Najnowsze

Najnowsze

Orban o losie Europy: 2018 rok będzie decydujący

Europa Środkowa musi odrobić poważne zaległości w sferze infrastruktury, rok 2018 przesądzi o losie Europy - ocenił w Berlinie premier Węgier Viktor Orban na forum z udziałem liderów największych firm niemieckich. Jego słowa przekazał agencji MTI rzecznik premiera Bertalan Havasi.

Plane makes emergency landing at Warsaw airport

Warsaw's Chopin Airport was re-opened on Wednesday at around 2230 GMT/1730 ET following a four-hour closure after an aircraft of Polish national carrier LOT with 63 people on board made an emergency landing on its belly due to its wheels' failure.

Projekt #ZatrzymajAborcję skierowany do dalszych prac w komisji

Posłowie zdecydowali o skierowaniu propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję do dalszych prac sejmowych. Projekt zakłada zaostrzenie obowiązujących przepisów ws. aborcji. Każdy człowiek, także ten nienarodzony, posiada niezbywalne prawo do ochrony życia, chorzy i niepełnosprawni potrafią być szczęśliwi - przekonywali w środę w Sejmie zwolennicy projektu #ZatrzymajAborcję. Przeciwnicy mówili o wolności kobiet do dokonywania wyboru zgodnie z własnym sumieniem.

Kopacz: dymisja ministrów to sukces opozycji

- Chciałabym, żeby siłą tego rządu nie były słowa tylko czyny, a siłą tego rządu jest propaganda - powiedziała w "Kropce nad i" Ewa Kopacz. To opozycja wskazywała tych ministrów, których należy czym prędzej zmienić. Oni kompromitowali nas nie tylko w oczach obywateli, ale również na forum Unii Europejskiej - dodała.

Sikorski: Macierewicz był politycznym trupem. Odtworzył go Kaczyński

- To się należało od dawna. Pycha została ukarana. Minister Macierewicz zachowywał się, jakby miał być ministrem na zawsze, a okazuje się, że każda władza przemija - powiedział były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując w "Faktach po Faktach" rekonstrukcję rządu i dymisję ministra obrony narodowej. Gośćmi drugiej części programu byli Joanna Mucha (PO) i Marcin Horała (PiS).

Kopacz: dymisja ministrów to sukces opozycji

- Chciałabym, żeby siłą tego rządu nie były słowa, tylko czyny, a siłą tego rządu jest propaganda - powiedziała w "Kropce nad i" Ewa Kopacz. To opozycja wskazywała tych ministrów, których należy czym prędzej zmienić. Oni kompromitowali nas nie tylko w oczach obywateli, ale również na forum Unii Europejskiej - dodała była premier.

"Antoni, Antoni!". Kaczyński: chwała tym, którzy walczyli o prawdę

- Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem. Chwała tym, którzy walczyli o prawdę, na czele z Antonim Macierewiczem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas 93. miesięcznicy smoleńskiej. Po tych słowach tłum zgromadzony przed Pałacem Prezydenckim zaczął skandować "Antoni, Antoni!".

Putin spotkał się ze swoim sztabem wyborczym

Ubiegający się o kolejną kadencję prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w środę w Moskwie z przedstawicielami swojego sztabu wyborczego. Na czele sztabu, sformowanego na wybory 18 marca, stanęła tym razem nie jedna osoba, lecz troje współprzewodniczących.

Sikorski: Macierewicz był politycznym trupem. Odtworzył go Kaczyński

- To się należało od dawna. Pycha została ukarana. Minister Macierewicz zachowywał się, jakby miał być ministrem na zawsze, a okazuje się, że każda władza przemija - powiedział były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując w "Faktach po Faktach" rekonstrukcję rządu i dymisję ministra obrony narodowej.

Wojskowe śledztwo: żołnierze zabijali Rohindżów

Birmańscy żołnierze zabili 2 września dziesięciu zatrzymanych wcześniej muzułmanów Rohindża - podał w środę dowódca armii Birmy generał Min Aung Hlaing. Jak zaznacza AFP, to pierwszy raz, gdy wojsko przyznaje się do mordów w trwającym od sierpnia kryzysie humanitarnym.

"Tak musiało być, decyzja premiera". Szyszko o swojej dymisji

Nowy minister środowiska Henryk Kowalczyk jest doświadczonym politykiem. Każdy z Prawa i Sprawiedliwości jest sprawną osobą - mówił były szef tego resortu Jan Szyszko. Odnosząc się do swojej dymisji powiedział, że "widocznie tak musiało być". - Decyzja należy przecież do pana premiera - ocenił.

Trump "otwarty na rozmowy" z Koreą Północną. "W stosownym czasie"

- Miejmy nadzieję, że rozmowy z Koreą Północną mogą prowadzić do sukcesu dla całego świata - stwierdził w środę prezydent USA Donald Trump. Wcześniej tego dnia w czasie rozmowy telefonicznej z prezydentem Korei Południowej przekazał, że jest otwarty na dialog z Pjongjangiem "we właściwych okolicznościach".

Przechwałki syna przed klubem ze striptizem. Netanjahu musi się tłumaczyć 

- Mój ojciec załatwił twojemu 20 miliardów dolarów, a ty kłócisz się ze mną o 400 szekli? - miał powiedzieć do kolegi syn izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Według mediów rozmowa nagrana przed klubem nocnym dotyczyła przeforsowania przez parlament umowy gazowej, na której skorzystał jeden z miliarderów.

Prawo do decyzji

Temat aborcji wraca do Sejmu. Posłowie rozpoczęli debatę nad dwoma projektami zmieniającymi obwiązujące przepisy. Jeden liberalizujący przepisy - drugi - wprost przeciwnie - zaostrzający regulacje. O dwóch skrajnie różnych propozycjach rozmawiały w programie Tak Jest Anna Szczerbata z Fundacji Pro-Prawo do Życia i Paulina Piechna-Więckiewicz z komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”.

"Nieuprawnione tezy o szantażu", "wspólna decyzja". Po dymisji szefa MON

Dymisja Macierewicza to była wspólna decyzja prezydenta, premiera i prezesa PiS-u - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta. - Każda zmiana w rządzie następuje w porozumieniu i w zgodzie - przekonywał. Jak dodał minister Krzysztof Szczerski, "tezy, jakoby ze strony prezydenta doszło do szantażu, wymuszenia czy działania wbrew woli większości parlamentarnej są nieuprawnione".

IPN opublikował opinię ws. teczki TW "Bolek"

Biegli z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna uznali, że "odręczne zobowiązanie o podjęciu współpracy ze SB z dnia 21 grudnia 1970 roku zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę". Ekspertyza została opracowana na zlecenie białostockiego oddziału IPN po tym, jak Lech Wałęsa zanegował autentyczność dokumentów TW "Bolka" znalezionych w domu Czesława Kiszczaka.

Rebelianci wznowili ataki. Prezydent zawiesza negocjacje

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos zawiesił w środę negocjacje pokojowe z rebeliantami z Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN), które odbywały się w stolicy Ekwadoru Quito. Powodem było wznowienie przez rebeliantów ataków na instalacje naftowe i siły zbrojne.

Awantura na zebraniu rady szkoły. Nauczycielka wylądowała w areszcie

Zebranie rady szkoły w jednym z miast w Luizjanie zakończyło się incydentem z udziałem nauczycielki. Zaczęło się od jej burzliwego monologu, w którym narzekała na warunki pracy, a przede wszystkim na brak podwyżek. Obecny na sali funkcjonariusz próbował ją uspokoić. Wywiązała się poważniejsza awantura. Wyprowadzona na korytarz kobieta wciąż stawiała opór, została więc skuta kajdankami. W rezultacie kilka godzin spędziła w policyjnym areszcie. Wyszła, kiedy wpłacono za nią kaucję.