Siedziba PiS oblana czerwoną farbą. Policja bada sprawę

Policja bada sprawę incydentu, do którego doszło w środę wieczorem przed warszawską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, po zakończeniu demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Budynek przy ulicy Nowogrodzkiej został obrzucony workami z czerwoną farbą. Policja przesłuchała jedną osobę.

Szef PKW: będziemy działać i starali się realizować nową ustawę

To próba dla Państwowej Komisji Wyborczej. Chcemy dokonać selekcji spośród kandydatów, których przedstawi minister spraw wewnętrznych i administracji. Będzie ich niewielu, ale chcemy jednak przeprowadzić te wybory - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef PKW Wojciech Hermeliński. - Dzisiaj zapadły wstępne ustalenia, że będziemy działać - dodał.

Kukiz: prezydent mnie rozczarował

Prezydent mógł zrobić pewnego rodzaju unik, kierując nowelizację Kodeksu wyborczego do Trybunału Konstytucyjnego - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz. - PiS zmienia prawo wyborcze, dlatego że chce wygrać kolejne wybory, chce zawłaszczyć całe państwo i trzymać władzę. Neumann i Schetyna też by tak chcieli, tylko nie potrafią - dodał.

Gen. Koziej: wojna Macierewicza z prezydentem trwa

Wojna między byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą trwa. Sądzę, że nawet po decyzji w sprawie generała Kraszewskiego będzie kontynuowana - ocenił generał Stanisław Koziej w "Faktach po Faktach" TVN24. Generał Roman Polko zauważył, że sprawa poświadczenia dla generała Kraszewskiego to "element gry" Macierewicza z prezydentem, którego zwierzchnictwo kwestionował.

Łapiński: wiele zmian w Kodeksie wyborczym po słowach prezydenta

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego, bo uznał, że wiele zmian tam proponowanych jest dobrych. Zauważył, że w toku prac parlamentarnych wiele rzeczy, które były krytykowane, zostały z tego projektu usunięte - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Krzysztof Łapiński, minister w Kancelarii Prezydenta.

Fałszywy mail na stronie ambasady RP w Iraku. Cena za wizę? Do negocjacji

Fałszywy adres e-mail, który mógł służyć do wyłudzania danych lub za którym mogli kryć się fałszerze wiz, przez cztery lata widniał na stronie ambasady RP w Bagdadzie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdy dowiedziało się o tym od dziennikarza portalu tvn24.pl, natychmiast odcięło dostęp do strony i... nabrało wody w usta.

Owsiak do Jakiego: jeśli rozwiąże Pan problemy szpitali, zwijamy żagle

Pozwolił sobie Pan na niezwykle buńczuczne komentarze w stosunku do ludzi, którzy przeżyli ogromną tragedię - zwrócił się Jerzy Owsiak do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Rodzice zmarłej w ubiegłym roku dziewczynki opisali w mediach społecznościowych swoje spotkanie z Jakim. Zarzucili mu hipokryzję, ponieważ - jak napisali - sam korzystał ze sprzętu WOŚP.

Można leczyć się za granicą. Bez kolejek, ale pod kilkoma warunkami

Na oddziale okulistycznym szpitala miejskiego w Gliwicach na usunięcie zaćmy trzeba czekać 6 lat. To najdłużej w kraju. Zniecierpliwieni pacjenci mogą szukać ratunku poza granicami Polski, w każdym kraju UE. W Czechach zabieg usunięcia zaćmy wykonamy w ciągu kilku dni od wizyty u specjalisty. Pozwalają na to unijne przepisy. Trzeba jednak wcześniej dopełnić szeregu formalności.

"Fakty" TVN: Rex Tillerson przyleci w styczniu do Polski

Pod koniec stycznia dojdzie do spotkania sekretarza stanu USA Rexa Tillersona z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem - dowiedział się korespondent "Faktów" TVN w Stanach Zjednoczonych Marcin Wrona. Tillerson przyleci w tym celu do Polski.

Juncker: nie prowadzimy wojny z Polską

Prowadzimy konstruktywny dialog w sprawie praworządności z polskim rządem - oświadczył w środę w Strasburgu szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jak dodał, "uruchomienie artykułu 7 traktatu unijnego nie oznacza sankcji, tylko ma być ostrzeżeniem".

Ojciec Ludwik Wiśniewski: wrogość to nasz znak rozpoznawczy

"Oto na naszych oczach umiera w Polsce chrześcijaństwo. I nie jest to wynik propagandy libertyńskiej, zabiegów kół masońskich czy międzynarodowych spisków. Chrześcijaństwo wykorzeniamy my sami, duchowni i najgorliwsi członkowie Kościoła, własnymi rękami i na własne życzenie" - pisze w "Tygodniku Powszechnym" dominikanin o. Ludwik Wiśniewski.

Mieli go dręczyć, śmiać się, że jest gejem. Prokuratura: nic takiego nie miało miejsca

Dominik M., partner Adama Z. podejrzanego o zabójstwo Ewy Tylman, oskarżał policjantów. Twierdził, że podczas przesłuchań był przez nich dręczony. Policjanci mieli używać wobec niego obelżywych słów, pokrzykiwać na niego i wyśmiewać z jego orientacji seksualnej. Zielonogórskiej prokuraturze nie udało się tego potwierdzić. Śledczy właśnie umorzyli postępowanie w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy z Poznania.

Maciej Materka szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Maciej Materka został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego - poinformował w środę resort obrony. Do tej pory Materka pełnił funkcję dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w MSWiA.

Szef MSZ w Berlinie: artykuł 7 to nie tyle problem Polski, co problem instytucji europejskich

Niemcy są ważnym, strategicznym partnerem Polski zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej powiedział w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz w Berlinie, po spotkaniu z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki pracuje nad stworzeniem tzw. białej księgi, w której ustosunkuje się do wszystkich kwestii przedstawionych we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie przestrzegania praworządności w Polsce związanej z uruchomieniem artykułu 7 Traktatu UE.