"Profesorów uczyć historii elementarnej". 93-letni profesor wyszedł po przemówieniu Morawieckiego

Profesor Ryszard Krasnodębski, były żołnierz AK i uczestnik wydarzeń Marca '68 miał zostać odznaczony medalem "Wrocław z Wdzięcznością" w trakcie uroczystości na Politechnice Wrocławskiej. Po wystąpieniu premiera Morawieckiego nie zaczekał na przyznanie medalu, wyszedł z sali i skrytykował słowa szefa rządu. - Premier nadużył swojej władzy. Nie miał prawa mówić tutaj godzinę, profesorów uczyć historii elementarnej. Nie rozumie, co mówi - powiedział wzburzony.

Partia Razem legalna. Zandberg: prokuratura stwierdziła rzecz oczywistą

Nie ma podstaw do delegalizacji partii Razem – uznała Prokuratura Krajowa. Tym samym odmówiła rozpoczęcia postępowania, które miałoby stwierdzić niezgodność z konstytucją statutowej działalności tej partii. Prokuratura zauważyła też, że materiały partii Razem zawierają "potępienie i dezaprobatę dla działań reżimów totalitarnych".

Kilka patroli ścigało auto, za kierownicą policjant

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym policjancie za kierownicą audi. Kierowcę zatrzymano do kontroli drogowej, jednak ten wykorzystał moment nieuwagi i zaczął uciekać. Złapano go dopiero po pościgu - informuje policja z Lubaczowa.

"Podział majątku służył relacjom rodzinnym premiera"

Sprawa z majątkiem premiera to przykład szukania dziury w całym - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 jego ojciec Kornel Morawiecki, komentując doniesienia "Newsweeka". - Mateusz moim zdaniem za dużo zarabiał, jak był prezesem banku i ja to mu mówiłem - dodał. Pytany, czy podział majątku służył ukryciu czegoś, odparł: - Podział majątku służył jego relacjom rodzinnym. Myślę, że to był główny powód.

Ojciec premiera o zmianach w rządzie: moim zdaniem to jest troszkę pod publiczkę

Myślę, że jego doświadczenia korporacyjne przydają się w oszczędnym zarządzaniu państwem - mówił w internetowej dogrywce w "Jeden na jeden" Kornel Morawiecki, poseł Wolnych i Solidarnych. W ten sposób skomentował zmniejszenie liczby wiceministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Ojciec szefa rządu ocenił, że jego syn jest dobrym premierem, bo "czuje Polskę".

Ostatnia droga Ewy Tylman. W sądzie odtworzą nagrania z monitoringu

Półtorej godziny kompilacji nagrań z kamer monitoringu, pokazujących nocną drogę Ewy Tylman, zostanie dziś odtworzonych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Komentować będą je czterej policjanci. Tak wyglądać ma czwartkowa rozprawa w procesie, w którym oskarżonym o zabójstwo dziewczyny jest Adam Z.

Brutalnie skatował psa. "Widok nie do opisania”

Powybijane zęby, zbity rdzeń kręgowy, krwiaki, złamane żebra i paraliż. To obrażenia psa o imieniu Fijo. Szczeniaka miał skatować jego właściciel. Dzisiaj hejt w internecie dotknął całą jego rodzinę. Materiał "Uwagi!" TVN

Polska potępiła "bezprecedensowy atak" w Wielkiej Brytanii

Ambasador RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Joanna Wronecka, występując w środę podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, "potępiła bezprecedensowy atak z użyciem środka paralityczno-drgawkowego" dokonany na terytorium Zjednoczonego Królestwa. Wyraziła także "pełną solidarność ze społeczeństwem i władzami Wielkiej Brytanii".

Przełom w sprawie zabójstwa Jaroszewiczów

Przełom w śledztwie w sprawie zabójstwa byłego premiera w PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz. Zarzuty usłyszały trzy osoby. Śledczy trafili na trop sprawców, prowadząc sprawę porwania 10-letniego Kamila w Krakowie. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Prezes Kaczyński nie odwołał się od decyzji Komisji Etyki Poselskiej

Chodzi o upomnienie, jakie prezes PiS Jarosław Kaczyński dostał w związku za słowa o "mordach zdradzieckich" i "kanaliach" - dowiedziała się w środę nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii. Słowa te padły z mównicy sejmowej w lipcu podczas drugiego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

"Musimy odnaleźć prawdę o Marcu '68 trochę na nowo"

Musimy szukać prawdy, odnaleźć prawdę o Marcu '68 r. trochę na nowo - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas środowego wystąpienia na Politechnice Wrocławskiej z okazji uroczystości 50-lecia Marca '68 r. Jak dodał, "bojownicy o wolność" nie mogą odpowiadać za zbrodnicze czystki władzy komunistycznej.

Dawid Ogrodnik laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Dawid Ogrodnik, który w "Cichej nocy" Piotra Domalewskiego wcielił się z powracającego na Święta emigranta Adama, został w środę laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2017. Wyróżnienie przyznawane jest młodym aktorom odznaczającym się wybitną indywidualnością.

Pojechał na egzamin, trafił za kratki

Historia mężczyzny, który oszukiwał na egzaminie na prawo jazdy. Nie tylko nie zdał, ale na dodatek najbliższe 3 lata może spędzić w więzieniu. 64-latek wpadł podczas egzaminu teoretycznego - chciał go zdać, używając do tego kamery i nadajnika. Materiał programu "Polska i Świat".

Prawo łowieckie wraca do senackich komisji

Senatorowie pracowali w środę nad uchwaloną przez Sejm nowelą Prawa łowieckiego. Zgłosili kilka poprawek, w tym wniosek o odrzucenie ustawy w całości. W związku z tym ustawa ponownie trafi do połączonych senackich komisji środowiska i rolnictwa.

Sellin: zmiany w ustawie o KRS w przyszłym tygodniu

Nie możemy dopuścić do paraliżu istotnego organu państwa polskiego, jakim jest Krajowa Rada Sądownictwa. Ona powinna działać. W obliczu takiej obstrukcji trzeba rozwiązać ten problem - powiedział w "Kropce nad i" Jarosław Sellin, wiceminister kultury, komentując projekt nowelizujący ustawę o KRS.

"To, co widzimy, to jest wielka nieudolność Ministerstwa Sprawiedliwości"

Widać, że jest kolejną ustawą napisaną na kolanie - tak Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa sejmowego klubu Nowoczesnej, oceniła w programie "Tak jest" w TVN24 projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa złożony w Sejmie przez posłów PiS. Ireneusz Zyska, poseł koła Wolni i Solidarni, przyznał, że projekt pozwalający prezesowi Trybunału Konstytucyjnego zwołać pierwsze posiedzenie KRS jest "kontrowersyjny".

Uczestnicy Wings for Life pobiegną nową trasą

6 maja 2018 roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Wings for Life - charytatywnego biegu, który wspiera finansowo badania nad odzyskiwaniem sprawności po przerwaniu rdzenia kręgowego. Polska część wyścigu, odbywająca się w Poznaniu, przejdzie w tym roku szereg zmian.

"Nie możemy dać się ponieść emocjom". Arcybiskup o relacjach polsko-żydowskich

Istnieje coś, co nas łączy o wiele bardziej ważnego niż to, co nas dzieli - oświadczył arcybiskup Stanisław Gądecki, odnosząc się do relacji polsko-żydowskich. Jak podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski na zakończenie 378. Zebrania Plenarnego KEP, w ostatnich tygodniach relacje te były "napięte", ale "nie możemy dać się ponieść chwilowym emocjom".

Senat przyjął ustawę ustanawiającą nowe święto państwowe

24 marca będzie obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką - zdecydował Senat w środowym głosowaniu. Ustawa zaprowadzająca nowe święto państwowe - o które zabiegał prezydent Andrzej Duda - została przyjęta bez poprawek.