Jaki o reparacjach: Rosjanie też powinni ponosić odpowiedzialność

W sprawie reparacji będziemy chcieli dążyć do tego, aby zadośćuczynić Polsce i Polakom, żeby strona niemiecka wypłaciła odszkodowania - mówił w Sejmie poseł PiS Jan Mosiński. W ocenie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, także Rosjanie powinni ponosić odpowiedzialność za to, co zrobili Polsce.

"Będę miała całe życie nadzieję, że ktoś za to zapłaci". Nowi świadkowie w sprawie Magdy Żuk

Cztery miesiące po śmierci Magdaleny Żuk reporterzy "Superwizjera" dotarli do bezpośrednich świadków tego tragicznego zdarzenia. Po raz pierwszy świadkowie zdecydowali się opowiedzieć o tym, co wydarzyło się w egipskim Marsa Alam. Śledztwo w tej sprawie - mimo wielu obietnic ze strony polskich i egipskich władz - stoi w miejscu. Równolegle w sieci mnożą się domysły i teorie spiskowe dotyczące śmierci Polki. Sprawą zajmowały się też agencje detektywistyczne. Co - według relacji świadków - wydarzyło się w egipskim hotelu? W jaki sposób medialna wrzawa wpłynęła na życie bliskich Magdy? O tym w reportażu "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk" Endiego Gęsiny-Torresa i Łukasza Frątczaka - w sobotę o 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

"Cześć, Tatuś. Do zobaczenia"

- Będzie mi brakowało Jego dowcipów i Jego ciepła - powiedział w czasie pogrzebu Grzegorza Miecugowa jego syn, Krzysztof. Wspominał swojego Tatę jako bardzo pogodnego i życzliwego człowieka, który uwielbiał żartować.

Nie pozwolili mu odczytać Apelu Poległych. MON: nie utrudnialiśmy. Harcmistrz: jak było, widać na nagraniach

Harcerz wywołany do odczytania Apelu Poległych na Westerplatte w ostatniej chwili usłyszał: "proszę stać", a drogę zagrodził mu, według gdańskiego magistratu, żandarm. - Wojsko nie dotrzymało obietnicy, jestem wstrząśnięty - mówi TVN24 oburzony Paweł Adamowicz. Harcerze o pomoc w wyjaśnieniu całej sytuacji poprosili prezydenta Andrzeja Dudę. MON tymczasem twierdzi, że "wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem".

Wjechał w pociąg, który miał zielone. Maszynista już z zarzutami

Maszynista pociągu towarowego, który w środę wieczorem zderzył się z pociągiem pasażerskim jadącym prawidło, został zatrzymany. Jak informuje prokurator z Gdańska, usłyszał już zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku rannych zostało 28 z 200 podróżujących.

Sprawa tajemniczego drona. Jest śledztwo prokuratury

Dron, który spadł na teren prywatnego gospodarstwa w pobliżu Kętrzyna, mógł należeć do rosyjskiej straży granicznej - wynika z nieoficjalnych informacji tvn24.pl. Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące "podejrzenia działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej poprzez zbieranie informacji wywiadowczych".

Sąd Najwyższy ma 100 lat

1 września 1917 Warszawa była jeszcze zajęta przez wojska niemieckie, ale tworzono już zręby polskich instytucji. Wówczas nastąpiła uroczysta inauguracja działalności sądów królewsko-polskich, rozpoczynająca zarazem istnienie Sądu Najwyższego.

Marzyła o miłości, znalazła śmierć. "Mówili, że Kaja poszła w melanż"

Ta informacja wstrząsnęła kilka dni temu Polską. Ciało 20-letniej, poszukiwanej przez policję i rodzinę kobiety przez blisko dwa tygodnie leżało w mieszkaniu, wcześniej rzekomo dwukrotnie sprawdzonym przez funkcjonariuszy. Jak to się stało i dlaczego policjanci zlekceważyli kierowane przez rodzinę zamordowanej błagania o pomoc? Materiał "UWAGI!" TVN.

"Mamy przyrodzone prawo, aby patrzeć naszym polskim spojrzeniem"

Brak jasnej preambuły konstytucji z odniesieniem do Boga wytknął polskiej ustawie zasadniczej metropolita gdański, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź podczas czwartkowej mszy świętej z okazji 37. rocznicy Sierpnia '80. Apelował o ustawowy zakaz handlu w niedzielę. Wezwał do modlitwy o "wyciszenie polskich serc".