"Kontynuujemy protest głodowy". Wiele żądań lekarzy rezydentów

Zwracamy się do strony rządowej z prośbą o debatę telewizyjną o systemie ochrony zdrowia - oświadczyli w czwartek lekarze rezydenci, którzy od 2 października prowadzą strajk głodowy. Wysłali także list do premier Beaty Szydło, w którym odmawiają udziału w wspólnym zespole i proszą o mediację parę prezydencką.

"Nie było listy". Większość lekarzy rezydentów niewpuszczona do Sejmu

Trzydziestu jeden lekarzy rezydentów miało się przysłuchiwać w Sejmie debacie o swoim proteście. Do budynku parlamentu wpuszczono tylko dziesięciu. Ci, którzy w końcu weszli na sejmową galerię, musieli w szatni zostawić lekarskie fartuchy i stetoskopy. - Takie trudności były - potwierdzili w rozmowie z dziennikarzami lekarze rezydenci.

Szef MSZ o rezolucji Rady Europy: stygmatyzowanie i atakowanie Polski

Rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, to "nieuprawniona ingerencja instytucji zewnętrznych" - ocenił minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. - Polska jest w pełni demokratycznym i praworządnym krajem - stwierdził z kolei rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rosja: dywizja wojsk USA przy naszych granicach. NATO: nie łamiemy porozumień 

W reakcji na działania Stanów Zjednoczonych w państwach nadbałtyckich Rosja może rozmieścić w obwodzie kaliningradzkim więcej pocisków Iskander - stwierdził w czwartek szef parlamentarnej komisji obrony Władimir Szamanow. Wcześniej rosyjski resort obrony zarzucił NATO rozlokowanie w pobliżu granic tego kraju wojsk w sile nie brygady, a całej dywizji. NATO odrzuciło te oskarżenia.

NATO pozostaje dla Polski "najważniejszym gwarantem bezpieczeństwa"

Sojusz Północnoatlantycki pozostaje dla nas najważniejszym gwarantem bezpieczeństwa i kluczowym elementem obrony kolektywnej. Polsce zależy na rozwoju europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony – mówili w czwartek w Sejmie wiceszef MSZ Bartosz Cichocki i wiceszef MON Tomasz Szatkowski.

Na łańcuchu, na polu kukurydzy. "Popcorn był wyziębiony i przerażony"

Popcorn cudem uniknął śmierci pod kołami kombajnu. Mały kundelek, którego ktoś uwięził na polu kukurydzy w gminie Brodnica (Wielkopolska), powoli dochodzi do zdrowia. Zwierzę miało odmę płucną, złamaną łapę i żebra. - Mamy nadzieję, że wyzdrowieje. Wtedy zaczniemy dla niego szukać nowego domu - mówią pracownicy Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju.

Spór o rezydentów w Sejmie. "Skończcie protest i usiądźmy razem do pracy"

Burzliwa debata w Sejmie na temat protestu lekarzy rezydentów. - Nasza propozycja wspólnej pracy nad poprawą sytuacji w służbie zdrowia jest nadal aktualna. Zapraszam państwa, skończcie protest i usiądźmy razem do pracy - apelował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Poseł PO, były szef resortu Bartosz Arłukowicz ocenił, że Radziwiłł "jest największym szkodnikiem systemu ochrony zdrowia".

Prezydent: podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, czyli w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. - Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego"

Rosyjski naukowiec wydalony z Polski

Na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego został wydalony z Polski Dmitryi K., naukowiec i przedstawiciel Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych w Moskwie. Według ABW, prowadził on działalność wymierzoną w polskie interesy.

Młodzi lekarze protestują. "Coraz więcej osób myśli o emigracji"

- Dali nam do zrozumienia, że wszystko jest już ustalone, że jest zielone światło, zawiesimy protest i dostaniemy już konkretne propozycje, czyli to, o co cały czas prosimy. Niestety protest zawiesiliśmy i zostało nam przedstawione tylko to, że możemy nadal rozmawiać - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" Urszula Knych, lekarka stażystka z Grodziska Mazowieckiego. Protestujący komentują wczorajsze spotkanie z premier Beatą Szydło.

Warszawa, rok 2030. Do kin wchodzi polska produkcja science fiction

Do kin wchodzi "Człowiek z Magicznym Pudełkiem" - reżyserem filmu jest Bodo Kox. To film o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice. Adam, w tej roli Piotr Polak, podczas jednej z podróży trafia do 1952 roku. Z Warszawy roku 2030 rusza mu na ratunek Goria (Olga Bołądź), w której się zakochał.

To była "zapomniana choroba". Kolejne przypadki zachorowań na odrę

Od połowy września w Poznaniu zarejestrowano 20 przypadków podejrzeń choroby i zachorowań na odrę. Choć wielu wydawało się, że to choroba, o której już zapomnieliśmy. Lekarze nie podnoszą jeszcze alarmu, ale ostrzegają o powikłaniach i przypominają o szczepieniu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Marszałek Senatu apeluje do rezydentów: zrezygnujcie z głodówki

Tylko dialog może doprowadzić do porozumienia – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odniósł się do protestu głodowego lekarzy, który wznowili w środę po spotkaniu z premier Beatą Szydło. - Mam nadzieję, że przyjdzie chwila refleksji i rezydenci wrócą do negocjacji i wrócą do pracy - mówił.

Polsko-białoruski spór o pomnik Tadeusza Kościuszki w Szwajcarii

- Propozycja strony polskiej jest taka, by umieścić na pomniku tylko tabliczkę z imieniem i nazwiskiem Tadeusza Kościuszki. Strona białoruska proponowała tabliczkę 'Tadeusz Kościuszko – syn Białorusi'. Dla strony polskiej było to nie do zaakceptowania - oświadczyło polskie MSZ, odpowiadając białoruskiemu Radiu Swaboda na pytanie o spór wokół pomnika generała w szwajcarskiej Solurze.