Najnowsze

Najnowsze

Góra złota za złoto

Każdy sportowiec, który zdobędzie olimpijskie złoto dla Gruzji, otrzyma od rządu tego kraju pół miliona euro. To pięć razy więcej, niż płacą Rosjanie.

"To dobra wiadomość dla całych Bałkanów"

- To dobra wiadomość dla całych Bałkanów - skomentowała Angela Merkel aresztowanie oskarżonego o zbrodnie wojenne przywódcy bośniackich Serbów Radovana Karadzicia. Belgrad mówi o dowodzie swoich europejskich aspiracji, a Rosja - że ewentualne wydanie Karadżicia haskiemu trybunałowi jest wewnętrzną sprawą Serbii.

Bystry 12-latek z nagrodą od policji

Dzięki błyskawicznej reakcji 12-letniego Oskara Nowaka z dolnośląskiej Trzebnicy uratowano załogę jachtu, który wywrócił się na jeziorze. We wtorek dzielny nastolatek został uhonorowany przez policję z Radziejowa w kujawsko-pomorskim, gdzie jest na wakacjach z rodzicami.

"Mądrze służył Polsce"

Służył Polsce, składając liczne dowody swojego mądrego patriotyzmu - głosi przyjęta przez posłów uchwała, w której Sejm oddał hołd Bronisławowi Geremkowi. - W imieniu rodziny dziękuję za uhonorowanie pamięci mojego ojca przez Wysoką Izbę - powiedział w parlamencie syn profesora.

Pielgrzymi wracają na miejsce tragedii

Rocznica wypadku polskiego autokaru pod Grenoble. Główne uroczystości upamiętniające tragedię, nad którymi patronat objął prezydent Lech Kaczyński, odbywają się na miejscu tragedii we Francji. Rodziny ofiary poleciały tam we wtorek rano rządowym samolotem.

"Maluch" ma 35 lat

We wtorek mija dokładnie 35 lat od uruchomienia w Polsce pierwszej linii produkcyjnej Fiata 126 p. Przez ten czas popularne "maluchy" zdążyły się na trwałe wpisać w polski pejzaż. Choć nie są produkowane od lat, to wciąż są obiektem podziwu i wyzwaniem dla wielu miłośników tuningu.

"KRRiT wywołuje tylko polityczne targi"

Potrzeba ponadpartyjnej szerokiej debaty na temat ustawy medialnej. Prezydent powinien ją zainicjować, bo jak do tej pory broni tylko obozu politycznego, z którym się utożsamia - powiedział w TVN24 Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. Jego zdaniem obecny skład KRRiT rodzi tylko targi polityczne.

36 górników uwięzionych pod ziemią

36 górników uwięzionych jest w zalanej kopalni węgla Nadu w Chinach. 20 górników udało się już wydostać na powierzchnię. Do wypadku doszło w poniedziałek w autonomicznym regionie Guangxi Zhuang na południu kraju.

Eksperci: Samochód Geremka był sprawny

Oba samochody uczestniczące w wypadku, w którym zginął prof. Bronisław Geremek, były sprawne - takie wnioski zawiera opinia biegłego badającego pojazdy. Informację o wnioskach eksperta przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, która prowadzi śledztwo w sprawie wypadku.

Nie żyje noworodek wyrzucony przez okno

Lekarze nie zdołali uratować noworodka wyrzuconego tuż po porodzie przez okno drugiego piętra kamienicy na warszawskiej Pradze. Policja zatrzymała rodziców i babcię dziecka. Wszyscy w chwili zdarzenia byli pijani.

Tygrysy chowają pazury

Tamilskie Tygrysy ogłosiły jednostronne zawieszenie broni. Walczący zbrojnie o stworzenie niezależnego państwa na części Sri Lanki rebelianci zaprzestaną ataków, ale tylko na 10 dni - na czas szczytu Południowoazjatyckiego Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej (SAARC) w stolicy kraju, Kolombo

Wyścig staroci w imię kubańskiej rewolucji

Mieszkańcy Hawany uczcili kolejną rocznicę wybuchu rewolucji na Kubie w dość osobliwy sposób. Dziesiątki zabytkowych aut ścigało się po stołecznych ulicach, osiągając maksymalną prędkość ... do 30 km/h. Chyba nigdzie na świecie nie ma tyle wiekowych pojazdów co na Kubie - w codziennym użyciu...

"Nie chciałam obrazić Polaków"

Szefowa policji brytyjskiego hrabstwa Cambridge zarzuciła Polakom, że w ich kulturę wpisane jest noszenie noży. Autorka bulwersującej wypowiedzi - Julie Spence - kieruje policją w hrabstwie, które jest jednym z największych skupisk Polaków na Wyspach. Na łamach "Dziennika" tłumaczy swoją wypowiedź.

Dwa tysiące ton piasku w centrum Paryża

Tysiąc leżaków, egzotyczne palmy, basen, wreszcie dwa tysiące ton piasku wysypanego nad Sekwaną - Paryżanie znów mogą spędzać wolne chwile na wakacyjnej plaży, którą władze miasta otworzyły po raz siódmy.

Samobójczy zamach w Kabulu

Trzech cywilów zginęło, gdy nad ranem zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w zachodniej części Kabulu, stolicy Afganistanu - poinformowała agencja Reutera, powołując się na afgańską policję.

Radio Maryja wzywa do zbiórki, a nie ma prawa

Najpierw był apel o poparcie w sprawie geotermii, teraz prośba o pieniądze. Ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczął szeroką publiczną zbiórkę na odwierty geologiczne w Toruniu. Za pośrednictwem Radia Maryja prosi o datki i podaje numer konta fundacji, na które można je wpłacać. Zgodnie z prawem jest to publiczna zbiórka pieniędzy, na którą zgodę powinno wydać MSWiA. Problem w tym, że Rydzyk do tej pory nawet nie wystąpił o wydanie takiego pozwolenia - pisze "Dziennik".

Polacy murem za angielskim

Aż 91 proc. Polaków opowiada się za tym, by nauka języka angielskiego rozpoczynała się już w pierwszej klasie szkoły podstawowej – wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika".

Ksiądz chciał, by zabić jego dziecko

Proboszcz jest nawet fajny, czasem cukierki da, w kościele mszę pięknie odprawia, ale za kościołem to już trochę gorzej - mówi parafianin z Janiki na Śląsku. Wieńczysław Ł., proboszcz tamtejszej parafii, prosił lekarzy o zabicie swojej nowo narodzonej córki. Ci zawiadomili prokuraturę. Księdzu grozi dożywocie - oraz wykluczenie z grona duchownych.

Średnia pensja 485,5 tys. zł

Członek zarządu spółki giełdowej zarobił w 2007 roku średnio 485,5 tys. zł - podaje "Parkiet", który publikuje drugą część swego raportu o ubiegłorocznych wynagrodzeniach zarządów i rad nadzorczych spółek notowanych na GPW.

Rosja zmusza Łukaszenkę do prywatyzacji

Rosja powiedziała "basta!" i nie chce dłużej wspierać gospodarczo Białorusi. Aleksandr Łukaszenka nie ma wyboru i musi zgodzić się na prywatyzację białoruskich przedsiębiorstw. W poniedziałek rząd zatwierdził tę decyzję.

Fuskus oddaje rodzinom 5 mld zł

Niespełna 5 miliardów złotych zostało w kieszeniach rodziców, którzy w ubiegłym roku pracowali i mogli odliczyć od podatku ulgę prorodzinną. To o około 2 mld zł mniej, niż szacowało Ministerstwo Finansów - wylicza "Rzeczpospolita".

Jak przgapiliśmy interesy w Iraku

Władze w Bagdadzie chciały kupić od nas - szybko i za gotówkę - uzbrojenie, maszyny rolnicze, a nawet przetwórnię mleka. Proponowały też, by Polska objęła protektoratem gospodarczym jedną z prowincji. Rząd w Warszawie wykazał znikome zainteresowanie - ocenia "Rzeczpospolita".

W restauracji "zmasakrował" go... samochód

Pewien mężczyzna z Północnej Karoliny może mówić o wielkim szczęściu. Kiedy w restauracji raczył się w spokoju filiżanką kawy, w budynek wjechał samochód. Kierowała nim 60-letnia kobieta.

Warszawa na Euro będzie mówić po angielsku

Przed Euro 2012 na stołecznych ulicach staną nowe znaki informacyjne w języku angielskim. Już wkrótce zapowiedzi na stacjach metra będą czytane w dwóch językach - zapowiada "Życie Warszawy".

Jak rząd buduje boiska w każdej gminie

W tym roku ma powstać w całym kraju 600 boisk z programu "Orlik". I powstanie - zapewnia Ministerstwo Sportu. Ale dlaczego ma się to udać, skoro w zeszłym roku, za rządów PiS, powstało ich tylko 28 - pyta "Gazeta Wyborcza".

Serbski zbrodniarz wojenny schwytany

Jeden z największych i najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojny na Bałkanach, wódz bośniackich Serbów Radovan Karadzić został schwytany i stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Oskarżony o ludobójstwo przywódca bośniackich Serbów ukrywał się przez 11 lat.

Katarzyna Piekarska kandydatką na Rzecznika Praw Dziecka

Jedna z sztandarowych postaci lewicy Katarzyna Piekarska - obecnie wiceprzewodnicząca SLD - została zgłoszona przez klub Lewica jako oficjalna kandydatka na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Piekarska - będąc posłanką kilku kadencji - wiele uwagi poświęcała tematyce społecznej.