Najnowsze

Najnowsze

Jest porozumienie w sprawie mięsa

Jak dowiedziały się Fakty TVN, osiągnięto porozumienie w sprawie embarga na eksport polskiego mięsa do Rosji. Od wczesnych godzin rannych minister rolnictwa Marek Sawicki rozmawiał na ten temat w Moskwie spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Aleksiejem Gordiejewem.

Policja zablokowała drogi i szuka zbiegów ze Skarżyska

200 policjantów poszukuje pięciu aresztantów, którzy uciekli z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Na wyjazdach z miasta stoją blokady. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policja szuka ich również w Starachowicach.

O. Rydzyk zapowiada manifestację - Tusk się nie boi

- Nie mam obsesji na punkcie Radia Maryja, a tym bardziej na punkcie jego słuchaczy - zapewnił w radiu ZET Tusk. W liście do premiera o. Tadeusz Rydzyk zarzucił mu, że chce zniszczyć jego rozgłośnię. - To jest wypowiadanie wojny! - stwierdził już na antenie.

Tysiące osób usuwa ropę

Ponad 10 tysięcy żołnierzy, ochotników i mieszkańców stara się zminimalizować szkody wyrządzone przez największy w historii Korei wyciek ropy naftowej.

Zamach w Bejrucie

Co najmniej sześć osób, w tym generał armii libańskiej, zginęło w środę rano w wybuchu na przedmieściach Bejrutu, w chrześcijańskiej dzielnicy Baadba. Wielu ludzi jest rannych.

Piraci uwolnili tankowiec

Niedaleko wybrzeży Somalii piraci uwolnili porwany sześć tygodni temu japoński tankowiec, wypełniony po brzegi silnie wybuchowym benzenem - powiedział rzecznik amerykańskiej marynarki wojennej.

Skoczył z najwyższego budynku świata

38-letni Austriak Felix Baumgartner skoczył z najwyższego budynku świata, 509 metrowej "101 Tower" w Taipei na Tajwanie. Cała akcja przypominała te z filmów z Jamesem Bondem.

Strona przestaje działać... w hołdzie papieżowi

Olsztyńscy studenci surfujący wieczorami muszą się liczyć z niespodzianką. O godz. 21.37 jedna z uczelnianych witryn przestaje działać - w ten sposób administrator oddaje hołd Janowi Pawłowi II - pisze "Metro".

Nietrafione prezenty od MEN

Zestawy do nauki języka migowego dostały szkoły, w których nie ma dzieci niesłyszących, sprzęt do brajla te, w których wszystkie dzieci widzą, a zestawy do badań w terenie, szkoły integracyjne z dziećmi na wózkach - tak MEN wydało już 200 mln zł. unijnych dotacji - pisze "Gazeta Wyborcza".

W Las Vegas strzelają do uczniów

Sześciu uczniów zostało postrzelonych w Las Vegas w stanie Newada na zachodzie Stanów Zjednoczonych - podała policja. Jedna z ofiar znajduje się w stanie krytycznym, druga w ciężkim.

Były prezydent Peru skazany

Były prezydent Peru Alberto Fujimori został skazany przez sąd w stolicy kraju Limie na 6 lat więzienia za nadużywanie władzy. Zarzuty obejmowały nielegalne rewizje i próbę wykradzenia dokumentów szefowi wywiadu.

Merkel: 3 x NIE

Spotkanie premiera Donalda Tuska z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie bez przełomu - ocenia "Dziennik". Niemcy nie przyjęli trzech ważnych polskich propozycji.

Koniec z płaceniem za TVP w internecie

"Po naszym tekście mogą zniknąć opłaty za oglądanie w internecie filmów iTVP" - oznajmia "Życie Warszawy". W felietonie, który zamieściło "ŻW" dwa tygodnie temu, Jarosław Lipszyc porównał dwa sieciowe kanały: iTVP i BBC. Polska telewizja nie wypadła w tym porównaniu najlepiej, a tekst zwrócił uwagę KRRiT na liczne nieprawidłowości.

Prezydent otworzy granice osobno

Kiedy 21 grudnia premier Donald Tusk będzie świętował wejście Polski do strefy Schengen w polsko-czesko-niemieckim trójkącie pod Bogatynią, prezydent Lech Kaczyński zorganizuje konkurencyjną imprezę osiemset kilometrów dalej – na naszej granicy z Litwą. Kancelaria Prezydenta przygotowuje uroczystość dosłownie w ostatniej chwili - pisze dziennik "Polska".

Posłom ciągle mało

14 milionów więcej wydamy na leni. Po co im podwyżki na biura, w których nie pracują? - denerwuje się "Super Express".

Zgoda rządu na podpisanie Traktatu UE

Rada Ministrów wyraziła zgodę na podpisanie Traktatu Reformującego Unię Europejską. Dokument, zakładający reformę UE, ma zostać podpisany w Lizbonie 13 grudnia przez wszystkie państwa członkowskie. W imieniu Polski podpis złoży premier Donald Tusk, ale ciągle nie ustalono, czy w uroczystości weźmie też udział prezydent.

Tusk nie zdobył Berlina

W swoją pierwszą podróż do Berlina premier Donald Tusk wybrał się pełen nadziei na sukces. Liczył na nowe otwarcie w relacjach Warszawa – Berlin i przełamanie impasu w kluczowych dla nas sprawach. Po wczorajszym dwugodzinnym spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel jednego może być pewien: w stosunkach polsko-niemieckich gwałtownej zmiany nie będzie - pisze dziennik "Polska".

Uśmiechy i gorzkie pigułki dla Tuska

Donalda Tuska witano w Berlinie z kurtuazją i ujmującymi uśmiechami. Jednak w trzech kluczowych kwestiach, jakie dzielą Polskę i Niemcy - bałtyckiej rury, zamknięcia drogi obywateli niemieckich do majątkowych roszczeń oraz ośrodka dokumentującego wysiedlenia - Angela Merkel nie cofnęła się ani o krok. Owszem, zadeklarowano chęć dalszych rozmów i brak tematów tabu - ale to już wszystko - komentuje w "Rzeczpospolitej" Piotr Semka.

Ludzie Macierewicza tracą posady

Nowy szef służby kontrwywiadu wojskowego płk Grzegorz Reszka zwalnia dyrektorów departamentów i ludzi związanych ze swoim poprzednikiem Antonim Macierewiczem - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Nie ma dowodów korupcji Blidy

Prokuratura nie potwierdziła w żaden sposób korupcji Barbary Blidy. Cała sprawa mogła być próbą stworzenia fałszywego dowodu obciążającego byłą minister - informuje "Rzeczpospolita".

"Warto wiercić w Toruniu"

Tadeusz Żarski, były przewodniczący Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie boi się działań resortu środowiska, które sprawdza jego decyzję o przyznaniu dotacji na badania geotermalne dla Fundacji "Lux Veritatis". - Niczego się nie obawiam - mówi na łamach "Naszego Dziennika".

Kolejarze mogą nam popsuć święta

Dwa dni przed świętami staną pociągi. Na 22 grudnia maszyniści, konduktorzy i dyżurni ruchu zapowiedzieli strajk generalny na kolei. Chcą 50-procentowych podwyżek i straszą, że jak ich nie dostaną, ludzie będą mieli problemy z dojechaniem na święta do swoich rodzin.

Al-Kaida przyznaje się do masakry w Algierze

Północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy przyznało się do zamachu bombowego w Algierze, w którym zginęło prawdopodobnie aż 67 osób. Celem ataku było m.in. biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców. Pośród ofiar może być nawet 11 pracowników ONZ.

Kosmiczny sposób na korki

Krakowski naukowiec znalazł sposób na miejskie korki. Najszybszą trasę przejazdu ustali program komputerowy, odbierający dane o ruchu autobusów i taksówek. Innowacyjne rozwiązania dla kierowców powstają także w Poznaniu i Warszawie – informuje "Dziennik Polski".

Burza lodowa atakuje USA

Co najmniej 23 osoby zginęły na amerykańskim środkowym wschodzie, gdzie czyniła spustoszenia burza lodowa. Z jej powodu trzeba było zamknąć największe lotnisko w stanie Iowa, a także odwołać wiele lotów w Chicago.

PO nie chce niszczyć Radia Maryja

- PO nie chce niszczyć Radia Maryja, to oczywiste – zapewnił w "Magazynie 24 godziny" poseł Platformy Andrzej Czuma. - Problem w tym, dlaczego ktoś podnosi raban, gdy chce się sprawdzić czy 2 + 2 = 4 – dodał.