Najnowsze

Najnowsze

Dezynfekcja piasku, bransoletki identyfikacyjne dla turystów? Szukają sposobów na wznowienie ruchu turystycznego

Kraje, które żyły głównie z turystyki tracą przez pandemię miliardy euro - dlatego nie brakuje pomysłów na jej odbudowę. Włosi myślą o ograniczeniu miejsc na plaży i dezynfekcji piasku. W Hiszpanii proponują dla turystów bransoletki identyfikacyjne z podziałem na zdrowych czy wyleczonych z COVID-19. W tym trudnym okresie stawiają też na turystykę lokalną. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Rozkaz dostaliśmy w czwartek". Mieli trzy dni, by przekształcić się w szpital leczący chorych na COVID-19

Tak naprawdę nasz szpital funkcjonuje tylko dlatego, że ma wspaniały personel, który jest w stanie funkcjonować w takim reżimie – mówił dyrektor szpitala w Kędzierzynie- Koźlu Jarosław Kończyło, który przybliżył kulisy przekształcania go w szpital dla zakażonych koronawirusem. Zmagania personelu kędzierzyńskiej placówki pokazali w reportażu dziennikarz Dariusz Kubik oraz operator Huber Mastalerz z "Czarno na białym".

Iluzoryczny nadzór i poczucie bezkarności. Raport NIK o prywatnych domach opieki

Ponad 200 działających w szarej strefie prywatnych domów opieki społecznej odkryli inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. W swoim najnowszym raporcie alarmują, że często dramatyczna sytuacja mieszkańców tych ośrodków to w dużej mierze wina nieskutecznych działań i zaniedbań wojewodów. Raport stanowi także alarm w kontekście epidemii COVID-19, która szczególnie dotyka podopiecznych domów opieki.

"COVID-19 nie odejdzie", epidemiolodzy o wyborach, odwołano Oktoberfest. Podsumowujemy wtorek

Unijna komisarz do spraw zdrowia Stella Kiriakidu oceniła, że "COVID-19 nie odejdzie, będziemy musieli się nauczyć z nim żyć". Zarząd Głównego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych przygotował ekspertyzę projektu ustawy o wyborach korespondencyjnych, w której ocenili, że ustawa nie zapewnia ochrony przed zakażeniem ani głosującym, ani osobom pracującym przy wyborach. Oktoberfest - jedno z najważniejszych świąt Bawarczyków - zostało odwołane. Co jeszcze wydarzyło się we wtorek?

"Korytarze są smutne, jest cisza, słychać tylko szelest worków, zakładanych rękawic"

Nie bałem się, ale była adrenalina i ekscytacja. W końcu jest to wirus, którego boi się cały świat, a on jest tam wszędzie - mówił w programie "Koronawirus. Raport" reporter TVN24 Dariusz Kubik, który pokazał w swoim materiale, jak wygląda od środka szpital dla chorych na COVID-19. Jak przyznał, "nie jest to na pewno normalne miejsce". - Taka kosmiczna strefa zero - stwierdził.

"Przepraszam, celebruję, módlmy się". Ksiądz nie przerwał mszy, mandaty dla wszystkich uczestników

Kiedy karabinierzy weszli do kościoła w Cremonie, trwała msza święta z udziałem wiernych. Funkcjonariusze chcieli ją przerwać jako niezgodną z przepisami, jeden z nich zadzwonił nawet do burmistrza. Ksiądz z lokalnym włodarzem rozmawiać nie chciał. - Proszę powiedzieć, że nie jestem teraz dostępny, bo celebruję - odpowiedział, nie odchodząc od ołtarza. Interwencja służb zakończyła się mandatem dla wszystkich uczestników, w tym kapłana.

Kilkaset tysięcy ludzi wyjechało z Paryża

Po ogłoszeniu izolacji sanitarnej około jedna czwarta mieszkańców Paryża opuściła stolicę - wynika z szacunków urzędu statystycznego INSEE. Podczas pandemii masa śmieci wyrzucanych w mieście zmniejszyła się o jedną trzecią. Paryż zużywa też o wiele mniej energii elektrycznej.

"Żadnych wyborów nie będzie w maju. Być może będzie jakieś głosowanie"

Rolą państwa jest organizacja wyborów tak, aby wybrać na kolejną kadencje kolejnego prezydenta. To jest rzecz naturalna, że to jest obowiązek, odpowiedzialność państwa, niezależnie od sytuacji jaka ma w państwie miejsce - przekonywał w "Faktach po Faktach" wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń (PiS). Zdaniem Pawła Kowala (KO), "są argumenty polityczne i są argumenty sanitarne, epidemiologiczne, żeby w tym momencie dać sobie spokój z przeprowadzaniem głosowania".

Czerwone strefy, tytaniczna praca. Kamera TVN24 w środku szpitala dla chorych na COVID-19

W potrójnych rękawiczkach i kombinezonie nawet najprostsze czynności trwają o wiele dłużej niż zwykle. By zachować bezpieczeństwo personelu i pacjentów, w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu wydzielono strefy, które oddzielone są od siebie specjalnymi śluzami. Dla chorych walczących o życie w samotności, personel jest jak rodzina. Tak wygląda rzeczywistość jednego z tak zwanych szpitali jednoimiennych, przeznaczonych dla chorych na COVID-19.

"Wprowadziliśmy za dużo zmian". Maciej Kot szczerze o nieudanym sezonie

W programie "Okno na sport" gościliśmy już trenera Michala Doleżala i trójkę jego podopiecznych: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Musiał więc nadejść moment, w którym skład drużyny skoczków narciarskich się dopełni. We wtorek dołączył do niej Maciej Kot, który odpowiadał na pytania dziennikarzy i widzów Eurosportu.

"Chłopi" oczami Jagny i nieznany Iwaszkiewicz. Nowe projekty polskich filmowców

Choć w związku pandemią plany filmowe świecą pustkami, projekty naszych filmowców zapowiadają się imponująco. Filip Bajon zekranizuje opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza "Nauczyciel", twórcy "Twojego Vincenta" zmierzą się z dziełem Reymonta "Chłopi" , zaś nowy film mistrza Jerzego Skolimowskiego będzie nosił tytuł "Baltazar". To tylko trzy z dziesięciu projektów, które dofinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.