Najnowsze

Najnowsze

Prawo i Sprawiedliwość zgodzi się na kandydaturę Jana Rokity na szefa komisji konstytucyjnej. Taką decyzję popiera też premier - donosi "Dziennik"

Nowym ambasadorem Polski w USA ma zostać dyrektor departamentu bezpieczeństwa w MSZ Robert Kupiecki. W najbliższych tygodniach miejsce dla niego zwolni Janusz Reiter, do którego PiS straciło zaufanie - informuje "Newsweek"

Według tygodnika "Wprost", prokuratura odtworzyła przebieg wydarzeń, poprzedzających przeciek o akcji CBA przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Na lewicy szykuje się stracie pomiędzy SLD i Aleksandrem Kwaśniewskim a pozostałymi ugrupowaniami wchodzącymi w skład LiD. Chodzi o podział miejsc na listach wyborczych - informuje "Dziennik"

Aleksander Szczygło wyrzuca z armii generałów. Na celowniku są wszyscy awansowani w czasach ministrów Komorowskiego, Szmajdzińskiego i Sikorskiego - informuje "Trybuna"

Ministerstwo Sprawiedliwości ma zamiar dokładnie przyjrzeć się śledztwom prowadzonym w gdańskiej Prokuraturze Apelacyjnej, na które miał wpływ Janusz Kaczmarek - informuje "Rzeczpospolita"

Wraz ze zbliżającymi się wyborami wracają dyskusje o miejscach na listach wyborczych. W Poznaniu listy Lewicy i Demokratów może otwierać nazwisko Tedeusza Mazowieckiego - informuje "Głos Wielkopolski".

Konrad Kornatowski, były komendant główny policji potwierdza, że Janusz Kaczmarek był przeciwny akcji przeciwko Barbarze Blidzie - swoją wersję wydarzeń przedstawia w rozmowie z "Newsweekiem".

Izraelski rząd zawarł w niedzielę porozumienie z obywatelami ocalałymi z nazistowskiej zagłady, przyznając im specjalne zasiłki oraz ulgi. To efekt lipcowych protestów, które wstrząsnęły opinią publiczną Izraela.

Były komendant główny policji Konrad Kornatowski ujawnił wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" szczegóły spotkania, na którym omawiano sprawę Barbary Blidy. W naradzie brało udział siedem osób.

Z ponad 2 promilami alkoholu we krwi przyjmował potrzebujących pomocy lekarz z Oddziału Ratunkowego szpitala w Kościerzynie. Zaniepokojony pacjent wezwał policję.

Niedziela, 19 sierpnia, 21:00 Jarosław Kaczyński mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", że Platofrma Obywatelska jest za bardzo uzależniona od Niemców. "Jeśli PO wygra wybory, odejdzie od twardej polityki zagranicznej i budowy partnerskich relacji z Berlinem. Platforma zbyt silnie tkwi w strukturach europejskiej partii ludowej co niestety oznacza akceptację dominacji niemieckiej." te słowa komenatowali goście magazynu 24godziny

Wypowiedzi premiera na temat proniemieckiej polityki Platformy Obywatelskiej to "kolejny element kampanii strachu" - uważa gość magazynu 24 godziny, Adam Szejnfeld z PO.

8,5 mln osób - to rekord liczby odwiedzin największej letniej gdańskiej imprezy, który padł własnie w tym sezonie. Zakończony w niedzielę Jarmark św. Dominika odbył się już po raz 747.