Najnowsze

Najnowsze

Banki wyprowadzają się z Londynu. Przez brexit odpłynął już miliard dolarów

Mimo że jeszcze się nie wydarzył, już generuje straty. Z raportu firmy doradczej EY wynika, że z powodu możliwego brexitu z londyńskiego sektora finansowego odpłynęło ok. 800 mln funtów (ok. miliard dolarów). W analizie zaznaczono, że są to "ostrożne szacunki", a podana liczba jest dość "skromna, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość sektora bankowego, którego wielkość ocenia się na 8 bilionów funtów (10 bln dolarów)".

"On za seks płacił. I to dobrze płacił". Nowy świadek w sprawie księdza Jankowskiego

Po dziesiątkach lat przerywają milczenie. Zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że w dzieciństwie zostały skrzywdzone przez prałata Henryka Jankowskiego. Reporterzy "Czarno na białym" TVN24 dotarli też do świadka, który - anonimowo - po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć, że w latach 90. ksiądz miał być stałym bywalcem jednego z gdańskich pubów. - Bardzo często widziałem go w towarzystwie małoletnich chłopaków - wyznaje mężczyzna. Ostrzegamy, niektóre fragmenty przytoczonych w materiale relacji są drastyczne.

Wyższe ceny prądu, mimo obietnic rządu. Spółka wprowadza nowe stawki

Mimo zapewnień premiera i specjalnej ustawy, część gospodarstw domowych otrzymała wyższe rachunki. - Innogy Polska rzeczywiście poinformowało swoich klientów o wzrostach cen i stawek za energię elektryczną w związku z bardzo dużym wzrostem cen energii na rynku hurtowym - powiedziała w rozmowie z TVN24 Aleksandra Smyczyńska, rzecznik prasowy tej spółki. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Atak na deputowanego radykalnej AfD. Napastnicy zostawili go "półżywego"

Reprezentujący skrajnie prawicową, populistyczną partię Alternatywa dla Niemiec (AfD) deputowany do Bundestagu Frank Magnitz został w poniedziałek zaatakowany w Bremie przez trzy osoby - podała lokalna policja, która poszukuje obecnie świadków tego zdarzenia. Polityk trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Ojciec i brat przylecieli do młodej Saudyjki. Ona się boi, oni chcą ją widzieć

Ambasada Arabii Saudyjskiej w Tajlandii zaprzeczyła we wtorek doniesieniom mediów, jakoby władze w Rijadzie domagały się ekstradycji 18-letniej Rahaf Mohammed Alkunun. Saudyjka została zatrzymana na lotnisku w Bangkoku, gdzie zwróciła się do tajlandzkich władz z prośbą o azyl. W Tajlandii są już ojciec i brat młodej kobiety, ale nie wiadomo, czy dostaną pozwolenie na zobaczenie się z nią. Rafah uciekła, bo boi się właśnie rodziny.

"Zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa"

Jeśli ktoś wie i może zaświadczyć, to jego zadaniem w sumieniu jest zgłoszenie się do delegata biskupa - powiedział ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zapytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o zarzuty stawiane księdzu Henrykowi Jankowskiemu. - Stanowisko Kościoła jest jasne: (pedofilia) to jest grzech i przestępstwo - podkreślił we wcześniejszej telewizyjnej części programu.

"Zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa"

Jeśli ktoś wie i może zaświadczyć, to jego zadaniem w sumieniu jest zgłoszenie się do delegata biskupa - powiedział ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zapytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o zarzuty stawiane księdzu Henrykowi Jankowskiemu. - Stanowisko Kościoła jest jasne: (pedofilia - red.) to jest grzech i przestępstwo - podkreślił we wcześniejszej, telewizyjnej części programu.

"Miejscem religii w naszej kulturze jest szkoła"

Tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole, z wyjątkiem około 40 lat czasów komunistycznych. Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do tych czasów - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

"Legenda, którą budował i którą niektórzy mu budowali, rozpadła się w proch"

Styl bycia księdza Henryka Jankowskiego zawsze budził kontrowersje, a dziś padają poważne oskarżenia o pedofilię. Kolejne rysy pojawiają się na wizerunku duchownego, który był kapelanem Solidarności, którego gdańska parafia stała się bastionem antykomunistycznej opozycji i który sam stał się tej opozycji legendą. Materiał "Czarno na białym" TVN24.

"Miejscem religii w naszej kulturze jest szkoła"

Tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole, z wyjątkiem około 40 lat czasów komunistycznych. Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do tych czasów - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Wnikliwe kontrole organizacji pozarządowych. Bolsonaro wydał dekret

Finansowanie działających w Brazylii organizacji pozarządowych będzie wnikliwie kontrolowane - ogłosił w poniedziałek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. Celem wzmożonego nadzoru ma być ustalenie, czy organizacje te wypełniają należycie rolę uzupełniania działań rządu.

"Zagrożenia niezależności sądownictwa w Polsce są niestety dostrzegane przez inne kraje"

Sędziowie zdobywają punkt w starciu z polskim rządem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Otrzymali poparcie kilku unijnych państw i instytucji. To ważny, choć nie przesądzający gest. - Świadczy to o tym, że zagrożenia niezależności sądownictwa w Polsce są niestety dostrzegane przez inne kraje europejskie - powiedział Waldemar Żurek ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis". Materiał programu "Polska i świat".

Sędziowie z poparciem państw i unijnych instytucji

W starciu Sąd Najwyższy kontra polski rząd przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu punkt dla sędziów. Bo mają poparcie w sumie czterech unijnych państw oraz dwóch unijnych instytucji. To ważny choć nie przesądzający gest. Rozstrzygnięcie najwcześniej w lutym.

Wyrok Strasburga w sprawie ekshumacji prawomocny

Smoleńskie ekshumacje i zadośćuczynienie. Będzie. Bo jest orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i nie było odwołania ze strony polskiego rządu, a więc to rozstrzygnięcie ostateczne. 16 tysięcy euro za to, że polska prokuratura ekshumowała, choć nie miała zgody rodzin.