Najnowsze

Najnowsze

"To będzie transport dwuetapowy". Szczegóły ewakuacji Polaków z Wuhanu

Prowadzimy ostatnie rozmowy z partnerami z Unii Europejskiej, którzy będą współuczestniczyć w transporcie z Wuhanu. Będą transportowani nie tylko obywatele Polski, ale również obywatele innych państw Unii Europejskiej - wyjaśniał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. We "Wstajesz i wiesz" w TVN24 opowiadał o procedurze ewakuacji z ogarniętego epidemią rejonu.

Firmy a brexit. Resort finansów wyjaśnia

Brexit staje się faktem, ale do końca roku dla przedsiębiorców utrzymujących relacje biznesowe z partnerami z Wielkiej Brytanii nic się nie zmieni - wyjaśnia Ministerstwo Finansów. Jednocześnie firmy powinny wykorzystać jednak okres przejściowy na przygotowania do faktycznego opuszczenia Wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo. Przedsiębiorcy powinni szczególnie zwrócić uwagę na tak zwany numer EORI.

Ministerstwo Kultury: sytuacja w muzeum POLIN jest stabilna

"Dobro Muzeum wymaga dzisiaj współpracy organizatorów, a nie oświadczeń i medialnego szumu" – odpowiada Ministerstwo Kultury na apel prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i przewodniczącego Stowarzyszenia Żydowskiego Instytutu Historycznego Piotra Wiślickiego w sprawie muzeum POLIN.

Silny wiatr obalił mur Trumpa

Część stalowego muru budowanego przez Stany Zjednoczone na granicy z Meksykiem przewróciła się na meksykańską stronę w wyniku bardzo silnego wiatru - informuje agencja Reutera.

Zakaz handlu po krótkiej przerwie

W niedzielę 2 lutego sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Poprzednia niedziela 26 stycznia była niedzielą handlową.

Dwóch takich, co wygrało na brexicie. I cała reszta przegranych

Kto zyskał politycznie na brexicie, a kto stracił? W Wielkiej Brytanii z pewnością jest co najmniej jedna osoba, którą wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wyniosła na szczyty. Inny polityk może mówić zaś o osiągnięciu celu, o którym marzył od dawna.

Od słów Camerona do triumfu Johnsona. Tak wyglądał rozwód z Unią

W zamierzeniu miało pójść szybko i łatwo - tak obiecywali zwolennicy brexitu. Zamiast tego mieliśmy trzy i pół roku nerwów i niepewności przeplatanych z irytacją i znudzeniem. Co działo się między dniem, kiedy Brytyjczycy powiedzieli "nie" Unii Europejskiej, a dniem, w którym w końcu ją opuszczają.

Ostatnie godziny do brexitu. Oto, co warto wiedzieć

W nocy z piątku na sobotę Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Wtedy też zacznie się 11-miesięczny okres przejściowy. - Do końca roku nie zmieni się nic w obszarze praw Polaków w Wielkiej Brytanii po brexicie - mówił w czwartek minister do spraw europejskich Konrad Szymański.

Odzyskał wzrok, lecząc uraz biodra. "Byłem w szoku"

Radość była niesamowita, bo już mogłem swobodnie z daleka widzieć na przykład rejestrację samochodu, poznawałem ludzi z daleka. To było coś pięknego - powiedział TVN24 pan Janusz. W trakcie leczenia urazu biodra po wypadku poprawił mu się wzrok. Wcześniej niemal w ogóle nie widział. Lekarze mówią o "bardzo pożądanym skutku ubocznym".

Sędziowie nowej KRS wezwani do rezygnacji z funkcji. Uchwały dwóch zgromadzeń sędziowskich

Wzywamy członków-sędziów Krajowej Rady Sądownictwa do natychmiastowej rezygnacji z pełnionych funkcji - apelują w podjętych w czwartek uchwałach zebrania sędziów Sądów Rejonowych w Słupsku i Kłodzku. Dzień wcześniej taką uchwałę podjęło także Stałe Prezydium Forum Współpracy Sędziów. Oceniło w niej, że "działania sędziów-członków tego organu przyczyniły się do powstania obecnego chaosu prawnego".

Kolejne sankcje na Iran i "niespodzianka"

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Irańską Agencję Energii Atomowej (AEOI) oraz jej szefa - Ali Akbara Salehiego. Specjalny wysłannik USA ds. Iranu Brian Hook zaznaczył, że "zagraniczne firmy będą mogły kontynuować pracę w irańskich elektrowniach". Rzecznik irańskiej Organizacji Energii Atomowej w odpowiedzi zaznaczył, że "środki nie będą miały wpływu na program jądrowy".

"To jest Krajowa Rada Sądownictwa: z rządem zgadza się zawsze, z Sądem Najwyższym nigdy"

Przyjmujemy uchwałę trzech izb Sądu Najwyższego do wiadomości, reagujemy na nią, występując do Trybunału Konstytucyjnego z naszym wnioskiem - powiedział w "Kropce nad i" zastępca rzecznika prasowego nowej KRS Jarosław Dudzicz. Rada wniosła o zbadanie konstytucyjności przepisów, na podstawie których uchwała została podjęta. Dudzicz przekonywał, że "czym innym jest niezgadzanie się z wyrokiem, a na czym innym jest jego nieakceptowanie". Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ocenił, że KRS "z rządem zgadza się zawsze, z Sądem Najwyższym nigdy".

"Być może rzeczywiście społeczeństwo uznało, że politycy PiS przesadzili"

Może okazać się, że spadek notowań dla PiS-u nie dotknie Andrzeja Dudy. Byłoby to zaskakujące, bo Andrzej Duda jest zespawany z Prawem i Sprawiedliwością. Wydawałoby się naturalne, że jeśli będzie spadać Prawu i Sprawiedliwości, będzie spadać Dudzie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 politolog Marek Migalski. Politycy PiS cały czas mówią, że sądy nikogo nie obchodzą, a tu nagle się okazuje, że ta tematyka jednak interesuje ludzi - dodał Mariusz Janicki z "Polityki".

Pasażerka zablokowanego wycieczkowca nie ma koronawirusa

Włoskie ministerstwo zdrowia wykluczyło podejrzenia zakażenia koronawirusem u kobiety podróżującej statkiem wycieczkowym Costa Smeralda. Podejrzenia spowodowały zatrzymanie na pokładzie wycieczkowca sześciu tysięcy osób, w tym Polaków. Jednostka utknęła w porcie Civitavecchia nad Morzem Tyrreńskim.