Najnowsze

Najnowsze

PiS chce zmian w sądownictwie. "To wywraca konstytucyjny porządek"

W środowym bloku głosowań Sejm zdecyduje, czy przeprowadzić trzecie czytanie projektów nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów - poinformował w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Głosowanie nad projektami już kilka razy było zdejmowane z porządku obrad.

Ciężarówka wjechała w autokar wiozący dzieci. Pięć osób w szpitalu

W miejscowości Wikłów koło Częstochowy w godzinach porannych doszło do wypadku. Ciężarówka transportująca odpady wjechała w tył autokaru wiozącego dzieci na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego. Według informacji przekazanych przez policję, wśród dzieci nie ma poważnie rannych, jednak po wstępnych oględzinach kilka osób trafiło do szpitala.

"Prawo wojenne było rażąco łamane". Raport o walkach w Mosulu

Wojska Iraku i międzynarodowej koalicji pod wodzą USA oraz siły IS podczas walk o Mosul złamały międzynarodowe prawo humanitarne - głosi opublikowany we wtorek raport organizacji Amnesty International. Według organizacji, niektóre działania można uznać za zbrodnie wojenne.

Nie żyje profesor Lech Morawski

Nie żyje prof. Lech Morawski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego oraz były wykładowca prawa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kraje arabskie zapowiadają utrzymanie sankcji wobec Kataru

Pomimo podpisania przez Katar i USA porozumienia o walce z terroryzmem, Arabia Saudyjska i jej sojusznicy znad Zatoki Perskiej zapowiedzieli, że utrzymają sankcje nałożone na Dauhę. Będą one obowiązywać do momentu aż Katar spełni stawianych żądań.

Trybunał Konstytucyjny odroczył sprawę wyboru trzech sędziów

Trybunał Konstytucyjny odwołał wyznaczony na czwartek termin rozprawy w sprawie konstytucyjności wyboru w 2010 roku trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Stanisława Rymara, Piotr Tulei i Marka Zubika. Wiceprezes Trybunału Mariusz Muszyński poinformował, że powodem jest wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wyłączenie go z tej sprawy.

"To były sekundy i już leżeliśmy na boku, było słychać krzyki"

- To się bardzo szybko działo. To były sekundy, chwila moment i już leżeliśmy na boku, było słychać krzyki - opowiada jedna z nastolatek podróżujących autokarem, który uległ wypadkowi na północy Serbii. Turyści z Polski wracali nim z Grecji. W wyniku wypadku zginął jeden z kierowców, a ponad 20 osób odniosło obrażenia.

"Rodziny tego tak nie zostawią". Chcą sprawiedliwości po tragicznym pożarze

Ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. I będą. Bo rodziny tego tak nie zostawią - mówi w rozmowie z TVN24 kuzyn jednego z mieszkańców londyńskiego wieżowca Grenfell Tower. Liczą oni na to, że odpowiedzialni za tragedię staną przed sądem. W pożarze budynku zginęło co najmniej 80 osób. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Nagranie, jakiego nie było

To pierwszy taki dowód na seksualne niewolnice w japońskiej armii. W czasie drugiej wojny światowej organizowane były tak zwane domy pocieszenia dla żołnierzy. Kobiety, które tam trafiały, były bite i gwałcone. Przez lata utrzymywano, że na własne życzenie. Film, który właśnie ujawniono, może pomóc w pokazaniu prawdy. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Tajemnicza terapia amigdaliną. "Przecież chemioterapia nie leczy"

Przedsiębiorca z Nowego Sącza amigdaliną "leczy" chorych na raka - ustalili reporterzy programu "Uwaga!" TVN. Problem w tym, że onkolodzy od lat nie pozostawiają na tej metodzie suchej nitki i twierdzą, że szkodzi ona pacjentom. Jednym z nich był 12-letni Boguś, który chorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną - nowotwór w 90 procentach przypadków wyleczalny. Jego matka zdecydowała się na leczenie niekonwencjonalne syna. Chłopiec po kilku miesiącach zmarł.

Przeszłość, która dzieli

Ukraina musi rozliczyć się z historią - mówią Polacy i w 74. rocznicę Rzezi Wołyńskiej przypominają, że Ukraińska Armia Powstańcza zamordowała wówczas od 30 do nawet 60 tysięcy Polaków. Stanowisko Kijowa w sprawie UPA jest niejednoznaczne. Dlatego pytamy czy stosunki polsko ukraińskie można budować zapominając o przeszłości. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Przyjaciel poznany w potrzebie

W poniedziałek przez Polskę przeszły gwałtowne burze. Mieszkańcy sprzątają, liczą straty i dziękują, że przeżyli. Również rodzina z Opolszczyzny. Uratował ją pies. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Wielka tragedia i wielka ofiarność

Po traumatycznych przeżyciach 34-letniej Swietłany z Mołdawii Polacy zbierają pieniądze na operację. Piszą listy, oferują mieszkanie i pomoc. Wszystko po to, by Polska nie kojarzyła się jej jedynie z bestialskim gwałtem. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Agencja awansu błyskawicznego

Zaskakująco szybka ścieżka kariery szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Piotr Pogonowski w ciągu półtora roku awansował aż o 17 stopni. Był kapralem, a jest pułkownikiem i przykładem, jak bez doświadczenia można awansować politycznie. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Wysoka cena podziałów

Kolejna miesięcznica smoleńska i kolejne policyjne wnioski o ukaranie - tym razem dla 44 osób, które miały zakłócić obchody. Politycy i sympatycy PiS-u przeszli przed Pałac Prezydencki odgrodzeni barierkami oraz ochraniani przez policję i Biuro Ochrony Rządu. Podział w społeczeństwie jest widoczny podobnie, jak widoczne są rosnące koszty comiesięcznych obchodów. Minister Błaszczak już zapowiada, że za ochronę manifestacji mieliby zapłacić Ci, którzy ją blokują. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Smog kontra budżet Zakopanego

Jeśli ten wyrok się utrzyma, dla Zakopanego może to być duży cios. Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że miasto bezprawnie pobiera opłatę za czyste powietrze. Zakopane walczy ze smogiem, a teraz może walczyć także z załataniem budżetu. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

W kolejce po spokojne wakacje

Bez tej karty zagraniczne wakacje to ryzyko. Polacy ruszyli po Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. NFZ przeżywa oblężenie. Anna Wilczyńska sprawdza jaką opiekę zapewnia nam karta. Jak nie dopłacić do choroby na wakacjach? Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Ile polityki, ile religii?

Podział w społeczeństwie jest widoczny. Niektórzy coraz bardziej dostrzegają, że smoleńskie miesięcznice to już nie tyle religijne uroczystości, co polityczne wydarzenie. Ile w tym jest polityki, a ile religii? Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Tego pożaru można było uniknąć"

Rodziny ofiar pożaru w londyńskim wieżowcu domagają się postawienia miejskich urzędników przed sądem. I to ich obwiniają za tragedię. - Tego pożaru można było uniknąć - słyszy nasz reporter w Londynie. Śledztwo się ciągnie, wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, a ciała ofiar będą identyfikowane jeszcze wiele miesięcy. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.