Najnowsze

Najnowsze

Ksiądz skazany za molestowanie przekonuje, że jego "kapłaństwo trwa". Kuria milczy

- Nie pracuję w duszpasterstwie. Nie dlatego, że nie mogę, ale dlatego, że nie chcę. Jednak moje kapłaństwo trwa, bo msze odprawiam – mówi tvn24.pl ksiądz Mirosław Bużan, skazany w 2011 roku za molestowanie 15-letniej Oli. Kapłan nie chce powiedzieć, gdzie przebywa. - To moje prywatne życie. Proszę się zgłosić do kurii – ucina. Gdańska kuria nie odpowiada na nasze pytania.

Smog kosztuje Polskę 111 miliardów złotych rocznie

Co roku Unia Europejska płaci za smog około 2,9 procenta wygenerowanego na jej terenie PKB; w przypadku Polski to 111 miliardów złotych rocznie - informuje w raporcie firma Deloitte. Dodaje, że aby zatrzymać niekorzystne dla Ziemi zmiany, trzeba przejść na gospodarkę obiegu zamkniętego.

Pijani policjanci "bawili się" bronią. Postrzelony 5-latek zmarł

We wtorek na Ukrainie odbyły się protesty przeciwko kierownictwu ministerstwa spraw wewnętrznych. Manifestujący żądali obiektywnego śledztwa w sprawie śmierci pięciolatka, postrzelonego przez dwóch policjantów. Pijani funkcjonariusze bawili się bronią i ranili dziecko. Policja twierdziła początkowo, że chłopiec się pośliznął i uderzył głową o kamień.

"Witek mogłaby wsiąść do limuzyny i powiedzieć: niech pan jedzie, wszędzie mnie potrzebują"

To zawsze jest suma pewnych ustaleń - powiedział w w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wicepremier Jacek Sasin pytany, kto zdecydował o nominacji dla Elżbiety Witek na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jego zdaniem, może ona pełnić "każde stanowisko rządowe czy administracyjne". - Pani Witek mogłaby śmiało wsiąść do rządowej limuzyny i powiedzieć kierowcy: "niech pan jedzie". "Dokąd?", "Wszędzie mnie potrzebują" - skomentował z kolei rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak.

Kilkadziesiąt kolizji nowych samochodów pościgowych policji

Policjanci prowadzący nowe, szybkie samochody mieli już przynajmniej 75 wypadków i kolizji – dowiedział się portal tvn24.pl. Komenda główna wyjaśnia, że zdecydowana większość "zdarzeń drogowych" nie obciąża policjantów, a innych kierowców. Jednak funkcjonariusze usiedli za kierownicami mocnych samochodów bez szkoleń doskonalących technikę jazdy.

Papież: niesprawiedliwość i brak szans wywołują przemoc

Nie ma demokracji, gdy jest głód, nie ma rozwoju, gdy panuje ubóstwo, nie ma sprawiedliwości przy nierównościach - powiedział we wtorek papież Franciszek sędziom z obu Ameryk, od Argentyny po Kanadę, obradującym w Watykanie na temat praw socjalnych.

Mieli wyłudzić 27 milionów złotych. "Przedstawiciele największych firm meblarskich" zatrzymani przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek 17 osób w śledztwie w sprawie wyłudzeń dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zatrzymani mieli stworzyć firmę tylko dla wyłudzenia około 27 milionów złotych. - To przedstawiciele największych firm meblarskich oraz producenci lub sprzedawcy maszyn stolarskich - powiedział naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski.

Sasin: Żeby wygrać jesienią, trzeba pracować. Przeciwnik jest bardzo mocny

Moim głównym zadaniem będzie koordynowanie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Z półtorarocznego pełnienia funkcji szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów wynika, że z pozycji wicepremiera, która daje możliwości nadzorowania prac innych ministerstw, będzie to łatwiejsze i bardziej skuteczne - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" wicepremier Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Odniósł się też do kwestii szans Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Ruszył proces apelacyjny skazanego za pedofilię kardynała Pella

W Melbourne rozpoczął się w środę proces apelacyjny australijskiego kardynała George'a Pella, który trzy miesiące temu został skazany na sześć lat więzienia za czyny pedofilskie wobec dwóch 13-letnich chłopców. To najwyższy w historii Kościoła rzymskokatolickiego dostojnik skazany w procesie karnym za takie czyny.

"Kaczyński chce mieć większą kontrolę"

Rekonstrukcja rządu to misterna układanka. Trudnością nie jest tylko znalezienie następców odchodzących ministrów, ale przede wszystkim znalezienie równowagi między różnymi grupami politycznych interesów. Co chce, wraz z najnowszymi zmianami, osiągnąć kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Złota karta stałego pobytu. Miliarder z Indii dostał ją pierwszy

Miliarder z Indii stał się pierwszym posiadaczem złotej karty uprawniającej do stałego pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ich władze wytypowały prawie siedem tysięcy biznesmenów i specjalistów, których majątek wart jest 27 miliardów dolarów. Inicjatywa ma przyciągać kapitał.

Premier Czech ma problemy, mówi o ataku na całe państwo

Trzy godziny debatowano we wtorek w czeskiej Izbie Poselskiej o ujawnionej przez media wstępnej wersji audytu Komisji Europejskiej, który stwierdza, że czeski premier Andrej Babisz jest w konflikcie interesów. Babisz zaprzecza i zapewnia, że Czechy nie będą musiały zwracać pieniędzy Unii Europejskiej.

"Bankructwo to plotki". Zełenski rozmawiał i tłumaczył w Brukseli

Ukraina będzie wypełniała swoje zobowiązania międzynarodowe i kontynuowała współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym – oświadczył prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski, który spotkał się we wtorek w Brukseli z wiceszefem Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem.

Rząd po rekonstrukcji

Wbrew pozorom rekonstrukcja to misterna układanka. Trudnością nie jest tylko znalezienie następców odchodzących ministrów, ale przede wszystkim znalezienie równowagi między różnymi grupami politycznych interesów.

Droga ku wolności

Wolna prasa nie istniała. Z gazet, radia i telewizji sączyła się jedynie słuszna narracja. Kampania wyborcza ruszyła w nieprawdopodobnym tempie, a cała Polska została zaklejona wyborczymi plakatami Solidarności.

30 lat polskiej demokracji

Liderzy Solidarności 30 lat temu wydawali się wielu jako ludzie pewni swego, zdecydowani i niezłomni. Po latach działacze opozycji w PRL przyznają jednak, że się bali, a ich nadzieje równe były obawom. Chociaż 30 lat po pierwszych częściowo wolnych wyborach w Polsce, zmieniło się niemal wszystko – przy bramie Stoczni Gdańskiej atmosfera była podobna.

30 lat od wyborów 4 czerwca 1989 roku

Trzydzieści lat temu, 4 czerwca 1989 roku, odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w Polsce. Areną wspomnień był Gdańsk – w uroczystościach rocznicowych uczestniczyli bohaterowie sprzed lat i dzisiejsza opozycja. W obchodach nie wzięli za to udziału członkowie obecnej władzy.

"Wiedzieliśmy, że władza będzie musiała się z nami dogadywać albo nas wyeliminować"

- Bogactwo kolorów i postaw z jednej strony zachwycały, a z drugiej strony budziły niepokój, na ile taka grupa jest w stanie funkcjonować - powiedział prof. Aleksander Smolar, wspominając nowy parlament po wyborach 4 czerwca. We wtorek przypada rocznica pierwszych po latach komunizmu częściowo wolnych wyborów. Wówczas Polacy zdecydowali, że chcą nowej władzy. O tym jak miliony kart wyborczych zmieniły losy naszego kraju, rozmawiali Łukasz Jedliński i Jacek Stawiski w programie "Studio 4 czerwca" w TVN24.