Najnowsze

Najnowsze

Greta Thunberg odpowiada na atak ministra, który wysyłał ją na studia

Nie trzeba mieć dyplomu ukończenia studiów ekonomicznych, aby zdawać sobie sprawę, że przeznaczanie pieniędzy na walkę ze zmianami klimatycznymi, przy dalszych dotacjach oraz inwestycjach w paliwa kopalne, nie ma sensu - napisała na Twitterze nastoletnia aktywistka Greta Thunberg w odpowiedzi na krytykę ministra finansów USA Stevena Mnuchina.

"Sędziowie są związani uchwałą, a nie słowami ministra sprawiedliwości"

Żaden minister, żaden premier, żaden prezydent nie może przyjść i powiedzieć: ja to kasuję, tego nie ma. To będą weryfikować sędziowie - powiedziała w TVN24 mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram z Komitetu Obrony Sprawiedliwości. Komentowała w ten sposób czwartkową uchwałę trzech izb Sądu Najwyższego dotyczącą sędziów rekomendowanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Michał Wawrykiewicz z inicjatywy "Wolne Sądy" ocenił, że to "najważniejsze orzeczenie polskiego sądu od 1989 roku".

Sędzia Nawacki: uchwała Sądu Najwyższego zostanie powszechnie zignorowana

Jutro, kilka godzin po uchwale Sądu Najwyższego, nowi sędziowie Krajowej Rady Sądownictwa dalej będą sądzić. Uchwała zostanie powszechnie zignorowana - napisał sędzia Maciej Nawacki, członek nowej KRS. Skomentował w ten sposób czwartkową decyzję SN dotyczącą sędziów powołanych na wniosek nowej KRS.

"Dyktatura wykorzystuje Europę do obchodzenia sankcji"

Uczestniczący w konferencji w Davos Juan Guaido, który w ub.r. ogłosił się prezydentem Wenezueli, zaapelował w czwartek do państw UE, by odżegnały się od handlu wenezuelskim "krwawym złotem", ponieważ zyski z niego służą finansowaniu rządów Nicolasa Maduro.

Premier Hiszpanii "nadużył urzędu". Grzywna 500 euro

Hiszpańska Państwowa Komisja Wyborcza ukarała w czwartek premiera Pedro Sancheza grzywną 500 euro za nadużywanie urzędu w celu promocji swego ugrupowania przed listopadowymi wyborami parlamentarnymi. To pierwszy taki przypadek w historii Hiszpanii.

Początek ferii w kolejnych województwach

W sobotę w kolejnych pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Uczniowie z tych województw będą odpoczywać do 9 lutego.