Po wypadku w Stargardzie: dwie osoby nadal w szpitalu

Sześć osób poszkodowanych, trzy trafiły do szpitala. Wśród nich jest 10-letnie dziecko. Tak zakończyła się próba zrobienia samochodem ewolucji przez 18-letniego kierowcę w Stargardzie. Świadkowie mówią: to była nielegalna impreza, policja nie interweniowała.

"Negatywna opinia" ABW w sprawie szefowej Fundacji Otwarty Dialog

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydał negatywną opinię dotyczącą wniosku Ludmiły Kozłowskiej o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego w Unii Europejskiej. W rezultacie Ludmiła Kozłowska została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski oraz Unii - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w komunikacie dotyczącym wydalenia z terenu UE szefowej Fundacji Otwarty Dialog.

75 lat temu poległ "Zośka". "Nie chwalił się swymi wyczynami"

75 lat temu, 20 sierpnia 1943 roku, podczas ataku na niemiecką strażnicę graniczną w Sieczychach koło Wyszkowa zginął Tadeusz Zawadzki, harcmistrz, podporucznik Armii Krajowej, bohater książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", odznaczony Orderem Virtuti Militari V klasy oraz dwukrotnie Krzyżem Walecznych. "Nie chwalił się nigdy żadnymi swymi wyczynami" - wspominał jego ojciec, profesor Józef Zawadzki.

Autokar spadł ze skarpy, trzy osoby nie żyją. Kierowca aresztowany

Na trzy miesiące aresztował w niedzielę Sąd Rejonowy w Przemyślu kierowcę ukraińskiego autokaru, który w piątek w nocy w Leszczawie Dolnej (Podkarpackie) spadł ze skarpy i wielokrotnie koziołkował. Zginęły trzy osoby, wiele zostało rannych. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Trzylatek w płonącym samochodzie. Znane są wstępne przyczyny pożaru

Mężczyzna zostawił w samochodzie trzyletniego syna i wyszedł na chwilę do sklepu. Wtedy auto stanęło w płomieniach. - Doszło do rozszczelnienia przewodu paliwowego w okolicy katalizatora - ustalił wstępnie biegły do spraw pożarnictwa. Ojciec natychmiast rzucił się w ogień i ocalił dziecko. Ale chłopiec jest w ciężkim stanie.

"KRS uciekła się do proceduralnej sztuczki"

Nowa, wyłoniona przez polityków Krajowa Rada Sądownictwa przesłuchuje za zamkniętymi drzwiami kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" ocenił w TVN24, że w tej sprawie "KRS uciekła się do proceduralnej sztuczki".

Odznaczenia dla Polaków ratujących Żydów

Młodemu pokoleniu potrzeba ludzi pokroju mojego ojca - mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń From the Depths Julian Kulski - syn wiceprezydenta okupowanej stolicy Juliana Spitosława Kulskiego i jego żony Eugenii. Oboje zostali uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Nagrodę przyznano też Zofii Zembrzuskiej.

Przegląd prasy. "Nie ma sporu pomiędzy premierem a prezydentem"

Nie ma sporu między premierem i prezydentem - zapewniał w "Rzeczpospolitej" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany o blokadę zakupu australijskich fregat i wizytę Andrzeja Dudy w Australii. Jak dodał, informację o tym, że w sprawie zakupu wciąż trwają "konsultacje wewnątrzrządowe", Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało prezydentowi kilka dni przed wylotem do Australii.

Premier mówi, że "negocjował przystąpienie do UE". Miller: proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę

- Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje - powiedział w czasie spotkania wyborczego w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. "Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę" - odpowiedział były premier Leszek Miller, za którego kadencji Polska weszła do UE.

"Jesteśmy po to, żeby przypominać i pomagać"

- Nie odwracam wzroku od tego, co się dzieje w najbiedniejszych krajach, w krajach dotkniętych skutkami wojen, w krajach dotkniętych skutkami okropnego kataklizmu lub walk etnicznych - mówiła Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. W "Faktach po Faktach" TVN24 - z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej - opowiedziała o swojej pracy i misji na całym świecie.

"Ja się dziwię, jak policja mogła na coś takiego pozwolić"

- Policjanci byli na miejscu kilkadziesiąt minut i wówczas nie doszło do naruszenia prawa - tak aspirant Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji komentowała kontrowersje wokół obecności funkcjonariuszy podczas zakończonych wypadkiem zawodów driftowych w Stargardzie. Pilot rajdowy Maciej Wisławski przyznał, że "dziwi się, jak policja mogła na coś takiego pozwolić".

"My się Polski nie wstydzimy, my Polskę kochamy"

- Chciałbym, aby w wyniku kampanii samorządowej Prawo i Sprawiedliwość było numerem jeden - mówił w niedzielę w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że PiS wprowadzi ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz kilkukrotnie zwiększy środki na budowę dróg lokalnych.

"Z programu mieszkaniowego zostało tyle co nic, zostały fistaszki"

- PiS nie lubi samorządów, lubi władzę scentralizowaną - mówiła w "Ławie polityków" w TVN24 Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość "wysysa państwo". Odpowiedział jej Łukasz Schreiber z PiS. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej "będzie przedstawiać dobry program". Z kolei zdaniem wicemarszałka Stanisława Tyszki z Kukiz'15 zarówno PiS, jak i Platforma Obywatelska "nie mają nic wspólnego z praworządnością".