Najnowsze

Najnowsze

Wzrost płac wyhamował. Nowe dane

5125,26 złotego - tyle wyniosło przeciętne wynagrodzenie brutto w sierpniu w sektorze przedsiębiorstw. W ujęciu rocznym oznacza to wzrost o 6,8 procent, natomiast w ujęciu miesięcznym - spadek o 1,1 procent.

Spacerował nad rzeką, znalazł ciało. Od trzech miesięcy próbują ustalić, kim jest ofiara

Nie miał przy sobie dokumentów ani telefonu, tylko ładowarkę w kieszeni i plastikowy zegarek na ręce. Musiał nie żyć od dawna, ciało było w takim stanie, że z wyglądu nie można było ustalić płci. Możliwe, że wpadł do rzeki w miejscu, gdzie został znaleziony, i długo leżał ukryty. Brzegi są tam zarośnięte, a nurt słaby. Minęły trzy miesiące od wyłowienia ciała i wciąż nieznana jest jego tożsamość.

Juncker czeka na propozycje Johnsona. "Perspektywa braku porozumienia wciąż istnieje"

Porozumienie Unii Europejskiej z Wielką Brytanią wciąż jest możliwe - mówił w Parlamencie Europejskim szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaznaczając że wciąż potrzeba propozycji dotyczących uniknięcia twardej granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Juncker dodał, że na razie nie ma postępu w rozmowach. - Perspektywa braku porozumienia wciąż istnieje. Taka sytuacja nigdy nie będzie wyborem Unii Europejskiej - podkreślił.

Pożar na malezyjskiej wyspie. Ewakuowano ponad 30 polskich turystów

W kompleksie hotelowym Berjaya na popularnej wśród turystów malezyjskiej wyspie Tioman, leżącej przy wschodnim wybrzeżu Malezji kontynentalnej, w środę nad ranem wybuchł pożar. Spłonęły dwa domki i jedna z restauracji. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak ze względu na pożar ewakuowano ponad 30 polskich turystów.

Bat na marnujących żywność. Od dziś nowe przepisy

W środę wchodzi w życie nowe prawo, zgodnie z którym duże sklepy i hurtownie będą musiały zawrzeć umowę z wybraną organizacją pozarządową i nieodpłatnie przekazywać jej żywność. Przepisy mają przeciwdziałać marnowaniu jedzenia.

Samochód wjechał do lobby Trump Plaza

Samochód osobowy wjechał do holu głównego budynku luksusowego wieżowca Trump Plaza w New Rochelle w stanie Nowy Jork. Dwóch przechodniów i kierowca auta zostali lekko ranni.

Amerykanie "rozważają działania odwetowe". Irańczycy ostrzegają przed konsekwencjami

Cyberatak oraz ataki militarne na irańskie instalacje naftowe i obiekty irańskich Strażników Rewolucji są wśród opcji działań odwetowych, jakie rozważa administracja USA w odpowiedzi na przypisywane Iranowi ataki na dwie saudyjskie rafinerie - podał portal telewizji NBC News. Irańska agencja ISNA poinformowała zaś, że w oficjalnej nocie przekazanej USA za pośrednictwem Szwajcarii Iran ostrzegł, że jakakolwiek akcja militarna spotka się z natychmiastową reakcją.

"Mamy dosyć dużą liczbę kierowców, którzy powinni już przesiąść się do komunikacji miejskiej"

Wzrok, czas reakcji, koordynacja wzrokowo-ruchowa, ocena odległości, to są bardzo istotne rzeczy, które uczestniczą w prowadzeniu pojazdu i one z wiekiem niestety ulegają spowolnieniu - mówiła we "Wstajesz i wiesz" psycholog transportu doktor Ewa Odachowska z Instytutu Transportu Samochodowego. - Musimy sprawdzać, co się z nami dzieje - apelowała, zachęcając zwłaszcza seniorów do badania sprawności za kierownicą.

Skąd nadszedł atak? Ustalili to "z bardzo dużym prawdopodobieństwem"

Eksperci z Arabii Saudyjskiej i USA ustalili, że ataki na saudyjskie rafinerie "z bardzo dużym prawdopodobieństwem" przeprowadzono z bazy w Iranie przy granicy z Irakiem - przekazała stacja CNN, powołując się na źródło zbliżone do dochodzenia w sprawie incydentu. Iran odrzuca oskarżenia.

Rijad dołącza do amerykańskiej misji

Saudyjska agencja prasowa SPA przekazała, że po ataku na dwie instalacje naftowe Arabia Saudyjska przyłączyła się do kierowanej przez Stany Zjednoczone międzynarodowej misji ochrony żeglugi na Bliskim Wschodzie. W misji uczestniczą już Australia, Bahrajn i Wielka Brytania.

"Dymisja pana ministra Ziobry nie wchodzi w grę"

- Pan profesor ma oczywiście prawo apelować do premiera, ale dymisja pana ministra Zbigniewa Ziobry nie wchodzi w grę - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller. Odniósł się do słów byłego pierwszego prezesa Sądu Najwyższego profesora Adama Strzembosza, który zaapelował o zdymisjonowanie ministra sprawiedliwości.

Był najmłodszy w grupie uwięzionych przez Rosję. 21-letni Ukrainiec podziękował Polsce

Najmłodszy z byłych ukraińskich więźniów politycznych w Rosji Pawło Hryb powiedział, że zawdzięcza wolność między innymi wsparciu ze strony Polski. Hryb został uwolniony w wyniku ostatniej wymiany więźniów między Rosją i Ukrainą. 21-latek chciałby teraz odwiedzić Polskę i opowiadać o losie, jaki go spotkał. - Mieszkańcy Europy powinni jak najszybciej przekonać się, że Rosja to niebezpieczne i agresywne państwo, które gotowe jest porwać dowolnego człowieka - ocenił.

Są żubry, ma być fabryka pelletu. Jest sąsiedzki spór

Urzędnicy z Narewki wydali pozwolenie na budowę zakładu produkującego pellet. Decyzja ta nie podoba się mieszkańcom gminy. Sąsiadów nie przekonują tłumaczenia właściciela firmy - że spełnił wszystkie wymogi prawne, jego inwestycja ma zatrudniać zaledwie trzy osoby, a produkowane paliwo jest ekologiczne. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

Premier Morawiecki apeluje do Rosji "o porzucenie prób fałszowania historii"

"W tym szczególnym dniu apelujemy do władz Federacji Rosyjskiej o porzucenie prób fałszowania historii oraz agresywnej polityki wobec sąsiadów" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Kutach na Ukrainie. "Ta rocznica uświadamia nam, że bardzo często nie ma możliwości zapanowania nad reperkusjami takich działań" - dodał. W kościele rzymskokatolickim w Kutach odsłonięto tego dnia tablicę, upamiętniającą wydarzenia sprzed 80 lat.

Wizja przyszłości według PiS. "Obietnice są naprawdę duże"

Szybki internet w każdym domu, państwowe centrum gier komputerowych i grube miliardy złotych na stworzenie sztucznej inteligencji. To wizja niedalekiej przyszłości, zawarta w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Tyle, że w przeszłości takie zapowiedzi już się pojawiały. Materiał programu "Polska i Świat" w TVN24.

Sędziowie pytają Ziobrę o aferę hejterską

Stowarzyszenie sędziów Themis wystąpiło do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z listą pytań w sprawie opisanego przez Onet hejtu wobec sędziów zorganizowanego przez osoby związane z resortem.

Powyborczy pat. Zdolności koalicyjne zdecydują, czy Netanjahu utrzyma władzę

Przywódca prawicowego Likudu Benjamin Netanjahu zapowiedział podczas powyborczej nocy sformowanie "silnego, syjonistycznego rządu" bez udziału przedstawicieli ludności arabskiej. Jego główny rywal, centrysta Beni Ganc, opowiedział się za rządem jedności. Z kolei przywódca partii Nasz Dom Izrael Awigdor Lieberman zaapelował o powołanie rządu jedności narodowej, w którego skład wchodziłaby jego partia oraz dwa największe ugrupowania - Likud i koalicja Niebiesko-Białych. Głos Liebermana może być decydujący, bo dwie główne partie mogą nie być w stanie stworzyć rządu bez poparcia radykalnie prawicowego, niewielkiego ugrupowania Liebermana.

Polityczny fundusz Michała Wosia

Do Ministerstwa Sprawiedliwości wrócił cztery dni po dymisji. Michał Woś, aktualny minister ds. pomocy humanitarnej, do niedawna nadzorował Fundusz Sprawiedliwości. Co z pieniędzy Ministerstwa Sprawiedliwości sfinansowano w rodzinnym mieście i okręgu wyborczym ministra? Materiał "Czarno na białym".