Najnowsze

Najnowsze

Humvee z polsko-amerykańskiego patrolu żandarmerii najechał na minę w Afganistanie. Dwie osoby trafiły do szpitala, ale szybko zostały wypisane.

Zgodnie z oczekiwaniami, sobotnie wybory parlamentarne w Kazachstanie wygrała partia Nur Otan prezydenta Nursułtana Nazarbajewa. Opozycja i OBWE ostrzegają jednak, że wybory nie odpowiadały międzynarodowym standardom.

Jako "jedną wielką bzdurę" szef SLD Wojciech Olejniczak nazwał doniesienia, że Aleksander Kwaśniewski chce, by na 10 z 41 list wyborczych Lewicy i Demokratów (LiD) pierwsze miejsce zajmowali jego ludzie.

Wojskowa parada, trybuna honorawa i portrety ojców narodu. Afganistan fetuje dziś swoją niepodległość. Dokładnie osiemdziesiąt osiem lat temu Afgańczycy pożegnali ze swojego kraju Brytyjczyków.

- Jeżeli PO wygra wybory, odejdzie od twardej polityki zagranicznej i budowy partnerskich relacji z Berlinem - uważa premier Jarosław Kaczyński. - To tradycyjne straszenie Niemcami - odpowiada Bronisław Komorowski.

Wielki, srebrny, błyszczący pomnik stanął w serbskim mieście Zitiste, położonym 90 km od Belgradu. Kogo przedstawia? Najlepszego i najpopularniejszego, boksera w historii...

Janusza Reitera, dotychasowego mbasadora Polski w Stanach Zjednoczonych, zastąpi na stanowisku Robert Kupiecki - dyrektor departamentu bezpieczeństwa w MSZ - informuje "Newsweek".

Trwają przygotowania do podróży chińskich żołnierzy do Londynu. Dwudziestu wojowników cesarza Qin Shihuang spędzi w brytyjskiej stolicy pół roku.

Łopatki, wiaderka i piasek nadal mogą bawić dorosłych. Nad Bałtykiem powstały wielkie piaskowe budowle. Inspiracją było siedem nowych Cudów Świata.

ETOH - skrót wzoru chemicznego alkoholu - stał się kryptonimem akcji antyalkoholowej. Działania wymierzone przeciwko sprzedaży alkoholu wśród nieletnich przeprowadzili w nocy poznańscy policjanci.

Huragan Dean, którego siła ma wkrótce wzrosnąć do najwyższej - piątej kategorii, zbliża się do Jamajki. Następnie spodziewane jest uderzenie w meksykański półwysep Jukatan, gdzie trwa już ewakuacja ludności.

Amerykańska studentka przeżyła spotkanie z rekinem w zatoce Sarasota Bay na Florydzie. Skończyło się założeniem ponad stu szwów na 17 odniesionych przez nią ranach.

Misja promu kosmicznego Endeavour została skrócona. Szalejący na Atlantykiem huragan Dean może doprowadzić do ewakuacji centrum kontroli lotów kosmicznych w Houston.

Unijna polityka zakładająca, że w 2020 roku 10 procent benzyny i oleju napędowego będzie wyprodukowane z surowców odnawialnych nie przyniesie spodziewanego ograniczenia zawartości CO2 w atmosferze - stwierdzają brytyjscy naukowcy.