centrum Praw Kobiet, czy fundacja Dajemy Dzieciom Siłę? Materiał programu "Polska i Świat".

Antoni Macierewicz wycofuje wnioski o awanse generalskie

W trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

"Tusk naruszył ducha traktatu unijnego, jest nieformalnym liderem opozycji"

Zgłaszam gotowość do startu w wyborach prezydenckich, gdyby Donald Tusk startował i miałbym poparcie, które by dawało mi szansę na wygraną - podkreślał w "Piaskiem po oczach" w TVN24 eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. - Gdyby szerokie spektrum odmienne od opozycji potrzebowało kandydata, a Tusk startował, to wtedy też jestem gotowy - dodał.

Bodnar: protesty to wyraz desperacji obywateli

- Metody prawne rozwiązywania problemów zastępujemy metodami protestu politycznego, na ulicy czy protestu poprzez odezwy, petycje - komentował Rzecznik Praw Obywatelskich w "Faktach po Faktach". Adam Bodnar ocenił skalę sprzeciwu wobec forsowanych w Sejmie zmianom w sądownictwie i ordynacji wyborczej jako podobną do lipcowej, kiedy domagano się prezydenckiego weta do ustaw PiS. W piątek wieczorem w całym kraju zorganizowano manifestacje za wycofaniem z Sejmu ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego.

"Łamanie konstytucji to łamanie człowieka". Protesty w obronie sądów

Brońmy niezłomnie tych wspólnych wartości wokół których się zgromadziliśmy, brońmy sądów i brońmy nas samych - przemawiał przed Pałacem Prezydenckim konstytucjonalista Marcin Matczak. - Nie dajmy złamać konstytucji i nie dajmy złamać siebie - zwracał się manifestantów domagających się wycofania z Sejmu prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Protesty odbywały się także w wielu innych miastach, nie tylko w Polsce.

"Trujące" smugi, szpiedzy i urzędnicy-poeci. Zastrzeżenia ministrów do ustawy Kamińskiego

Antoni Macierewicz obawia się szpiegów żądających informacji publicznej. Konstanty Radziwiłł wolałby nie tracić czasu na wyjaśnianie obywatelom legend miejskich, a resort Jana Szyszki upomina się o prawa urzędników będących poetami. Takie wątpliwości zgłaszają ministrowie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oceniając projekt ustawy o jawności życia publicznego, przygotowany przez ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

"Potrzebna jest refleksja ze strony Ukrainy". Szydło po szczycie Partnerstwa Wschodniego

Polska oczekuje, że będzie zrewidowane stanowisko Ukrainy, że wreszcie pewne rzeczy zostaną wyjaśnione - oświadczyła w piątek w Brukseli premier Beata Szydło, odnosząc się do relacji polsko-ukraińskich. - Dobrze byłoby, żeby ze strony Ukrainy pojawiły się gesty pokazujące, że jest refleksja, która prowadzi do wyjaśnienia różnic i zaszłości historycznych. Wtedy możemy otwierać nowy etap - dodała.