Najnowsze

Najnowsze

Janusza Reitera, dotychasowego mbasadora Polski w Stanach Zjednoczonych, zastąpi na stanowisku Robert Kupiecki - dyrektor departamentu bezpieczeństwa w MSZ - informuje "Newsweek".

Trwają przygotowania do podróży chińskich żołnierzy do Londynu. Dwudziestu wojowników cesarza Qin Shihuang spędzi w brytyjskiej stolicy pół roku.

Łopatki, wiaderka i piasek nadal mogą bawić dorosłych. Nad Bałtykiem powstały wielkie piaskowe budowle. Inspiracją było siedem nowych Cudów Świata.

ETOH - skrót wzoru chemicznego alkoholu - stał się kryptonimem akcji antyalkoholowej. Działania wymierzone przeciwko sprzedaży alkoholu wśród nieletnich przeprowadzili w nocy poznańscy policjanci.

Huragan Dean, którego siła ma wkrótce wzrosnąć do najwyższej - piątej kategorii, zbliża się do Jamajki. Następnie spodziewane jest uderzenie w meksykański półwysep Jukatan, gdzie trwa już ewakuacja ludności.

Amerykańska studentka przeżyła spotkanie z rekinem w zatoce Sarasota Bay na Florydzie. Skończyło się założeniem ponad stu szwów na 17 odniesionych przez nią ranach.

Misja promu kosmicznego Endeavour została skrócona. Szalejący na Atlantykiem huragan Dean może doprowadzić do ewakuacji centrum kontroli lotów kosmicznych w Houston.

Unijna polityka zakładająca, że w 2020 roku 10 procent benzyny i oleju napędowego będzie wyprodukowane z surowców odnawialnych nie przyniesie spodziewanego ograniczenia zawartości CO2 w atmosferze - stwierdzają brytyjscy naukowcy.

W stroju adamowym przeciwko globalnemu ociepleniu. Sześćset osób z całej Europy pozowało nago do zdjęcia na największym alpejskim lodowcu Aletsch w Szwajcarii.

Sobota, 18 sierpnia, 21:00 Ocena z religii będzie wliczana do średniej - podało Centrum Informacyjne Rządu. Wcześniej szef MEN-u Ryszard Legutko mówił, że religia w średniej to nie najlepszy pomysł. Został za to skrytykowany przez katolickich hierarchów. Goście Magazynu 24 godziny spierali się czy decyzja rządu w tej sprawie była słuszna.

Porucznik Łukasz Kurowski, który we wtorek zginął w Afganistanie, został pochowany na cmentarzu w Lusowie pod Poznaniem. W uroczystościach żałobnych uczestniczył minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Były prezydent Czech Vaclav Havel podpisał petycję popierającą zainstalowanie w Czechach stacji radarowej, która stanowić ma element przyszłej amerykańskiej tarczy antyrakietowej.