Zadawali pytania politykom PiS, spisani przez policję. "Próba zastraszania obywateli"

Dlaczego policja spisuje obywateli, którzy zadawali niewygodne pytania na otwartych spotkaniach z politykami Prawa i Sprawiedliwości? Odpowiedzi na to pytanie domaga się opozycja. - To próba zastraszania - mówi Adam Szłapka z Nowoczesnej. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przekonuje, że "policja ma prawo nawet w celach czysto prewencyjnych tego typu czynności podejmować".

"Jaki był powód zawieszenia posła Pięty?". Zobacz reakcję wicemarszałka Terleckiego

Wicemarszałek Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS, nie chciał odpowiedzieć na pytanie reportera TVN24 dotyczące powodów zawieszenia posła Stanisława Pięty, który ma ponadto stracić miejsce w dwóch sejmowych komisjach: służb specjalnych oraz śledczej do sprawy Amber Gold. W tle są relacje z kobietą i pytania o dostęp do niejawnych informacji państwowych.

Przegląd prasy: IPN "pierwszą ofiarą" ustawy o IPN

Konsekwencją nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej było sparaliżowanie międzynarodowych relacji IPN z naukowcami zajmującymi się problematyką Holokaustu na świecie - powiedział prezes instytutu Jarosław Szarek w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".

"Dziś ważna rocznica". Premier o roku 1989 i 1992

W 1989 roku zbojkotowane przez wielu Polaków wybory, tylko częściowo wolne, z zasadami zmienionymi w trakcie, by ratować listę krajową i kandydatów PZPR - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował 29. rocznicę wyborów do Sejmu Kontraktowego.

"Pozostaliśmy dokładnie w takim samym ustroju, w jakim żyliśmy w roku 1980"

Uważam, że naród, obywatele, dali się zapędzić w kozi róg. Dali się uwłaszczyć poprzedniej ekipie na majątku narodowym. Protest solidarnościowy mógł zakończyć się zupełnie inaczej - mówił w "Kropce nad i" poseł Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz’15. Komentował rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

"Rosnące zaniepokojenie". Europejska Sieć Rad Sądownictwa o zmianach w Polsce

Polska i Turcja to dwa kraje w Europie, w których zagrożona jest niezależność sądów - oceniła Europejska Sieć Rad Sądownictwa. - Porównanie Polski z Turcją totalnie nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości - zapewnia rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. Rzecznik stowarzyszenia "Iustitia" stwierdza natomiast, iż to wskazanie, że "Polska odchodzi od standardów" europejskich.