Kilka metrów od brzegu i brak gruntu. "Niezwykle niebezpieczne miejsce"

Złamania, wybicia zębów, uszkodzenia skóry - to urazy, do których prowadzą wypadki w okolicach falochronów w Bałtyku. - To jest niezwykle niebezpieczne miejsce - mówił we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Apoloniusz Kurylczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Radził też, jak zachować się, kiedy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji w morzu.

Prezydent Duda w Nowej Zelandii. Pytania o uchodźców i sądownictwo

Andrzej Duda przebywa z oficjalną wizytą w Nowej Zelandii. Na konferencji prasowej po spotkaniu z premier tego kraju Jacindą Ardern polski prezydent został zapytany między innymi o to, "jak może pogodzić swoją antyimigrancką politykę" z tym, że w Wellington będzie spotykał się z Polakami - "dziećmi z Pahiatua" - którzy w 1944 r. zostali przyjęci przez nowozelandzki rząd. Padło też pytanie o przeprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie.

Śmigłowiec uderzył w ziemię podczas lądowania

Wojskowy śmigłowiec Mi-2 uderzył w czasie lądowania w ziemię na lotnisku 56. Bazy Lotniczej w Latkowie koło Inowrocławia. Jak poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, obaj piloci opuścili maszynę o własnych siłach, gdy ta spadła na trawnik obok płyty lotniska.

Policja "jest wdzięcznym chłopcem do bicia"

- Nastąpiły potężne podziały w społeczeństwie. Czegoś takiego nie było. Nawet na przełomie lat 80. i 90. nie było takich podziałów głębokich, jakie stworzyli nam politycy dzisiaj. Ta biedna policja jest znowu po środku. Jest wdzięcznym chłopcem do bicia, bo najmniejsze wydarzenie nieszczęśliwe, to będą winni policjanci - często przełożeni tych policjantów zostaną na lodzie. Powtarzam policjantom, szczególnie przełożonym: nie wierzcie politykom, zachowujcie się przyzwoicie - podkreślił w "Faktach po Faktach" gen. Adam Rapacki, były zastępca komendanta głównego policji i były wiceminister spraw wewnętrznych.

Sędzia Muszyński miał się stawić przed nową KRS. Nie przyszedł

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński, który kandyduje do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, miał się stawić we wtorek około godziny 16 na przesłuchaniu przed zespołem Krajowej Rady Sądownictwa. Nie pojawił się. - Kilku kandydatów nie stawiło się z różnych powodów. Niektórzy usprawiedliwiali (brak obecności-red.), a inni nie - powiedział poseł PiS Stanisław Piotrowicz.

Wjechał w tłum podczas nielegalnych wyścigów. Nagranie z monitoringu

W sobotę przed godziną 23 w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) kierowca srebrnego BMW kombi jechał rondem na placu Wolności. Próbował driftu – kontrolowanego poślizgu samochodem. Nagle stracił panowanie nad autem i wpadł w barierki, za którymi stał tłum gapiów. W wypadku poszkodowanych zostało sześć osób. 18-latek był trzeźwy. Usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Dym, hałas, wystraszone psy. Piknik ekologiczny zwieńczony pokazem fajerwerków

Kilkunastominutowy pokaz fajerwerków zakończył piknik, którego celem było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Opola. Ekolodzy oburzają się, że nie miał on nic wspólnego z ekologią, na dowód pokazując wykresy ze stacji pomiarowych, które odnotowały wyraźny wzrost zanieczyszczenia powietrza. Urząd miasta nie przejmuje się krytyką i uważa, że impreza spełniła swoje założenie.

Dwa złote za niedzielę. Proboszcz wezwał do spłaty "dobrowolnych ofiar", policja bada sprawę

Proboszcz przeprasza arcybiskupa, a sprawą zajmuje się policja i sprawdza, czy nie doszło do próby wymuszenia - to konsekwencje listów, jakie parafia świętego Wojciecha w Białymstoku rozesłała do części wiernych. Proboszcz wzywał w nich do uregulowania zaległości w "dobrowolnych ofiarach" na kościół, sięgających nawet kilkuset złotych. Informację o liście rozesłanym przez parafię z Białegostoku otrzymaliśmy także na Kontakt24.

Terlecki o fregatach: wydaje się, że odpłynęły

Wygląda na to, że jednak oceniono w rządzie, że zakup australijskich fregat to nie jest najlepszy pomysł - komentował we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Odniósł się w ten sposób do tematu zakupu okrętów, który miał być jednym z punktów australijskiej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy, a który miał - według doniesień medialnych - zostać zablokowany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Uniewinnieni w sprawie protestu przed Sejmem

Sąd pierwszej instancji uniewinnił we wtorek 13 osób, które w grudniu 2016 roku protestowały przed Sejmem i w ten sposób miały uniemożliwiać wyjazd politykom z budynku parlamentu. - Panowie nie zrobili nic złego. Uczestniczyli w proteście, który był protestem spontanicznym, korzystali ze swoich konstytucyjnych praw - podkreślał po ogłoszeniu wyroku pełnomocnik Obywateli RP, mecenas Jarosław Kaczyński.

"Wyprzedził mnie gwałtownie, prosto na tira. Potem jechał, jakby zasypiał". Był pijany

- Kierowca samochodu dostawczego jechał środkiem drogi, lewym pasem, wymuszał na skrzyżowaniach, tak jakby zasypiał, wyłączał się. Ludzie różnie jeżdżą, patrzą w komórki, zagapią się, ale z każdą sekundą nabierałem przekonania, że ten jest trafiony. Jechaliśmy tak razem dwadzieścia kilometrów - opowiada pan Tomasz, który nagrał całą jazdę i wezwał policję.

"Ten sondaż to są złe wiadomości dla obu sztabów"

Patryk Jaki w kampanii wyborczej "zapyla jak mała motorówka". Na tym tle kampania Trzaskowskiego, który też różne rzeczy robi, tylko dużo wolniej, dużo spokojniej, wygląda trochę blado - ocenił doktor Olgierd Annusewicz z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. We wtorek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 politolog komentował wyniki sondażu poparcia kandydatów w wyborach na prezydenta Warszawy.